Šachová neděle 22.1.2017

22. ledna 2017 v 16:14 | Krolop Petr |  Šachy
Na Hodonínsku se dnes hrálo již 6. kolo soutěže OP1. Toto kolo přineslo tyto výsledky:

Kvasaco Vacenovice A - Jiskra Strážnice A 2 : 5

Dubňany - Kyjov B 3 : 4

Veselí C - Ratíškovice 4,5 : 2,5

Hodonín B - Ježov 4 : 3

Protože, mělo dnes céčko Prušánek volno, zašel jsem se podívat (coby Hodoňák) okolo jedenácté hodiny dopolední, na zápas Hodonína B s Ježovem. Domácí Hodonín byl papírově poměrně vysoce favorizovaným týmem, nicméně na jednotlivých šachovnicích to tak zdaleka jednoznačně nevypadalo. V době mého příchodu byly dohrány dvě partie. A to na šesté a sedmé šachovnici: Řičica - Nesvadba 0 : 1 a Rožek - Netopil 0,5 : 0,5. Domácí Hodonín tedy prohrával v poměru 0,5 : 1,5. Netrvalo však dlouho a na 5. šachovnici zvítězil domácí Smutný v partii s ježovským Kašpárkem, takže 1,5 : 1,5. Pak se poměrně dlouho úporně bojovalo. Až přišla remíza na 3. šachovnici v partii Hasík - Vl. Kořínek. Dlouho po poledni skončila remízou partie na 2. šachovnici domácího Schondorfa s ježovským Tomkem. Krátce před půl druhou hodinou přidali remízu ze 4. šachovnice Ivan Kučera s Petrem Doležalem. Až krátce před 14 hodinou prohrál svůj veliký a těžký boj Jan Kořínek, který velmi dobře a dlouho vzdoroval a odolával aktivitě domácího, ambiciózního Vl. Misorina. Ten nakonec zajistil béčku Hodonína dobré vítězství. Zápas to byl velice pěkný, dramatický a dá se říci, že kupodivu i dost vyrovnaný. Hodonín vyhrál zaslouženě a pravdou je, že zápas táhl, tvořil a ve většině remízou skončených partiích měl rozhodně blíže k výhrám. Především mám na mysli partie Schondorfa a Kučery, kde se mě zdálo, že oba domácí borci jen těsně prošli okolo své výhry.Pohled od šachovnice 4 - 1.


Na té 4. šachovnici sledujeme souboj: P. Doležal (bílé) -I. Kučera (černé). Ivan Kučera partii táhl a tvořil, zatímco Petr Doležal hrál chytře a opatrně na remis. Toto se však dá téměř řící i o všech ostatních partiích. Domácí hodonínští hráči evidentně v partiích usilovali o aktivitu a výhru, kdežto hosté z Ježova, takticky a chytře kormidlovali partie do remizových vod.


Zde už domácí Ivan Rožek (bílé) měl se svým soupeřem Petrem Netopilem (černé) podepsaný smír a partii jen dohrávali ke svému poučení a potěšení. Jedná se tedy o 7. šachovnici.


A konečně pohled od 1. šachovnice, přesněji šachovnice 1 - 4.


Domácí Vl. Misorin (bílé) to nakonec dokázal. Ano, byl favoritem v partii s Janem Kořínkem na 1. šachovnici. Jenže, Honza Kořínek (černé) nedal "svojí kůži" vůbec lacino. Trpělivou vynalézavou obranou dokázal dlouho vzdorovat a zdálo se, že dělba bodu by nemusela být nijak nereálná.


Domácí J. Schondorf (černé) se dlouho a vytrvale pokoušel ztéci obranný val Jiřího Tomka. Pravdou je, že nakonec cestu k výhře evidentně přehlédl.


Až Vladimír Misorin svojí šanci nepřehlédl. Důsledně zužitkoval lepšího postavení a aktivity svých figur. Jan Kořínek nakonec doplatil na čistě pasivní, obranné postavení svých figur a v závěru partie v podstatě neměl možnost udělat dobrý tah. Nebylo kam.

Co se ostatních, dosažených výsledků týče:

Veselí C - Ratíškovice 4,5 : 2,5 = Vítězství domácího Veselí se očekávalo, šlo snad jen o to, jak bude vysoké. Za povšimnutí, ale stojí prohra domácího, zkušeného Fr. Vašíčka s Matějem Tomíkem na 3. šachovnici. Též prohru domácího Ondry Horňáka, na 4. šachovnici, s Rudolfem Richterem bych určitě netipoval

Vacenovice - Jiskra Strážnice 2 : 5 = I zde vyhrál dobře předpokládaný favorit, tedy hosté ze Strážnice. Každý komplex je léčitelný a téměř každý dříve, či později odezní. A tak se stalo, že konečně Jiskra Strážnice poráží obávané Vacenovice a navíc na jejich půdě !
Pokud se však podívám na výsledky z jednotlivých šachovnic, tak to zase taková sláva není. O vítězství hostů ze Strážnice totiž rozhodli borci na zadních šachovnicích, kteří byli o několik výkonnostních tříd, tak nějak výš.

Dubňany - Kyjov B 3 : 4 = Domácí Marek Skočík sice úspěšně vytěsnil, eliminoval kyjovského lídra Mir. Zubalíka, jenže to dneska nestačilo. Pavel Konečný, Míra Matušina a Lubor Drgáč to měli určitě hodně těžké se svými kvalitními kyjovskými soupeři. No, neuspěli a domáci borci ze zadních šachovnic už nemohli prohru odvrátit, ačkoliv na tom hodně zapracovali.


V soutěži KP1 (též v 6. kole) zvítězil B - tým Prušánek nad ŠK GPOA Znojmo 4 : 3 !
ŠK Veselí n/M - Jezdci Jundrov B 3 : 5.

Kp.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Ivan Kučera Ivan Kučera | 23. ledna 2017 v 11:15 | Reagovat

Ahoj, máš pravdu prošel jsem v závěru kolem vítězství. Měl bych si zopakovat pěšcové koncovky, hxg4 byla chyba, opačné braní fxg4 vedlo k výhře.
Pěkný den, Ivan.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama