Pěkné Vánoce a šťastný nový rok 2017 !!

25. prosince 2016 v 11:28 | Krolop Petr |  Šachy
Hehe, abych se alespoň trošičku odchýlil od toho příšerně konvenčního přání veselých Vánoc a šťastného nového roku, zvolil jsem právě tento "originální" název dnešního článku.
Ono také, přát si veselé Vánoce a šťastný nový rok, v době kdy starou dobrou Evropu likvidují hordy všehoschopných vrahů i fanatických sebevrahů, prozatím stále pod nálepkou ubohých migrantů, či běženců je pěkná zhovadilost ! Ještě poměrně čerstvá událost v Berlíně a také dnešní zpráva o pádu ruského letadla TU - 154 s 91 lidmi na palubě, přičemž 64 lidí představoval významný ruský ansámbl Alexandrovci, na mě působí natolik chmurně, že věřit na nějaké veselé Vánoce a přát si šťastný nový rok se mně jeví jako vrchol falešnosti a pokrytectví. Ostatně, ve svém okolí jsem přirozeně registroval jak si mnozí lidé, kteří se mimochodem vůbec nemusí, vzájemně přejí veselé Vánoce a šťastný nový rok ! Fuj ! Samozřejmě, není to vůbec o tom, že by snad tento pravzvláštní vánoční čas dokázal někoho významně lidsky vylepšit, ale je to jenom (v lepším případě) taková ta ubohá konvence.
Přátelé, není třeba se nějak zvlášť těšit na šťastný nový rok 2017. Žádný takový nový rok 2017 určitě nebude ! Tedy alespoň ne, pro výraznou většinu obyčejných lidí. Tím ovšem, netvrdím a nevylučuji, že tu a tam můžeme zažít a prožít okamžik pocitu naplněného štěstí. Nebo, alespoň půllitru mimořádně dobrého piva.
Někdy mám pocit, že všichni dobří lidé jsou už mrtví a současný svět je osídlen jen námi - méně dobrými, až naprostým ksindlem.
Možná si někdo položí otázku, co jsem, jako autor, chtěl tímto článkem říci ? Nic, přátelé, vůbec nic ! Už je tu zase poměrně silná a nepřirozená doba, kdy se vyplatí neříkat vůbec nic. Rád bych si ještě zahrál v nějaké dobré šachové soutěži. Bude-li v krátké budoucnosti ještě nějaká, pro tu moji věkovou a "uměleckou" kategorii.
Takže, čtenářům tohoto blogu přeji (jak jinak ?) pěkné Vánoce a šťastný nový rok 2017 !!


Kp.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Josef Doxanský Josef Doxanský | 30. prosince 2016 v 9:15 | Reagovat

Přeji všem šachistům našeho okresu v nastávajícím roce hodně radosti a úspěchů za šachovnicí i v osobním životě!

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama