OP1 - /neděle 17.3.2013/ 2. kolo nadstavbové části playoff i playout.

17. března 2013 v 15:46 | Krolop Petr |  Šachy
Playoff:

Dubňany - Prušánky C 4,5 : 2,5

Hodonín B - Veselí C 3,5 : 3,5

Playout:

Strážnice - Vacenovice 3 : 4

Kyjov B - Ježov 3,5 : 3,5

Dnešní zápas hodonínského béčka s veselským céčkem, určitě naplňoval všechny parametry finalového zápasu. Byl to nesmírně bojovný, vyrovnaný, dramatický a dlouhý zápas, končící až o půl třetí odpoledne !

Hodonín B - Veselí C 3,5 : 3,5

Šachovnice:

1. Taptič F. - Křížek Fr. 0 : 1
2. Krolop P. - Skalka Jan 0,5 : 0,5
3. Hasík Zd. - Hrabal R. 0,5 : 0,5
4. Schondorf J. - Vítek M. 1 : 0
5. Kučera I. - Vašíček Fr. 0,5 : 0,5
6. Rožek I. - Skalka Michal 0 : 1
7. Štěpanovský K. - Kusák V. 1 : 0

Samozřejmě, i dnes nabízím čtenářům přehršel fotografií, jako možnost nahlédnutí na tento jedinečný zápas 2. kola playoff:


Pohled od šachovnice 1 - 4.


Pohled od šachovnice 5 - 7.


Ze souboje dvou velmi známých šachových matadorů : M. Vítek /bílé/ - J. Schondorf /černé/ vyšel dnes na 4. šachovnici vítězně domácí J. Schondorf.


Na 7. šachovnici se podstatně mladší domácí K. Štěpanovský /bílé/ dokázal aktivní hrou prosadit proti zkušenému V. Kusákovi /černé/.


Domácí Zd. Hasík /na 3. šachovnici - bílé/ odehrál v této sezóně celou řadu velmi dobrých partií. Nejinak tomu bylo i dnes v partii proti R. Hrabalovi. Dnešní partie sice skončila "jen" remízou ! Ale bojovnost a houževnatost obou soupeřů byla příkladná až nevídaná !


Ani dva hodonínští Ivanové nezklamali ! Ivan Rožek hrající černými na 6. šachovnici, sice s mladičkým a nadějným Michalem Skalkou /bílé/ nakonec partii prohrál. Ale je nutno vyzdvihnout, že navzdory svému nedobrému zdravotnímu stavu přišel a hrál ! A to především proto, aby podpořil domácí hodonínský tým ! Myslím, že i to lze považovat v naší soutěži OP1 za mimořádný výkon a morální výhru současně !
Na 5. šachovnici si Ivan Kučera /hrající bílými/ nevedl v partii s Fr. Vašíčkem vůbec špatně. Dá se říci, že vydatně a systematicky "tahal" za ten delší konec pomyslného špagátu. Nicméně, před věčným šachem nenašel bílý král v závěru hry skrýš. A tak partie zákonitě skončila smírem.


7. šachovnice: Štěpanovský - Kusák 1 : 0.


Nadějný mladík Michal Skalka. Vedle sedí zkušený kapitán hostů Fr. Vašíček.


Kamil Štěpanovský se mě v průběhu partie zeptal, má-li vzíti remis. Odpověděl jsem: ,, Ne, musíme hrát na výhru." No, vyplatilo se to, neboť Kamil tuto partii vyhrál.


Po jisté pauze se v týmu Veselí C objevil i R. Hrabal. A hned ,,vyfasoval" těžkou a vůbec nejdelší dnešní partii se Zd. Hasíkem.


Pohled na 1. šachovnici, kde se po zhruba kalendářním měsíci utkali /dá se říci v odvetě/ F. Taptič /bílé/ - Fr. Křížek /černé/. Samozřejmě, že jsem jejich Caro-Cann s pozdálí po očku sledoval. Velmi zajímavá partie, kdy jsem velice dlouho /dle vývoje/věřil v další úspěch Filipa. No, nestalo se tak, přesně spočítaná závěrečná ofenzíva Fr. Křížka zcela vyvrátila mé představy o výsledku partie.


Pohled na Filipa Taptiče. O Filipovi já tvrdím, že je pro tým výhrou, i když zrovna nevyhraje. Filip hraje velmi zajímavé a dobré šachy. A navíc dokáže týmu dodat pohodu, nezbytný optimismus a víru v úspěch. Z mého pohledu i dnes nás Filip /myslím tým/ podržel !


Zde mě zvěčnil Kamil Štěpanovský. Co dodat, fotka nic moc a hra ? Já nevím, ten Honza Skalků je asi prostě lepší. Fakt jsem se dneska poctivě snažil, což často říci nemůžu. Byl jsem zase soupeřem přehrán. Tentokrát jsem však, byť v těžké pozici, projevil jakousi vnitřní pohodu a bojoval jsem s chutí až do posledního tahu. Vyplatilo se to, neboť jsem již ze zjevné prohry dokázal vykouzlit remis !


Ivan Rožek - sedící a píšící. A Ivan Kučera stojící.


Pohled na úporně bojující borce na 4. šachovnici.


Nejinak tomu je i na 1. šachovnici. Přátelé, dnešní neděle určitě nebyla žádnou šachovou selankou.


Můj dnešní a "opětovný" soupeř pro tu mojí "sakramentskou" Skandinávskou - Jan Skalka. Přátelé, s Janem Skalkou jsem dosud sehrál 4 x vážné partie. Všechny jen černými kameny, tzn. Skandinávskou. Celkem 4 x jsem stál na prohru, no prohrál jsem jen jednou /zatím/ !


Ani Filip Taptič a ani pokročilá časová tíseň, to vše dnes na Fr. Křížka nestačilo.


Zde jsem již samozřejmě - tu svou "prohranou" černou pozici viděl růžově. V duchu si říkám šoupnu věžku na c8 /41. tah/ a Honza to nakonec ještě prohraje. No, Honza správně převedl věž na a1, čímž se nakonec zachránil.


Pan Vítek měl o čem dumat.


Stejně tak R. Hrabal.


No a Kamil jde na zteč.


Ivan Kučera v typické pozici "stojícího střelce" měl sice pozici Fr. Vašíčka pěkně na mušce, leč trefa do černého nakonec nepřišla.


Na 3. šachovnici se ještě dlouho bude dohrávat.


Zatímco na 4. šachovnici partie za malou chvíli skončí dalším vítězstvím J. Schondorfa.


Na 1. šachovnici již probíhá analýza, které se aktivně zúčastnil návštěvník zápasu - Vl. Janás.Kp.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Honza Kořínek Honza Kořínek | 17. března 2013 v 16:23 | Reagovat

Kyjov B - Ježov 3,5 : 3,5

2 Pavel Solařík Pavel Solařík | 17. března 2013 v 17:55 | Reagovat

Kdo by měl zájem dovědět se víc o zápase Strážnice - Vacenovice, tak reportáž je zde:
http://www.sachy-jiskra-straznice.estranky.cz/clanky/sezona-12-13/op-i--o-udrzeni---jiskra-straznice---kvasaco-vacenovice-3---4.html

3 kamilstepanovsky kamilstepanovsky | 17. března 2013 v 18:13 | Reagovat

Petře,
myslím, že to byl alespoň pro mě velmi vyrovnaný a dobrý mač. Remíza, na to , že hosté byli v nejsilnější sestavě byla asi zasloužená. Ale výhra by taky potěšila.

4 Ivan Kučera Ivan Kučera | E-mail | 17. března 2013 v 20:17 | Reagovat

V závěru jsem nejak neviděl výhru, místo 41.Dxc5 mělo přijít bxc6 a po 41..Jxd3 42.c7 a bylo vymalováno. Takže platí mé úsloví, když nevidíš výhru tak si ji nezasloužíš. Partii snad zítra dodám.
Pěkný den.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama