Open - Ždánice - 2011

26. prosince 2011 v 20:57 | Petr Krolop |  Šachy
Jít a hledat Eldorádo,
zbavené vší bídy člověčí...

Ne přátelé, bájné Eldorádo čtveřice hodonínských šachistů /Trávníček, Ling, Pešák a Krolop/ rozhodně nehledala. Hotel či restaurant Radlovec ve Ždánicích byl však tím pravým místem, tou nádhernou šachovou oázou, kde našlo svůj "druhý domov" 28 nadšených šachových borců ! Jedni si říkají, že jsou ryzími amatéry ! Zatímco druzí jsou údajnými profíky ! Nevím, nedokážu to přesně odlišit, ale to dnes opravdu nebylo důležité ! Byl to skutečný svátek nejen vánoční, ale i šachový. V tomto openu /v pořadí již 99 turnaji BudChess série/ sice zvítězil Miroslav Zubalík se ziskem 6 bodů ze 7 partií /tempo 2x 20 minut/ ! Ale všichni zúčastnění hráči byli dobří, velmi dobří ! A tak svým způsobem zvítězili všichni !
Pojďme se však podívat na samotný turnaj tak, jak jsem jej viděl svýma očima a zachytil svým fotoaparátem:Hotel či restaurant - Radlovec ve Ždánicích se stal místem konání v pořadí již 99 turnaje BudChess série - openu.


Ředitel turnaje pan Evžen Klimek zahajuje turnaj.


Běží 1. kolo turnaje. V popředí napravo s bílými kameny bojuje šachová naděje z Vacenovic - Jiří Neduchal.


Hned v 1 kole na sebe narazili hodonínští šampióni: Roman Pešák /bílý/ - Petr Trávníček /černý/. Výsledek by jste neuhodli - remis!


Partii na 1. šachovnici přihlížejí Vl. Šmíd a pozdější vítěz turnaje Mir. Zubalík.


Pavel Strmiska bezvadnej kluk a šachista. Nevím proč, ale jako jeden z mála šachových hráčů mě dosud neporazil, ačkoliv se k tomu dlouhodobě chystá.


Zde byl cílem mého hledání v "davu" šardický František Kašpárek.


Tady už jsem to komentoval.


V tomto turnaji - báječné to přehlídce šachového umění a zlatavého, pěnivého moku. Byl jsem jako jeden z mála v roli abstinenta. Nu což, alespoň jsem pěkných 5 bodíků uhrál !


Nevím kolikáté pivo měl v tuto chvíli Pavel Strmiska /bílý/ a Roman Pešák /černý/, ale z šachové partie vyšel lépe Roman.


Jiří Neduchal je hráč solidního stylu, alespoň tak jsem jej viděl já.


Pohled na velmi známé, dobré kyjovské borce: Slámiče a Ivana Pařízka.


Pohled na Vl. Kořínka /černý/ v partii s Vl. Šmídem.


I Jiří Piťo si přišel dnes do Ždánic zahrát a potrénovat.


E. Klimek /bílý/ v partii s pozdějším vítězem openu M. Zubalíkem /černý/.


Jiří Neduchal /bílý/ v partii s Liborem Machalou /černý/. Libor Machala dlouho vedl v turnaji. Škoda posledních dvou nepovedených kol, neboť byl velmi blízko k vítězství v turnaji.


Šachy se hrály a pivo teklo proudem. Sakra, nebyl to vlatně jen sen?


Pivní řeči nemá nikdo rád, ale šachy s pivem to je úplně o něčem jiném !


Jen si všimněte intenzity zamyšlení Libora Ledviny !


No, Broňa Ling úspěšně dohrál a jak vidno je opět vysmátý !


Předposlední kolo přineslo vedoucímu Liborovi Machalovi /černý/ první prohru s Romanem Pešákem /černý/.


No a v posledním kole prohrál Libor Machala /černý/ s Miroslavem Zubalíkem /bílý/. Partie definitivně rozhodla o celkovém vítězství M. Zubalíka.


Ještě jeden pohled na první desku.


Fr. Kašpárek /bílý/ - L. Ledvina /černý/.


Originál tabule zachycující výsledky z jednotlivých kol.


Pan Vl. Jurutka se ujal role hlavního zapisovatelé výsledků jednotlivých kol.


A jdeme do finále: Guláš tzv. grátis !!


Pan Klimek oznamuje celkové pořadí hráčů.


A pan Jurutka toto pořadí zapisuje.


Jojo, guláš je guláš a pivo je pivo !!


Závěrečné defilé úspěšných a vysoce hodnocených borců BudChess série.


Snad něco nezkazím, ale zkusím z paměti: Zleva Punkva, Ledvina, Trávníček a Pešák.


Osvědčení šachoví borci i pivaři !


Závěrečné defilé hvězd BudChessu pokračuje: Zleva Vl. Kořínek, P. Trávníček, půvabná blondýnka / nikoliv šachistka/, ale každopádně vylepšuje snímek a Slámič.


Zde mě nenapadá nic lepšího než někdejší text zpěváka J. Ledeckého: Pěkná, pěkná, pěkná... akce!

Přátelé, z turnaje vám přináším na ukázku některé mé partie, takové ty paměti z paměti ! Tedy partie, které jsem si tak nějak zapamatoval:
Tuším, že v 6 kole jsem narazil na kapitána hodonínských šachistů - Broňka Linga. Bronislav Ling prošel celým turnajem bez jediné prohry !

Přehrát partii : Krolop - Ling.

Asi ve 4 kole jsem se utkal se šéfem turnaje panem Evženem Klimkem. Pan Klimek se jistým nedopatřením dotkl v 19. tahu svého pěšce na f7 a jelikož by po případném tahu: 19. ...f7-f6 ztratil ve 20, tahu střelce na e6, přispěchal jsem s nabídkou remis, která byla ke vzájemné spokojenosti akceptována.

Přehrát partii : Krolop - Klimek.

Partie z 5 kola je ovšem z jiného soudku ! Pavel Strmiska je můj letitý rival, ovšem v tom dobrém slova smyslu. Faktem zůstává, že Pavel má v partiích se mnou evidentně smůlu a proto již delší čas prahne po svém vítězství. No, ani tentokrát to Pavlovi nějak nevyšlo!

Přehrát partii : Strmiska - Krolop.

Následující partiová ukázka je takzvaně mimo soutěž. Nováček soutěže OP2 - Vacenovice jsou zároveň hlavními favority a kandidáty na postup do OP1. Jedním z předních a výrazných hráčů tohoto týmu je Jiří Neduchal. Jeho produktivita v soutěži OP2 je dostatečně vyjádřena dosavadním 75% bodovým ziskem ! Jiří Neduchal si dobře počínal i v tomto dnešním openu. A protože je jedním ze čtenářů tohoto blogu, zašel jsem za ním v závěru turnaje na "kus řeči" ! No a vznikla z toho tato naše první volná partie, kterou uvádím jen tak pro zajímavost. Tedy, když už jsem si jí bezděčně zapamatoval.


Než začneme na tento v pořadí 99 turnaj BudChess série zapomínat. Tak ten 100 /stý/ v roce 2012, snad budeme mít ! Věřím, že pak na něj všichni vyrazíme a zkusíme to zase "rozbalit" !!

Kp.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 kamilstepanovsky kamilstepanovsky | 27. prosince 2011 v 7:31 | Reagovat

Čau Peťo,

jen by mě zajímal malý detail, na kolik (sekund, minut, hodin, ...)se partie hrála. Nějak jsi to tam neuvedl. Dík

2 Petr Krolop Petr Krolop | 27. prosince 2011 v 8:36 | Reagovat

Kamile bylo to 2 x 20 minut! To víš mám už léta kdy se hodně zapomíná. A taky to chci mít vždy rychle hotové.

3 Symerský Petr Symerský Petr | E-mail | Web | 27. prosince 2011 v 10:10 | Reagovat

Tak to musel být pěkný turnaj. Dát si voňavoučký guláš, k tomu pivečko a ještě si zahrát šachy, to musela být paráda.

4 Martin Macek Martin Macek | E-mail | Web | 27. prosince 2011 v 10:32 | Reagovat

Tak vidím, že se turnaj ve Ždánicích povedl. Jelikož máme s dětmi na svátky ještě jiné povinnosti, tak jsem nechal Lukáše odpočívat doma. Ten zatím testuje novou šachovou sadu (ježíšek byl v "obraze") a drtí jednotlivé rodinné přišlušníky hlava nehlava. Jirkovi gratuluji k dobrému výsledku a doufám, že u forma vydrží i v dalších kolech OP II. A doufám že ani pan Šebesta nezklamal.

5 Petr Trávníček Petr Trávníček | E-mail | 27. prosince 2011 v 10:55 | Reagovat

Mám zato, že jsem hodoňákům našel netradiční šachovo-pivní turnaj ze série "Bud chess cup" a že tudíž nelitovali příjemně strávené odpoledne nad šachovnicí a pivem s gulášem. Příští jubilejní 100.turnaj série se koná 28.1.2012 na základně Budvarka v Kyjově.

6 Petr Krolop Petr Krolop | 27. prosince 2011 v 11:32 | Reagovat

Ano přátelé! Pro mě to byla taková netradiční, ale jinak velmi pěkná vánočně-šachová akce. Vše proběhlo ve velmi osobité a kvalitní režií kyjovských borců! Ono vůbec ti Kyjováci jsou takový lidé, řekl bych - open!!
No, dobré to bylo! Uvidíme jak dobré to bude v samotném zápase 6. kola KP2C, kdy se v Kyjově střetnou áčka Hodoňáci - Kyjováci.

7 E. E. | E-mail | 27. prosince 2011 v 11:59 | Reagovat

Kompletní výsledky turnaje jsou na našich stránkách budchess.sweb.cz.Zdraví EK

8 Petr E. Petr E. | 27. prosince 2011 v 13:26 | Reagovat

Bud chess capu jsem se zůčastnil už dvakrát a vždy mě docela mrzí když mi to nevyjde zůčastnit se dalšího. Myslím, že tato akce nemá nikdy chybu. I když nevím, jestli stejný názor mají i drahé polovičky zůčastněných :-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama