OP1: 7. kolo: Prušánky C - Veselí C 2 : 5 !!

5. února 2017 v 14:12 | Krolop Petr |  Šachy
Céčko Prušánek dnes v zápase 7. kola, soutěže OP1, totálně selhalo a s céčkem z Veselí nad Moravou prohrálo doma vysoko 2 : 5 !!

Šachovnice:

1. Jan Kocáb - Jan Skalka 0 : 1
2. Radek Dryšl - Michal Skalka 0,5 : 0,5
3. Petr Krolop - Jan Pištěk 0 : 1
4. František Dryšl - František Vašíček 0,5 : 0,5
5. Marek Budín - Radek Štos 0 : 1
6. František Schottl - Ondřej Horňák 0 : 1
7. Richard Březovský - Václav Ochotný 1 : 0

Do tohoto zápasu jsem vstupoval naprosto v pohodě a s pevným přesvědčením, že zápas nemůže skončit jinak, než samozřejmým vítězstvím Prušánek. Ale, ouha ! Opak se stal téměř neuvěřitelnou pravdou. Přičemž, já sám jsem rychlou prohrou na 3. šachovnici, v partii s Janem Pištěkem, položil jakýsi základní kámen nečekaného debaklu domácího céčka Prušánek.


Pohled od šachovnice 4 - 1. Na 4. šachovnici se tradičně utkali dva Františkové. Bílými kameny hrál tentokráte Fr. Vašíček z Veselí n/M , a černými kameny hrál domácí Fr. Dryšl. Jejich souboj skončí remízou.


Pohled od šachovnice 7 - 5. Jen na té sedmé šachovnici se domácí tým Prušánek dočkal výhry a to díky Richardu Březovskému (bílé). Žel, byla to dnes pouze jediná výhra domácích Prušánek.


Sestavy obou týmu byly rozhodně dobré, zajímavé až atraktivní, což dopředu slibovalo zajímavou podívanou. První dvě šachovnice domácího týmu: 1. Jan Kocáb a 2. Radek Dryšl.


První dvě šachovnice hostů ovládli bratři Skalkové, jejichž stálý šachový růst je určitě pro soutěž OP1 cenným přínosem.


Jan Skalka (černé) dnes na 1. šachovnici porazil zkušeného Jana Kocába (bílé).


Zatímco, jeho mladší bratr Michal Skalka (bílé) velice dobře ustál a zremizoval partii s Radkem Dryšlem (černé).


Můj dnešní soupeř Jan Pištěk si dnes asi příliš nezahrál. Nicméně, vyhrál naši partii velmi rychle a velmi dobře.


Dlouholetý veselský kapitán - František Vašíček, neprožívá právě nejradostnější období svého života. Skutečný život je často velmi svízelná a těžká partie. Daleko těžší a důležitější než ta šachová. Snad alespoň, ta dnešní výhra veselského týmu, dodá tomuto známému a zasloužilému šachistovi a kapitánovi toliko potřebné pozitivní energie.


Jestliže, nebyl vývoj v jednotlivých partiích na předních čtyřech šachovnicích pro domácí Prušánky viditelně příznivý, tak se dá říci, že na zadních třech šachovnicích to vypadalo nesrovnatelně lépe. Nejen Richard Březovský (7. šachovnice, bílé) stál nadějně a výrazně lépe než jeho mladý soupeř Vašek Ochotný. Stejně tak stál lépe Fr. Schottl (na 6. šachovnici - černé) v partii s Ondrou Horňákem. A ještě nadějnější se mně jevila pozice Marka Budína (bílé) na 5. šachovnici v partii s Radkem Štosem. Jenže...


Radek Dryšl (2. šachovnice) a jeho partie s Michalem Skalkou, byla též jistou nadějí na úspěch Prušánek. Nakonec však Radek svého mladého soupeře pozičně nepřetlačil a partii po předchozích výměnách dali za remízu.


František Schottl hrál svědomitě do jistého bodu v partii. Pak se však v nějaké pohnutí mysli, rozhodl pro sice líbivou, ale též pochybnou kombinaci a bylo rázem po naději a partii.


Veselský mladík Vašek Ochotný (černé) bojoval na 7. šachovnici sice jako lev, ale domácí Richard Březovský byl dnes přece jen nad jeho síly.


Pohled na jakéhosi "černého koně" hostů z Veselí, Radka Štose. V loni ještě coby hráč bez ela, nemilosrdně rozdrtil na šachovnici autora tohoto článku. Dnes porazil Marka Budína, ačkoliv jsem měl dojem, že v průběhu této partie stál Marek viditelně lépe, tedy až na výhru.


Ještě jeden pohled na Radka Štose (černé) na 5. šachovnici).
Další známé výsledky:

Ježov - Vacenovice 0,5 : 6,5
Jiskra Strážnice A - Dubňany 5,5 : 1,5
Ratíškovice - Hodonín 1,5 : 5,5
Kp.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Honza K. Honza K. | 5. února 2017 v 14:53 | Reagovat

Ahoj šachisté!
No,my jsme též byli biti...

Ježov - Vacenovice 0,5 : 6,5

2 Lubomír Řičica Lubomír Řičica | 5. února 2017 v 15:35 | Reagovat

Hodonín vyhrál v Ratíškovicích 5,5 : 1,5
Jiskra Strážnice A - Dubňany 5,5 : 1,5

3 Josef Doxanský Josef Doxanský | 12. února 2017 v 8:26 | Reagovat

Možná si někdo vzpomene, že poslední roky existence šachového oddílu v Šardicích se o jeho účast v soutěžích a také uspořádání dvou velkých žákovských turnajů postaral Miroslav Výborný ("přezdívaný Džakomo"). Když se po vítězství našeho družstva v OPI rozhodl mravenčí práci pro šachy opustit a věnovat se jen jako pomocný trenér žákovským fotbalistům šachy se u nás opět rozpadly a tehdy tak mohly do KPII postoupit Prušánky B, které se umístily za námi na 2.místě.
V minulém měsíci lednu zemřel.Bylo mu asi 65 let.Měl jako každý z nás své klady i zápory, ale i tak čest jeho památce.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama