Šachové rubriky pana Jana Kalendovského.

11. února 2017 v 13:38 | Krolop Petr |  Šachy
Šachové rubriky stále žijí a to je moc dobrá zpráva ! Pravda, nemají asi zrovna na růžích ustláno a s jejich sledovanosti to už nejspíše nebude nikterak výrazné a slavné. Tedy, pokud srovnávám sledovanost šachových rubrik, třeba v 70-tých letech minulého století. Holt, je jiná doba. Kdo si dnes kupuje noviny ? Ve zmiňovaných 70-tých let minulého století snad neexistoval člověk (či rodina), který by pravidelně neodebíral minimálně 1 deník. S úsměvem si vzpomínám na vyprávění jednoho mého spolužáka z oné doby. Vlastně, ani tak nešlo o vyprávění, spíše šlo o postěžování na jakousi absurditu tehdejší doby. Spolužák se prostě pozastavil nad tím, že jeho maminka - členka tehdejšího JZD (Jednotného zemědělského družstva) Rozkvět, přišla ze stranické schůze naprosto znemožněná a zdrcená. Proč ? Soudružka kádrovačka místního JZD, plamennou řečí poukázala na veškeré nešvary, které vrhají jistý stín na jinak nepřehlédnutelně zářící a uvědomnělou práci místních družstevníků. Prý doslova řekla: ,, Soudruzi a soudružky, představte si, že ještě dnes jsou mezi námi, tací soudruzi a soudružky, kteří neodebírají Rudé právo !!"
Co dodat ? Snad jen ten Happy end. Provinivši se maminka spolužáka, příliš dlouho neotálela a předplatila si celoroční donášku Rudého práva ! Inu, konec dobrý = všechno dobrý !
Mojí rodiče nebyli straníci, takže nám paní listonoška házela do schránky jenom Lidovou demokracii. Nicméně, každou sobotu otec přinášel navíc zmíněné Rudé právo, Sport, Průboj a to je asi všechno, na více si nevzpomínám.
Rudé právo a jeho sobotní příloha, to náhodou nebylo vůbec špatné počteníčko. Navíc v sobotním Rudém právu jsem nacházel svojí nejoblíbenější šachovou rubriku, kterou skvěle a poutavě vedl náš tehdejší mezinárodní velmistr Vlastimil Hort. A já bych si dovolil namátkou, na ukázku vám čtenářům, ofotit a předložit dvě výše zmíněné rubriky Ing. Vlastimila Horta:Pan Jan Kalendovský nám napsal:

Zdravím srdečně pana Krolopa a příznivce jeho šachového webu,
pro zajímavost posílám své dvě aktuální rubriky (vlastně výstřižky) z Brněnského deníku Rovnost.
Váš Jan Kalendovský
Panu Janu Kalendovskému děkuji a přeji jemu i jeho rubrikám ještě mnoho pěkných a úspěšných let !

Kp.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama