OP1: Céčko Prušánek vítězí v posledním 9. kole nad Vacenovicemi.

5. března 2017 v 13:38 | Krolop Petr |  Šachy
Již dlouhou řadu let mám takovou svoji, možná zvlaštní teorií, která říká, že soutěžní zapasy prvního a posledního kola jsou takové jiné, zvláštní, svátečnější než zápasy kol ostatních.


Pohled na ještě ne zcela vyplněný zápis o utkání, z něhož však již vyplývá, že domácí Prušánky už okolo 11 hodiny dopolední získaly kýžené čtyři body, které zcela zajišťují vítězství v zápasech této soutěže. Konečný výsledek nakonec zněl 4,5 : 2,5 ve prospěch domácích Prušánek.Pohled od šachovnice 4 - 1. Na 4. šachovnici se dnes potkali a utkali dva šachoví veteráni: Josef Šebesta (bílé) a Fr. Dryšl (černé).


Pohled od šachovnice 7 - 5. N a 7. šachovnici sledujeme souboj domácího Richarda Březovského s Fr. Bezuchou (černé).


Pohled na první dvě šachovnice domácích Prušánek: 1. Dalibor Mlénský (bílé), 2. Radek Dryšl (černé).


Pohled na hosty od 1. šachovnice: Martin Kladňák (černé), Martin Londin (bílé), Jiří Neduchal (černé), Josef Šebesta (bílé).


Domácí borci od šachovnice 5 - 7. Marek Budín (bílé), Fr. Schottl (černé) a Richard Březovský (bílé). O dnešní výhru domácích Prušánek se vlastně dnes postarala tato trojice hráčů, svými poměrně rychlými výhrami.


A samozřejmě, též pohled na hráčské trio hostů z Vacenovic- Od šachovnice 5 - 7. Jar. Chrbolka (černé), Petr Bělík (bílé) a Fr. Bezucha (černé).


Pohled na Josefa Šebestu (bílé) a vedle sedícího mého dnešního soupeře Jirku Neduchala (černé).


Dlouho se dnes bojovalo jen na první a druhé šachovnici. Na 2. šachovnici vzdal Radek Dryšl (černé) partii s Martinem Londinem (bílé) až o půl jedné, po poledni.


Ještě déle trval boj na 1. šachovnici. Kde v těžké koncovce měl sice Martin Kladňák materiální převahu v černém jezdci, ale čelit pochodu bílých pěšců Dalibora Mlénského nebylo vůbec snadné a ani jednoduché.


Partii na 2 šachovnici jsem dlouho odhadoval, že skončí remízou. Neskončila tak.


Ovšem, správně odhadnout a tipnout výsledek na 1. šachovnici, byl pro mě úkol nesmírně těžký. Viděl jsem to tak, že Dalibor Mlénský (bílé) bojuje o remízu. Při jeho šikovnosti v koncovkách to nemuselo být vůbec nereálné.


Původně romantický Královský gambit se proměnil na propočet velice těžkou končící hru, která vyžadovala i notnou dávku hráčské zkušenosti.


Partie, asi po zásluze nakonec skončila remízou.Když jsem se dozvěděl, že se na 3. šachovnici utkám se šachovým přítelem Jirkou Neduchalem, byl jsem opravdu potěšen. S Jirkou mám v poslední době dost mizernou zápasovou bilanci a tak jsem doufal a věřil, že právě dnes s tím něco udělám. No, ze zahájení jsem vyšel lépe, měl jsem tolik potřebnou aktivitu figur a byl jsem tedy spokojený. Jenže, pak jsem opět trošku uspěchal výměnu dobrého střelce za jezdce a navíc mě Radek Dryšl decentně upozornil, že má případná remiza by již zajistila celkové vítězství týmu. Nebylo co řešit.


Ostatní výsledky:

Ježov - Kyjov 3:4
Veselí C - Hodonín B 4,5 : 2,5

Kp.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Lubomír Řičica Lubomír Řičica | 5. března 2017 v 14:28 | Reagovat

Skalka Jan - Schondorf 1-0
Skalka Michal - Hasík 1/2
Píštěk - Kučera 0-1
Vašíček - Smutný 1/2
Horňák Ondřej - Řičica 1/2
Bačík - Rožek 1-0
Horňák Radek - Chmelař 1-0
celkem tedy 4,5 - 2,5 pro domácí Veselí C

2 Josef Doxanský Josef Doxanský | 5. března 2017 v 15:42 | Reagovat

Kyjov B zajížděl do Ježova( hrálo se ale v hezkém prostředí v Čeložnicích) v silně improvizované sestavě jednak s veterány (ing.Pařízkem a mnou) a se dvěma žáky.Na 1.šachovnici tak musel svést těžkou partii ing.Šmíd, který hraní na této šachovnici už samozřejmě odvykl, na 2.šachovnici nastoupil Jenda Čechal s nevyzpytelným ing.Tomkem a na třetí pak já. Jako obvykle jsem dohrával jako poslední s Vladinírem Kořínkem, který se od doby, kdy hrával za Šardice pořádně zlepšil.Zvolil dámský gambit a teprve po mém 15.tahu se mně podařilo pozici vyrovnat.Přehrát se mně ho pak podařilo až po mnoha dalších tazích v pěšcové koncovce s bělopolnými střelci.K remíze měl ale velmi blízko.Na 4.šachovnici zahrál soupeř ing.Pařízka dost bezstarostně a přešel do pozice, ve které se musel smířit s remízou.Na prvních čtyřech šachovnicích tak Kyjov vybojoval 3,5bodů. Remízu přidal pak jeden hráč z poslední trojice, ale nevím, jestli to byl pan Jurutka (asi ano) nebo jeden ze dvou žáků.
A tak jsem se aspoň jednou partií také zapojil do letošního přeboru družstev I.třídy.A kdo ví, možná už poslední....
Strážnickým blahopřeji k titulu a snad mohu gratulovat i k jejich rozhodnutí skutečně postoupit do KPII.

3 Pavel Solařík Pavel Solařík | 6. března 2017 v 10:29 | Reagovat

Ahoj, Petře. Obávám se, že tě dropbox zradil stejně, jako mě před časem, protože ti nejde přehrát na blogu jediná partie... :(

4 Petr Krolop Petr Krolop | 6. března 2017 v 11:50 | Reagovat

[3]: To nevím, Pavle ! Mně osobně to přehrává.

5 Roman Roman | 6. března 2017 v 12:06 | Reagovat

Taky přehráván :-)

6 Pavel Solařík Pavel Solařík | 6. března 2017 v 13:26 | Reagovat

To je divné. Zkoušel jsem to otevřít z několika počítačů a pokaždé to chce uložit nějaký soubor do počítače a přehrávání se vůbec neotevře... :/

7 Čtenář Čtenář | 6. března 2017 v 14:06 | Reagovat

Partie bych doporučil nedávat ve flashi (swf), už jen z důvodu problematické funkčnosti na mobilních zařízeních... Zkuste se porozhlédnout po jiném řešení... Nevím jak je na tom blog, ale myslím, že umožní vkládat javascript.
Každopádně oceňuji váš blog, málo šachistů poskytuje svoje "nedělní" zážitky a my ostatní tak máme pramálo co číst k pondělní kávě :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama