Přituhuje....

28. ledna 2017 v 11:12 | Krolop Petr |  Šachy
Blíží se konec ledna, velmi studeného, prvního měsíce letošního roku. Pohled z okna nevěští pranic dobrého. Je nepěkný, takový ten šedivý den s mínus sedmi stupni Celsia. Už aby bylo zase někdy líp, ale na to si budu muset asi ještě dlouho počkat.
Nicméně, již zítřejší šachová neděle může být předzvěstí jistého "horka", či snad "varu", pro nejednoho šachistu a pro nejeden šachový tým.
Ve druhé lize skupiny E, zajíždí A-tým Prušánek za svým soupeřem 7. kola, do obce Hošťálková. S jakou se asi vrátí ? Těžko říci, přesto dosavadní výsledky jasně favorizují domácí šachisty Hošťálkové, kteří navíc velmi cílevědomě a disciplinovaně nastupují k jednotlivým zápasům v silné základní sestavě. Tudíž, očekávat, že se na některé zadní desce domácího týmu objeví nějaký náhradníček s elem okolo 1500, by bylo hodně naivní.
V soutěži KP2C se nejspíše budou díti věci, události a partie hodně pozoruhodné. Proč ? V zítřejším 7. kole půjde některým týmům opravdu o hodně. V sázce je nejen zdařilý, či nezdařilý útok na první příčku v tabulce této soutěže. V sázce jsou nejen body, ale i prestiž jednotlivých hráčů a jejich týmů. Nesporným tahákem tohoto 7. kola bude zápas, zatím vedoucího Hodonína se sousedním, v tabulce druhým Kyjovem ! Derby jako prase ! Citlivější čtenář nechť promine, poněkud méně vhodný a poměrně silný výraz - prase. Ne, není tím myšleno nic špatného a už vůbec ne nečistého ! I další klání, v pořadí prozatím třetího béčka z Veselí n/M se čtvrtou Lokomotivou Brno F, slibuje hodně zajímavou a napínavou podívanou. Zde ještě dodám, že se bude hráti v Brně - na Lokálce.
Co dál ? Zítra se též bude hrát, ovšem poněkud ve stínu výše uvedených soutěží a zápasů, šesté kolo soutěže OP2. Déčko Prušánek zajíždí "zvítězit", tentokrát do Domanína. Tento zápas, ovšem nebude největším "trhákem" kola, protože oba zmíněné týmy nepůsobí v soutěži zrovna nějakým přesvědčivým dojmem. Zajímavější možná bude zápas vedoucího béčka Vacenovic s domácím Kněždubem.

Kp.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Ondra Ondra | 29. ledna 2017 v 14:22 | Reagovat

Borci z Vacenovic si z Kněždubu odvezli 3 body...

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama