FIDE 0PEN - Staré Město 2012 /očima Kp./

17. srpna 2012 v 22:43 | Krolop Petr |  Šachy
Po loňských dvou návštěvách Starého Města jsem letos jen plánoval a stále odkládal den "D". Přesněji řečeno den své návštěvy vyhlášeného FIDE OPENU, jež každoročně pořádají šachisté ze Starého Města.
Nakonec tedy můj den "D" přišel v pátek 17.8.2012. Hrálo se předposlední 9. kolo a já zde vcelku tradičně předkládám několik fotek či pár svých pohledů na tuto významnou šachovou akci:


Píše se rok 2012 a ve Starém Městě právě probíhá 9. kolo FIDE OPENU.


Na 2. šachovnici sledujeme v akci loňského celkového vítěze GM Alexey Kislinského /v partii s dosud neporaženým IM Stanislavem Jasným/. Stejně jako loni předvádí Alexey Kislinsky vynikající až famózní šachovou hru.


7. šachovnice: GM Lechtynský Jiří - Horsák Jan.


Pohled na dnes úspěšného Martina Kladňáka /Duras Brno/.


A stejně tak dnes úspěšného Jana Skalku. Oba mladíci dnes bodovali.


To samé se dnes žel nepodařilo Zd. Uřičářovi z Veselí nad Moravou, ač se o to evidentně pokusil.


Pohled na 20. šachovnici - Partie: FM Mikuláš D. - Schondorf J.


Souboj na 10. šachovnici : Domácí Vrána F. - Beran P.


O tom, že jsou šachy navýsos akční hrou svědčí i tento můj snímek. Pohled na 9. šachovnici. Zde se hrála partie: Vavruška A. - Kireev A.


Až v pěšcové koncovce podlehl na 5. šachovnici, velmi dobře hrající boršický Fiala svému velmi zdatnému soupeři /evidentně nejen fyzicky/ GM - Simantsevu M.


Jeden z pohledů do válečné vřavy.


Na 31. šachovnici sehrál L. Vičar /Veselí n.M/ pěknou akční partii s L. Fuskem. Partie sice asi nedopadla tak přesně jak se vyvíjela. Nicméně, Luboš Vičar byl s touto partií nadmíru spokojen a co více, přátelé, dostal jsem příslib, že se tato partie časem objeví na tomto mém blogu!


Mladičký Lukáš Macek z Vacenovic /černý/ srdnatě bojoval na 58. šachovnici a pěkně nakonec dovedl partii se St. Štěrbou /bílý/ ke svému vítězství !


A ještě jeden pohled na dnes úspěšného mládežníka z Hodonínska.


Pohled na 52. šachovnici - partii: Skalka J. - Šimčáková J. /1 : 0/.


12. šachovnice - duel : Shaněl J. - Kolomazníková B.


2. šachovnice: Kislinsky A. - Jasný St.
Pohled na otce Reného a syna Radka Přibylovi.


Ing. Petr Trávníček /stojící/ hodnotí pozici partie: Vičar - Fusek.


Na 3. šachovnici se /ostatně dle očekávání / v partii IM Bernášek J. - Rabatin J. vůdce bílých nemýlil a partii dovedl mistrně do vítězného konce.


Pohled na úporný boj na 10. šachovnici: FM Vrána F. - Beran P.

Přátelé, vzhledem k tomu, že vedoucí hráč turnaje Š. Žilka ukončil svůj dnešní souboj na 1. šachovnici s V. Svobodou již po 8. tahu /Partie Svoboda Václav - Žilka Štěpán - po osmi tazích dáno za remis/ nestihl jsem vedoucího hráče turnaje vůbec zachytit. Škoda.
Nicméně, Štěpán Žilka hraje tento Open ve velkém stylu a zřejmě již dnes se dá hovořit o téměř jistém vítězi letošního ročníku. Proto zde na ukázku uvádím jeho dvě partie z předchozích kol, které se mně velmi líbí:Kp.
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Šachový klub Kvasaco Vacenovice Šachový klub Kvasaco Vacenovice | E-mail | Web | 18. srpna 2012 v 7:31 | Reagovat

Tak celou dobu čekám, až se tam p. Krolop objeví, abychom pohovořili a on tam přijdede zrovna když tam nejsem!!! Protože se střídáme ob-den s Kladnákovými, tak tam budu dnes. Jinak, kdo to ze šachistů a návštěvníků tohoto skvělého, nejen informačního blogu, neví, podrobná reportáž je i na našem blogu ŠK Vacenovice. Jinak díky za fotky Lukáše, protože když nefotím já, tak nikdo.

2 Martin Macek Martin Macek | 18. srpna 2012 v 9:29 | Reagovat

Takže turnaj zná již svého vítěze. Vyhrál po zaslouženém výkonu IM Žilka, neboť souboj o první místo se nekonal a na prvních dvou šachovnicích skončily partie remízou.

3 Petr Krolop Petr Krolop | 18. srpna 2012 v 12:18 | Reagovat

Děkuji panu Mackovi za aktuální zprávu. 1. a 2. místo se před posledním 10. kolem dalo předpokládat.

4 Marek Marek | 2. září 2012 v 23:51 | Reagovat

Ahoj trochu zpožděně sem si všim že proběhl turnaj ve Starém Městě, jinak bych se přišel taky podívat. Jinak z výsledků mě nejvíce zaujal celkem ůspěsný Martin Klaďnákův.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama