Sám doma, aneb zatracen v Hodoníně.

8. ledna 2017 v 12:22 | Krolop Petr |  Šachy
Venku je právě ještě poměrně nepříjemných mínus 8 stupňů Celsia, ale za okny mého panelákového bytu to nevypadá vůbec špatně. A tak v duchu si notujíc: ,, Bílá, bílá, bílá, komu by se nelíbila. Bílá je vrána i noc, bílého není nikdy moc," si sedám k počítači. Sněhem pocukrované trávníky, střechy domů i parkujících aut, to vše osvětlené zářícím sluncem, působí na můj vjem velice příjemně, esteticky, snad dokonce až inspirativně.
Dnešním dnem se po vánoční přestávce opět rozjely soutěže KP1 a OP1 a to svými již 5-tými koly.
V soutěži KP1, svádí béčko Prušánek v tuto chvíli svůj boj v brněnských Vinohradech, zatímco si céčko Prušánek (doufám) zajelo za jasným outsiderem soutěže do Ratíškovic, pro snadnou výhru a jisté body !
Já jsem tak trošku netypicky a netradičně zůstal doma. No, nevešel jsem se do užšího výběru týmu. Stane se, a je třeba si na to zvykat ! Budoucnost (má) jistě nebude lepší. A tak, střídavě popijím a kochám se inspirativními pohledy z oken bytu a je mně vcelku příjemně a dobře ! Tož tak.
Tedy, když mně včera přišla esémeska od Radka Dryšla, ve které mně sdělil, že mám dnes v 5. kole volno, tak se mně docela ulevilo. Fakt, nijak jsem netoužil svádět "urputný" boj s výběrem Ratíškovic. To opravdu nebylo o nějaké výzvě, či šachové inspiraci. No, bohužel, se jisté trapárně asi stejně příliš nevyhnu, neboť mě prý Radek hodlá nominovat příští neděli pro zápas soutěže OP2, kdy se v Prušánkách déčko Prušánek utká s ještě šachově "nadupanějším" týmem, což představuje béčko Ratíškovic. Inu, tomu se říká z bláta do louže ! Škoda, že některé zápasy jsou pro mě už vyloženě nepříjemnou záležitostí.
A tak, když už jsem dnes zůstal "sám doma", jako svého času ve slavné americké trilogii malý Kevin, pokusím se prostřednictvím tohoto článku, též o nějakou tu (doufám) menší neplechu.
Samozřejmě, přál bych si, aby po vzoru výše zmíněného filmu "Sám doma", se tento můj článek též stal "trhákem" všech trháků, ale to nehrozí.
Přátelé, doufám, že se mně alespoň podaří v nějakém časovém předstihu, získat a publikovat dosažené výsledky zápasů, či snad dokonce nějakou, něčí vydařenou, anebo dokonce kuriózní partii !

Známé výsledky soutěže OP1:

Ježov - Veselí C 4 : 3 = No, možná překvapující výsledek ! Tým Ježova jsem ještě v nedávné době dost kritizoval za to, že setrvává v soutěži OP1 a nenásleduje tým Kněždubu, který se ctí před několika lety odešel do nižší OP2. Jenže, všechno už je jinak !! Ze soutěží OP1 a OP2 se stal jakýsi nepřehledný paskvil a já s radostí kvituji, že si v tomto ročníku vedou Ježováci dobře. Jsem rád, že zůstali v soutěži OP1, kde zdaleka již nehrají nějaké druhé housle a navíc jsou, jako jeden z mála týmů současné OP1, takový sví, tradiční a čitelní.

Kyjov B - Vacenovice 4,5 : 2,5 = Chtělo by se mně napsat, že logicky vyhrál lepší a silnější domácí tým Kyjova. Ale to by nebyla tak úplná pravda. Mám silný pocit, že zápas rozhodla zřejmě nepovedená partie mladičkého Lukáše Londina, který navzdory svému věku a elu již předvádí oku libou šachovou hru. Kdyby právě dnes (pro mě nečekaně) neprohrál s Dominikem Brídlem, ale naopak zvítězil a na to jistě šachovou sílu měl. Tak by hosté z Vacenovic těžko mohli zápas prohrát. Ale to je jenom, takové kdyby....

Kyjov B - Vacenovice 4,5 : 2,5
1. Zubalík Miroslav - Kladňák Martin 1 : 0
2. Šmíd Vladimír - Neduchal Jiří 1/2 : 1/2
3. Čechal Jan - Šebesta Josef 1/2 : 1/2
4. Hejda Jaroslav - Náplava Jiří
1 : 0
5. Strnad Jakub - Piťo Jiří
1/2 : 1/2
6. Vaněk Robin - Blaha Jiří 0 : 1
7. Brídl Dominik - Londin Lukáš 1 : 0

Kyjovský Roman Matula tento dnešní zápas komentuje takto:

Ahoj,
dle sestav před utkáním se výsledek zrodil na posledních 3 šachovnicích.
V průběhu zápasu dle informací, které jsem obdržel to vypadalo na poslední šachovnici na remízu, ale pak Dominik vyhrál.
Na šesté šachovnici k výhře byl nasměrován náš Robin Vaněk, ale v závěru to soupeř otočil.
Na páté Jakub odvedl svůj kvalitní výkon, takže remíza.
Kluci zaslouží pochvalu.První až čtvrtou šachovnici nemá cenu komentovat, tam se to od tak kvalitních hráčů předpokládá.
S výsledkem je velká spokojenost.
Roman

Strážnice - Hodonín B 3,5 : 3,5 = He,he, Hodoňáci si navzdory tomu, že postrádali svoji současnou hvězdu týmu - Vladimíra Misorina, překvapivě odváží ze Strážnice bodík za remízu !
Kdo by to byl řekl ? Já asi ne. Nicméně, tento výsledek považuji za jisté selhání hráčů, či celého týmu Jiskry Strážnice.

Ratíškovice - Prušánky C 2 : 5 = Hosté z Prušánek byli samozřejmě dnes silně favorizovaným týmem pro tento zápas. Co se celkového výsledku týče, tak papírový předpoklad bezezbytku vyplnili. Ovšem, nelze přehlédnou dvě překvapivé prohry hráčů Prušánek. Na 1. šachovnici prohrál silný a zkušený Jan Kocáb s nadějnou, mladičkou Julií Richterovou ! A na té poslední 7. šachovnici, též hodně překvapivě prohrál zkušený Richard Březovský s domácím Antonínem Babíčkem !

Vzhledem k tomu, že domácí favorizovaná Strážnice ztratila body remízou s béčkem Hodonína, dostal se do vedení soutěže tým Prušánky C ! Doufám, že se už jedná o trvalé a konečné umístění Prušánek.

V soutěži KP1 se zadařilo oběma týmům z Hodonínska. Z Ořechova si odváží výhru tým Veselí n/M (3 : 5) a z brněnských Vinohrad se vrací Béčko Prušánek z výhrou 2,5 : 5,5 !! Béčko Prušánek se tedy po tomto 5. kole vyhouplo do čela tabulky soutěže KP1.

Kp.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Honza K. Honza K. | 8. ledna 2017 v 14:57 | Reagovat

Ježov - Veselí "C" 4 : 3

2 Petr Krolop Petr Krolop | 8. ledna 2017 v 15:58 | Reagovat

Děkuji Honzovi a Romanovi za zaslané výsledky !

3 Jirka Majer Jirka Majer | 9. ledna 2017 v 8:22 | Reagovat

Zdravím Vás Petře a Novém roce přeji především pevné zdraví. Mám rád články podobného typu jako je tento. Vždy mě spraví náladu hlavně po ránu, když mě nejvíce bolí staré tělo a nakopnou mě tak k "lepším zítřkům". Tak se mějte, milý léčiteli a děkuji. :-)

4 Petr Krolop Petr Krolop | 9. ledna 2017 v 11:43 | Reagovat

[3]: Děkuji moc! Jsem rád a vážím si toho, že se po delší odmlce ozval šachový přítel Jirka Majer! Samozřejmě, že i já si dovolím Jirkovi popřát to nejdražší a nejdůležitější co člověk (a navíc v jistých letech) může vlastnit, tedy přeji dobré, pevné zdraví!!
K těm tzv. "lepším zítřkům", jen podotknu: ,,Kdoví, zda jsme ty "lepší zítřky", neprožili už "včera!"

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama