Šachová neděle 12.2.2017

12. února 2017 v 14:27 | Krolop Petr |  Šachy
V Prušánkách se dnes hrály dva zápasy dvou soutěží. V tom hlavním a důležitějším utkání nastoupil A-tým Prušánek k zápasu 8. kola 2. ligy skup. E. proti hostům ze Vsetína, tedy proti Zbrojovce Vsetín. Domácí Prušánky již bojují o udržení svého A-týmu ve druhé lize i pro příští sezónu. Oproti tomu hosté ze Vsetína mají soutěž dobře rozehranou a tudíž nějaký případný sestup rozhodně řešit nemusí. Ale i tak vše dopředu nasvědčovalo, že půjde o zajímavý a bojovný zápas.
Já jsem dnes v Prušánkách nebyl, ale díky panu Řičicovi, který se byl na dvojzápas v Prušánkách podívat a pořídil tam několik fotek, vám teď mohu alespoň trošku umožnit nahlédnutí na dnešní šachovou neděli v Prušánkách:
Nakonec skončil zápas SK Podlužan Prušánky - Zbrojovka Vsetín vítězstvím hostů v poměru 3 : 5.
A pověstný Damoklův meč, coby hrozba sestupu visí nad domácím A týmem Prušánek dál !

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

V tom druhém zápase 7. kola, soutěže OP2, hraném dnes v Prušánkách se utkalo déčko Prušánek s béčkem Jiskry Strážnice:Co se tohoto zápasu týče, musím zatím vycházet z informací pana Řičici, který ovšem odejel z Prušánek ještě v průběhu zápasu, tudíž výsledek nezná. Hosté ze Strážnice si dovolili přijet ve čtyřech místo v pěti předepsaných hráčích. No, je fakt, že v tomto zápase ani jednomu z těchto dvou týmů o mnoho nešlo. Na 1. šachovnici zvítězil Radek Dryšl nad mladou nadějí hostů - Jakubem Šuráněm. Hosté však kontrovali zkušeným Jiřím Fantou, který dnes přehrál domácího Fr. Dryšla na 2. šachovnici. Předpokládám však, že Prušánky D, nakonec bezpečně vyhráli. Ano, tak konečný výsledek je 3,5 : 1,5 pro domácí Prušánky. A jelikož, překvapení soutěže, tým - Dolní Bojanovice prohrál doma s Domanínem. Posunulo se déčko Prušánek na 2. místo v tabulce soutěže !

Dnes se též hrálo předposlední 8. kolo soutěže KP2C. Vedoucí Hodonín zajížděl do Brna, kde rozdrtil domácí tým - Duras Brno C, v poměru 1,5 : 6,5 ! Je sice pravda, že by se domácí tým Durasu svým složením a s přihlédnutím ke kvalitě většiny hráčů, hodil spíše do nějaké okresní soutěže. Ale na druhou stranu, hrál v předepsaných 8 hráčích a to se dnes hodně cení !
Stejně tak druhý tým soutěže Veselí nad Moravou B vypráskal stejným výsledkem jako ve výše uvedeném zápase, (tedy 6,5 : 1,5) též jeden z "okresních" týmů - Slavoj Velké Pavlovice. Byl to další z tzv. soubojů Davida z Goliášem, ovšem s tím rozdílem, že i tady silnější Goliáš logicky vyhrál.
Ostudou předposledního 8. kola soutěže KP2C se zřejmě stane zápas - nezápas, v tabulce třetího Kyjova s brněnským týmem Lokomotiva Brno F. Rezultát zápasu zní: 8 : 0 (pro domácí Kyjov) !!
Skutečnost byla nejspíše taková, že se "efku" jednoho dříve slavného brněnského velkoklubu, prostě nechtělo zajíždět z velkoměsta někam na venkov. A tak prostě nepřijeli ! Inu, stávají se i horší věci. V šachových soutěžích asi ne, ale v reálném životě a světě, určitě ano.

Kp.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Josef Doxanský Josef Doxanský | 12. února 2017 v 18:59 | Reagovat

Díval jsem se na tabulku II-ligy, kde hrají Prušánky A. Jejich naděje na docela solidní umístění je velmi reálná.Rozhodně na sestup to zatím nevypadá.
Proč nepřijelo F-družstvo Lokálky do Kyjova zatím nevíme.Ale Jenda Kalendovský to pravděpodobně vysvětlí i na zdejším webu.Zatím letos i v minulých sezónách odehráli , byť někdy s neúplným družstvem všechny zápasy.Myslím si, že v jejich případě nastala tentokrát nějaká mimořádná situace.Tak uvidíme.Po tomto kole je ale jisté, na prvních třech místech skončí družstva z našeho okresu.

2 Josef Doxanský Josef Doxanský | 12. února 2017 v 19:11 | Reagovat

Snad se mu (Jendovi Kalendovskému) budou k něčemu hodit i moje vzpomínky na dr.Jiřího Hladkého a okterém se zmiňuje na jiném místě.
Na jiném místě také píšu o úmrtí Miroslava Výborného ("Džakoma"), který byl duší šardického šachu v jeho posledních letech.

3 Josef Doxanský Josef Doxanský | 12. února 2017 v 19:26 | Reagovat

První můj příspěvek byl opět vyhodnocen jako spam.Čert ví, proč někdy je to "bez spamu" a jindy se "spamem".Ale jako obvykle předpokládám, že se tu nakonec objeví.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama