Malé ohlédnutí za právě skončenými soutěžemi KP2C a OP1.

6. března 2017 v 11:41 | Krolop Petr |  Šachy
V předminulou neděli došla do svého konce svým 9. kolem oblíbená soutěž KP2C. Hodonínsko mělo v této soutěži své tři zástupce, tedy tři tradiční šachové týmy: ŠK Hodonín, ŠK Veselí nad Moravou B a Š.K. 1923 Sokol Kyjov. Je velice potěšitelné, že ve stejném, tedy výše uvedeném pořadí, obsadily šachové týmy z Hodonínska medailové příčky v tabulce soutěže. Škoda jen, že tento ročník byl evidentně slabší, než všechny ty ročníky předchozí. Mám na mysli počet a především kvalitu zúčastněných týmů. Nicméně, další dobrou zprávou je skutečnost, že do příštího ročníku (2017-2018) soutěže KP2C, nejen vstoupí, ale nepochybně ji i dodá jistý lesk, další šachový tým z Hodonínska a to šachisté ze Strážnice ! Jiskra Strážnice, tedy nahradí tým ŠK Hodonín, který postupuje do vyšší soutěže KP1.
Minulou neděli, tedy včera skončila další šachová soutěž a to OP1 Hodonín. Bohužel, tento ročník 2016-2017, jen pokračoval ve smutném trendu (který započal ročníkem 2015-2016). který má snad za úkol zeslabovat, znehodnocovat soutěž OP1, či dokonce ji dovést k úplnému zániku. Divné, pochybné experimenty ze soutěžemi OP1 a OP2, kterým sice nerozumím, ale které mě bezpečně odrazují od zájmu do něčeho takového vstupovat, či se toho zúčastňovat. OP1 je už spíše fiktivní soutěží. Soutěží se, ale zároveň se vůbec nesoutěží. Počet 9 kol soutěže je též fiktivní, protože ve skutečnosti se hraje jen 8 kol. V soutěži OP1 lze též objevit fiktivní šachový tým, který vlastně ve skutečnosti žádným šachovým týmem není...
Pravda, těmto mým nářkům se naprosto vymyká skutečnost, že soutěž OP1 vyhrál tým, který byl ozdobou soutěže OP1, soutěžil, bojoval, vybojoval a dokonce postupuje !! Fakt, v našich poměrech unikátní, naprosto jedinečná a ojedinělá záležitost !
Tak nevím, hodnocení soutěží raději ponechám těm opravdovým a zkušeným odborníkům - funkcionářům. Nakonec, čas sám nejlépe ukáže co je špatné a co je dobré.

Kp.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

Zobrazit vše (159)
Zobrazit starší komentáře

101 Josef Doxanský Josef Doxanský | 10. března 2017 v 14:46 | Reagovat

[100]: Tím, že se přestaly...

102 Petr Krolop Petr Krolop | 10. března 2017 v 22:37 | Reagovat

[99]: Fakt ne ? Tak sorry ! Já měl za to, že ano. Tak to je moje chyba.

103 Petr Krolop Petr Krolop | 11. března 2017 v 11:46 | Reagovat

[99]: Možná se zase mýlím, ale před více než nějakými 10 lety ved. soutěže Petr Trávníček nezveřejňoval výsledky zápasů v databázi ŠSČR, či JmŠS, ale Petr Galuška. Alespoň tak mně to nějak uvízlo v paměti a z toho vznikla má chyba.

104 Petr Krolop Petr Krolop | 11. března 2017 v 11:55 | Reagovat

[72]: Co se týče "problému", že kapitáni některých týmů nasazují na přední šachovnice slabé, či nejslabší hráče na zadní šachovnice nasazují to nejlepší co mají. Bohužel, není to zakázané, ale mně se to též nelíbí a jako kapitán bych to nikdy neudělal. Je to takové hloupé chytračení. Považuji to za nemorální, nemravné i nesportovní. Ovšem, každý jsme nějaký a každý z nás holt o úspěch usiluje různými způsoby.

105 Vladimir Misorin Vladimir Misorin | 11. března 2017 v 13:12 | Reagovat

Ratíškovice jsou týmem jako každý jiný, naopak jsem rád, že Petr umožnil méně zkušeným šachistům nasbírat velmi cenné zkušenosti. Od toho okresní přebor přece jen je. Pamatuju si, že jsem sám byl znechucen, když sem nedostával možnost hrát v OP I, i když tehdy jsem byl nezkušený. Musel jsem vynaložit veškeré úsilí, abych vytvořil tým v OP II, ale kdyby se mi to nepovedlo, tak bych asi u šachu s takovou nezůstal.

106 Petr Galuška Petr Galuška | 11. března 2017 v 13:37 | Reagovat

[104]: Petře toto "nefér" nasazování je co svět světem stojí  -  neboli co moje šachová paměť pamatuje.... 41 let!
On existuje i druhý extrém, a to je nasazení hráče mnohem vyšší úrovně, nebo i titulovaného (IM, GM) do neadekvátní soutěže, třeba KP2 a on odehraje jen dva zápasy. Tím taky mate, popřípadě znechucuje soupeře.
No ale to už jsme daleko od původního tématu...

Souhlasím s V.Misorinem! Doufám, že si to zapamatuje až bude starší a šachy nebudou č.1.. Těď je v laufu a jde nahoru, přeji mu to jako každému.
PG

PG

107 Petr Krolop Petr Krolop | 11. března 2017 v 19:13 | Reagovat

[106]: Ten tzv. druhý "extrém", to nasazení hráče mnohem vyšší úrovně, nebo i titulovaného (IM, GM) do neadekvátní soutěže, třeba KP2, považuji už za přijatelnější. Samozřejmě, není to košér, ale na druhou stranu, kdo z nás amatérů a "venkovských" hráčů by si rád nezahrál šachy s nějakým IM, či GM ? A navíc zadarmo ! Pro mě by to byly malé vánoce.

108 Marek Skočík Marek Skočík | E-mail | 13. března 2017 v 14:24 | Reagovat

Já trochu nechápu navážení do Petra Trávníčka. Jako člověk, který dva roky vede oddíl v Moravskoslezkém kraji, sem mohl nahlédnout do fungování soutěží jinde a musím uznat, že najít schopného člověka, který se o soutěže postará tolik ročníků a bez problémů je takřka nemožné. Jinak souhlasím s názorem Petra Galušky, že by se měli zástupci oddílů sejít a projednat následující dění. U nás se scházíme každý rok před zahájením soutěže na losovací schůzi, kde si každý předseda nalosuje svoje družstva a dále se debatuje a hlasuje o možných změnách.

109 Petr Krolop Petr Krolop | 13. března 2017 v 17:38 | Reagovat

Přijde mně dost úsměvné, že když si dovolím zkritizovat některá rozhodnutí vedoucího soutěže, v tomto případě Petra Trávníčka, kolik jeho pravověrných fandů a přívrženců se cítí natolik pohoršených, že moji kritiku vyplývající holt, z odlišného názoru a pohledu na jisté věci, šmahem označí za jakési navážení.
Tak dobrá, aby jste byli spokojeni, tak zde dnes místopřísežně prohlašuji, že Petr Trávníček je super nejlepší vedoucí, té super nejlepší šachové soutěže. Je to tak, bude to tak a už nikdy jinak !

110 Petr Galuška Petr Galuška | 13. března 2017 v 18:48 | Reagovat

Petře plně souhlasím s Markem a Tvůj poslední odstavec beru jako sarkazmus.... nikdo není ideální, ani já, ani Ty, ani Petr T. nebo li vedoucí soutěže. Ty máš jedinou zásluhu že udržuješ jakýs takýs blog, který občes pohladí, ale taky vytočí. Je Tvůj a můžeš si dělat co chceš!!! My to můžeme a nemusíme číst.
Promiň, ale jsi trochu (nebo víc) sobec. Kritizuješ práci kterou ani nevíš co obnáší a díky které může každý víkend zasednout k šachovnici desítky šachových maniaků či bláznů. Větší sobectví vidím v tvé touze zahrát si "zadarmo" se silným hráčem, který hrou s Tebou má stejný pocit, jako Ty když musíš zasednout proti žáčkovi, který v Tobě vidí siláka a touží to jednou hrát tak dobře jako Ty... jednou Tě bude porážet a nevzpomene si na to.
Nechme toho přetahování, nemá to cenu! taky si rád zahraji se silným hráčem a dost dobře si vzpomínám když jsem porazil svou první 2000. Dnes považuji za radost hrát ze žáčkem a když vidím, že hrál dobře, rád ho pochválím bez ohledu na výsledek. Pokud alespoň takto nebudeme podporovat mládež, tak si za pár let jako staří dědci nezahrajeme protože nebude s kým.  Hurá na mládež!!!
Měj se a usmívej se na svět!
PG

111 Petr Krolop Petr Krolop | 13. března 2017 v 19:40 | Reagovat

[110]: Ok. Ano, jsem trošku blázen a mám sklony k přehánění. Netajím se s tím. Vím, že bych měl být opatrný s jakoukoliv kritikou, tedy nejen k vedoucímu soutěže. Ale jak sám říkáš, nikdo z nás není dokonalý. Kritika je hnusná, ale občas přinese, či dává naději přinešení něčeho novějšího snad lepšího, ale...zde to nemá šanci. Všechno je dobrý a tak buďme rádi za to.
Proti mládeži vůbec nic nemám, jen si fakt myslím, že myšlenka a účel soutěží OP1 a OP2 je někde jinde než by měl být.
Ale stejně se mně líbí jak jste spokojení s tím co je. Nezávidím vám to.
S tím mým sobectvím, myslím dost přeháníš. Kdoví, zda už nejde o nemístnou kritiku mě samotného, nedejbože, nebo nějakého navážení do mě!
Já na rozdíl od Marka Skočíka pamatuji soutěž OP1 v době kdy byla o dost lepší. Ale za to samozřejmě nemůže jenom Petr Trávníček.

112 Josef Doxanský Josef Doxanský | 13. března 2017 v 21:57 | Reagovat

[111]: OPI byl kdysi lepší, kdysi pro změnu mnohem horší než je tomu letos.Lepší proto, protože v něm hrálo deset osmičlenných družstev, horší když v něm hrálo jen pět šestičlenných družstev.
Nepamatuji si ale, že by průměrná síla hráčů byla někdy lepší!Dnes jsou nejméně tři čtvrtiny hráčů výrazně silnější než tři čtvrtiny kdysi. Prosím, věřte, že vím o čem mluvím......

113 Josef Doxanský Josef Doxanský | 13. března 2017 v 22:16 | Reagovat

Otázku ing. Petra Trávníčka opravdu neřešme.Málokdo se tak šachu věnuje či věnoval jako on.A nejen jako hráč, ale i jako organizátor, který se snaží podle dané situace o udržení obou soutěží družstev v našem okrese a vím, že organizoval i soutěže družstev žáků škol, kterých jsem se v době aktivního kantoření se šardickými dětmi také zúčastňoval.Vzpomínám na ně proto, protože zatímco ostatní vedoucí svými výrazy ve tvářích až příliš zřetelně trpěli nad tahy svých svěřenců, Petr zachovával až neuvěřitelný stoický klid a se zájmem boje těchto žáčků sledoval (úsměv).Kritizovat ho za to, že OPI hrálo 9 sedmičlenných družstev nelze.Za sestavy těchto družstev také ne, to nemůže ( a nesmí) ovlivnit.A v OPI nehrálo žádné družstvo nelegitivně .A že ho hrálo i nějaké slabé či dokonce slaboučké družstvo? No to je přece logické, protože v něm hrála i silnější družstva a nebo - řekněme - úspěšnější.Z 1.místa se může radovat jedno, jedno je pak "rezervováno" pro posledního.........

114 Josef Doxanský Josef Doxanský | 13. března 2017 v 22:18 | Reagovat

nelegitimně

115 Lubomír Řičica Lubomír Řičica | 14. března 2017 v 7:37 | Reagovat

Jsem tak trochu zklamaný z úrovně této diskuze. Místo toho, aby se řešily otázky stejného výchozího postavení oddílů v OP1, objevují se tu osobní invektivy, kdo co udělal nebo neudělal, atd. Plně souhlasím s názory těch z vás, kteří tvrdí, že počet šachovnic v OP1 by měl být každopádně sudý a lépe osm než šest, protože má-li vítěz OP1 postoupit do KP2, musí mít na osm šachovnic hráče. Tým, který nebude mít na to, aby postavil osm hráčů, ať hraje prostě OP2! Tady nejde přece o to, který hráč bude mít kolikrát bílé, ale o to, aby každý oddíl měl v každém utkání stejnou výchozí pozici, t.j. např. 4x bílé a 4x černé. Současný systém, ať se na mě kdo zlobí nebo ne, rovné šance při zahájení utkání nedává a narušuje to regulérnost soutěže. Vůbec by podle mého názoru nebylo na škodu, kdyby v OP1 mezi těmi osmi hráči musel být povinně jeden mladý hráč do 18 let.

116 M. Macek M. Macek | E-mail | 16. března 2017 v 22:56 | Reagovat

Petr Krolop NAPSAL: | 7. března 2017 v 10:39 |

Zdravím všechny tzv. vespolek ! Děkuji za příspěvky. Petrovi Galuškovi asi musím odpovědět. Tak tedy jsem rád, že máme na mnohé věci stejné názory. Např. 5 desek pro OP1 i OP2. Je to v dnešní bídě s počty hráčů jasně nejlepší a nejekonomičtější řešení.
Co se týče fikcí a především toho fiktivního týmu. Tak na to mám tuto odpověď: Já samozřejmě trošku a rád ve svých článcích přeháním, dělám to i na šachovnici. Jako fiktivní tým vidím tým Ratiškovice.
---------------------------------------------------------------
Pane Krolop, vy víte moc dobře, že na Váš blog již pár let nechodím. Nicmně dnes jsem byl upozorněn, že se opět navážíte do Ratíškovic a nazýváte nás fiktivním týmem. Kde berete tu drzost nazývat nás fiktivním týmem?
Podotýkám, že to proč jsem postavil letos dva týmy do OP I. a OP II. jsem vysvětloval na našem webu na začátku soutěžě.
To, že v OP I. jsme de facto všechno prohráli a byli jsme nejslabším týmem v soutěži, kdy si na nás všichni jen sbírali body, mě je úplně jedno. Nepočítám výhru nad oslabeným mužstvem Dubňan.
Neměli jsme ani jednu kontumaci, vždy jsme nastoupili v plné sestavě, někdy nás bylo i 8 (já jsem nehrál) a to že jsem zařadil do soupisky 4 hosty, mělo své důvody. Plácáte tu jen nesmysly, navážíte se naprosto zbytečně do Petra Trávníčka. Buďme rádi, že Petr dělá předsedu OŠS, nedovedu si představit, že by funkci položil a dělal ji někdo jiný. KDO?.... V loni zorganizoval sám okresní přebor pro děti, kde byla rekordní účast. Já mu zprostředkoval pouze prostory. Nemám už na to čas.
Hrát OP I. na 5 deskách je holý nesmysl. Kdo nemá řidiče a hráče, nech hraje "prales" (OP II) Šachům se věnuji už jen okrajově, přesto všechno si dokážu na zorganizování již 8.ročníku "ratiškovských šachů" pro mládež. Je to jediný velký dětský turnaj na okrese Hodonín,ale vás zřejmě práce s mládeží nezajímá. Já sám se považuji za ryze amatérského šachistu.

Rozhodně si vážím přístupu některých vedoucích mužstev kdy se lze domluvit na sestavě a postavit proti sobě rovnocené soupeře a hlavně mládež, protože v tom je budoucnost. Nnejen šachistů na okrese Hodonín.

Pokud by si každý druhý dospělý šachista našel čas naučit hrát šachy jedno dítě, máme tu do 5 let nárust členské základny min. o 30%. Můj syn začal se šachama v 10 letech,letos mu bude 19. V současné době vede dětský kroužek mladých šachistů při ZŠ v Ratíškovicích a já jsem mu za to neskutečně vděčný, protože sám už se nemůžu aktivně věnovat výchově mládeže a dětí. Měl jsem rozjetý projekt šachy ve školce,ale opět to ztroskotalo na mém nedostatku volného času. Situace se umne dramaticky změnila. Nebýt přírůstku Richterových, šachy by v Ratíškovicích asi skončily.
Nechybělo mnoho a mohli jsme bodovat jak s Kyjovem, tak ve Veselí,tak i ve Vacenovicích. Každý druhý tým jede se sestavou na doraz. Kdysi to byly Dolní Bojanovice v OP II. letos na to doplatil tým z Dubňan, kdo to bude v příštím roce? Že by Hodonín?

Pokud vím,tak ani Pušánky nebyly schopny dodržet 100% účast základní sestavy,tak se mohu oprávněně ptát proč píšou na soupisku lidi, kteří němůžouo dehrát ani ty dva povinné zápasy? Ratíškovicím se to nestalo,tak nás nenazývejte fiktivním týmem.
Nemám opravdu čas sledovat a číst tuhle diskusi. Reaguji jen na tenhle příspěvěk tohoto pisatele. Kdo má něco konkrétního, může mne napsat na email, zavolat, navštívit.

Do budoucna vidím situaci takovou, že bude více týmů v OP II. na úkor OP I. Ale dokud se nebude systematicky pracovat s mládeží,nebude v OP I. mít kdo hrát. A přitom to nic nestojí, jen dělat propragaci, nábor ve školách a hlavně si pak udělat čas učit děti šachové hře.

117 Josef Doxanský Josef Doxanský | 17. března 2017 v 7:38 | Reagovat

[116]: I když mně osobně je sympatické, že Ratíškovice byly ochotné postavit jedno družstvo do OPI i OPII a téměř souhlasím se všemi argumenty, přece jen si nemohu odpustit jednu další poznámku.A sice i když člověk a jeho názory prostě neoddiskutovatelně patří k sobě, jsou to dva samostatné "objekty". Pokud s nějakým názorem nějakého člověka nesouhlasíme, "nebojujme" s tímto člověkem, ale s jeho názorem, který se nám nelíbí!Snažme se druhého člověka neurážet.Na své názory má podle svých zkušeností, představ a přání právo.Je proto podle mě správné je tolerovat, i když naše představy,zkušenosti a přání je nedokáží akceptovat.
Ne asi nadarmo zkušení šachisté říkají, že lepší je špatný plán než žádný.O tom, že je špatný se můžeme z průběhu pokračování partie "dovědět" a pochopit proč byl špatný.A tak i proto je lepší špatný názor, pokud ho jiní dokáží svojí tolerantní argumentací vyvrátit...Přeji všem hezký den!

118 Martin Macek Martin Macek | E-mail | 17. března 2017 v 8:38 | Reagovat

Pane Doxanský, já jsem ve svém komentář nezvolil jediné urážlivé slovo. ("plácáte tu nesmysly" a "kde berete tu drzost" nejsou podle mne urážky) A nemohu s Vámi souhlasit v tom, že člověk a jeho názory jsou dva objekty. Bez čověka není názor. Podle mne je každý jedinec za své názory plně odpovědně, pokud je duševně zdráv.

Vy sám moc dobře víte, jak je těžké zíkat, udržet a naučit děti šachovým dovednostem. A proto co všechno jsem pro šachy obětoval a udělal, i když zatím za velmi krátkou dobu. Když to řeknu úplně jinak, pusou se toho udělá opravdu hodně.

Jenom bych si zde dovolil vlozit odkaz na můj článek, kde jsem se snažil vše vysvětlit.
http://internet.tgroup.cz/chess/?p=3073

Mě osobně irituje názor pana Krolopa, že nás nazval fiktivním týmem. To jako proč? Z čeho tak usuzuje? Že jsme převážně dětský tým a že pro něj dítě nebo nedospělý hráč není důstojným soupeřem? Nebo že jako za nás natupovali duchové? Nebo námi dokonce pro naše výsledky pohrdá? Nevím, dá se to vyložit všelijak.

Já bych jen chtěl připomenout, že nahlédnutím do nedávné historie okresní soutežě je zřejmé, že třeba tým Ježova byl poslední tři ročníky oním otloukánkem v soutěži.
Sezónu 2013/2014 zakončils s 1 bodem a 0 bodů v play out na posledním místě. To stejné v sezóně 2014/2015 s o něco lépe dopadl Ježov loni, kdy uhrál 2 body za dvě remízy, ale stejně skončil poslední. Byl snad Ježov po tyto léta fiktivním týmem? A podle čeho tedy? Že tam hráli šachisté s nízkým ratingem?

Moc dobře víte, že jsem kdysi prosazoval další soutěž pod názvem OP III. kde by hrály proti sobě jen děti + 1 dospělý jako doprovod. (5 desek) Tehdy se to týkalo týmů Veselí, Vacenovic, Ratíškovic, Vacenovic a Kyjova. Nikde jinde děti tedy v dostatečném počtu nebyly. Bylo to zamítnuto jako nesmysl, což zpětně hodnítím kladně.

Děti ale potřebují hrát vážné partie, aby posbírali zkušenosti. Ne každý hraje na úrovni Júlie Richterové, ale to je úplně jiná kapitola. A třeba právě kvůli Júlii jsem postavil mužstvo do OP I. A abychom tam nebyli za otloukánky, povolal jsem posily, leč ani to nám nepomohlo. Na začátku sezóny jsem oslovil jak pana Konečného, tak pana Hlaváče, zda by nám hráči z jejich oddílu nepomohli. Nikdo neměl zájem, (tak jsem dal možnost zahrát si Karlu Glacnerovi a Karlu Klimešovi) Dubňany chtěli hrát OP I. To, že se proti Veselí neposkládali a do Ratíškovic přijeli jen v 5 je problém, za který já nemůžu. Já jsem vždy naše mužstvo poskládal a přijeli jsme včas a v plném počtu. na všechny zápasy.

Ratíškovice jsou dětským týmem a ti dospělí se k nám přidali zejména kvůli svým dětem - Zemánek, já, Nataša Richterová st., Jirka Žebra (i jeho kluk chodil do Ratíškovic). Postupem se přidal pan Bábíček, kterého si pamětníci pamatují ze skolnku 90-tých let, kdy za Ratíškovice hráli úplně jiní šachisté. Vždyť za Vacneovice hrají další 4 šachisté, kteří by mohli hrát za nás. (Bělík, Bureš, Blaha a Varmuža)

My máme podporu obce a školy. Jsme dobře vybaveným klubem, máme zázemí které nám může závidět leckterý jiný a úspněsnější oddíl. Společně s dalšími oddíly spadáme pod velký spolek SK Baník. Máme také odpovídající prostry na rozdíl od jiných klubů. A že nemáme výsledky, tak jsme fiktivní tým?

A co se týká hracích prostor některých klubů, tak jsem to letos ještě toleroval. V příštím roce všad odmítám jezdit s dětmi do zakouřených prostor a budu požadovat odpovídají hrací místnost, pakliže to nebude v silách domácího oddílu zajistit, bude se hrát u nás v tělocvičně. Jako třeba v loni s týmem D. Bojanovic.

Já jsem zde svůj názor napsal a vysvětlil. A klub který nemá mládež je "mrtvý klub". Ne každý má silného sponozra a může si dovolit nakupovat hráče. Važím si třeba snahy pana Dryšla staršího, který i přes svůj věk a hadicap stále přiveze nějaké to družstvo dětí na okresní přebor škol v šachu. I když tyto děti nastupují za domácí oddíl sporadicky a ojediněle.

119 Josef Doxanský Josef Doxanský | 17. března 2017 v 9:40 | Reagovat

[118]: "Plácáté nesmysly", "kde berete tu drzost" jsou silně pejorativní výrazy, které drtivou většina lidí může považovat za urážlivé.
Kdybyste se více zamyslil nad mými větami, které se týkaly "člověka a jeho názorů" jsem přesvědčen, že byste pochopil jak jsem to myslel.Vždyť jsem napsal, že jsem napsal, že člověk a jeho názory patří neodmyslitelně k sobě, ale přesto se jedná o dva objekty.O dva objekty v tom smyslu, že s názory lze polemizovat, hodnotit a třeba i "bojovat".S člověkem ale bojovat nelze, člověka lze pochopit, tolerovat,ale jeho špatný názor je možné vhodnými argumenty vyvracet.
Obecně vyznávám v mezilidských vztazích tolerantnost jako nejpotřebnější vlastnost, arogantnost jako nejhorší.Názor je dokonce za jistých okolností možné i ironizovat, člověka nikoli.V tom je právě ta odlišnost mezi člověkem a jeho názorem......

120 Petr Krolop Petr Krolop | 17. března 2017 v 16:00 | Reagovat

Pane Doxanský, jen ho nechte, ať se tu pochválí! Pan Macek je člověk, který mě těžko může urazit. Pro mě je to člověk, který má potřebu se nějak a přes něco zviditelňovat, šachy tedy nevyjímaje. Potřebuje organizovat a manipulovat. Šachy sice neumí, ale to mu vůbec nevadí. Bude-li mít "čas" a především chuť, pak dokáže vést o šachu třeba i  akademické debaty. Nedivme se tedy, že se mu "plácání" nějakého nýmanda Krolopa nelíbí.

121 Vladimir Misorin Vladimir Misorin | 17. března 2017 v 19:12 | Reagovat

No pan Macek by se měl zamyslet prvně nad sebou a nad tím koho za zády uráží a jak umí se navážet do chudáka Michala Kosteleckého, kterého umí zasypat maily, ve kterých se dočtu i něco o sobě a ne pěkné věci (mimochodem to není rozhodně poprvé), přitom jsem mu nikdy nic neprovedl, nebo si nevzpomínám...a to vše bohužel v zájmu manipulace. A když Michal nechce poslouchat, tak ho terorizuje přes jeho máti, která mu podlehne. Samozřejmě naštěstí v dnešní době už má vliv na Michala minimální, ale Michal si stihl užít svých trápení. Já si myslím pane Macek, že Michal má výkonnost na to hrát i v Brně, ostatně dostává vždy slušné a vyhrané pozice, jen má smůlu proměňovat pozice ve své zbrklosti. Soudit Michala podle výsledku je nesmysl a myslím si, že vy dva dát si 20 her, tak vás zpráská jak psa 20:0. Pěkný den přeji.

122 Pavel Solařík Pavel Solařík | 17. března 2017 v 21:56 | Reagovat

Zrovna ty, Vladimíre, bys měl pomlčet o pomlouvání druhých za zády....

123 Vladimir Misorin Vladimir Misorin | 17. března 2017 v 23:34 | Reagovat

[122]:Ty by ses měl stydět za národnostní diskriminaci, kdežto já to tehdy myslel ve srandě a vůbec ne vážně!

124 Vladimir Misorin Vladimir Misorin | 17. března 2017 v 23:37 | Reagovat

[122]:A to nemluvím o vyhrožování fyzickým násilím, klidně si vyhrožuj, já se nenechám!!!!

125 Josef Doxanský Josef Doxanský | 18. března 2017 v 7:16 | Reagovat

Není to lehké, ale než se pustíme do osobních invektiv vůči někomu, zkusme se třeba i intenzivněji zamyslet nad ním vcelku, především se zaměřme na to co je jeho předností, v čem je lidsky dobrý, co se nám obecně líbí, co na něm lze obdivovat.A pak teprve nad tím, co nám na něm vadí. Budeme pak překvapeni tím, že to zlé na něm je jaksi méně zlé, méně nás to iritující.Opakuji, je to velmi těžké, kéž bych například já dokázal si tak vždy v každém případě počínat. Ale je to nesmírně důležité pro mezilidské vztahy.Nejsme schopni toho, aby nám všichni lidé byli stejně sympatičtí a ani to není pro až fantastickou různorodost lidských charakterů a jejich projevů možné. Vždy však by mělo být možné chovat se slušně.

126 Pavel Solařík Pavel Solařík | 18. března 2017 v 7:54 | Reagovat

Že tě huba nebolí!!

127 Martin Macek Martin Macek | 18. března 2017 v 8:26 | Reagovat

Jako předseda šachového klubu SK Baník Ratíškovice jsem cítil potřebu reagovat na útoky pana Krolopa na náš oddíl. To je vše co jsem chtěl napsat. Dál v této nesmyslné diskusi končím.
Pan Krolop se ukázal v tom "svém světle" jak jsem čekal, nic konstruktivního do diskuse nepřinesl.
Sám jste se nazval "nýmandem" a u mne jste zatím pro šachy na okrese nic nedokázal. Rádoby kritiků co by se jak by se je bohužel nejen v šachu dost, ale aby se někdo chopil iniciativy a ukázal jak by se to tedy mělo dělat....to je už horší.

Co se týká příspěvku Ladi Misorina, každá mince má dvě strany a tobě to Laďo nemusím připomínat. Víc ti snad připomenu, až se někdy potkáme. Rozhodně tu nehodlám veřejně psát některé věci, které jsi tu "nakousl".  
Já si myslím, že jsem pro Michala udělal dost. Dostal především příležitost dva roky hrát za náš oddíl, jinak by nikde nehrál. Také dostal velmi solidní nabídku na osobního trenéra a záleží jen na něm jak s touto nabídkou naloží a zda se bude zlepšovat či nikoli. Pod tvým vedením mu to moc nešlo.

Jednu věc si musí každý oddíl uvědomit, pokud si nevychová vlastní mládež, nebude mít za něj po čase kdo hrát.

128 Martin Macek Martin Macek | 18. března 2017 v 8:33 | Reagovat

Poslední, podle mne konstruktivní připomínku bych měl. Týká se to především formátu okresních soutěží.
Navrhuji, a napíšu to také Petrovi Trávníčkovi, aby kžadý oddíl ve své členské základně projednal a navrhnul, jak by se podle něj měla hrát okresní soutěž, pří. sooutěže. Přece jen tu máme OP I. a OP II.
Za kaýždý oddíl by byl přítomen kapitán mužstva nebo jeho zástupce, navrhnul by  se termín okresní konference, či schůze a účast by byla více méně povinná.
Jeden kapitán, jeden hlas. Konfecenrci navrhuji uskutečnit do konce školního roku.
Členská základna čítá cca. 200 šachistů, tak proč se nedomluvit na nějakých pravidlech, která by byla závazná.

129 Petr Krolop Petr Krolop | 18. března 2017 v 10:27 | Reagovat

[127]: Slavný a věhlasný předsedo Macku ! Můj názor je jednoznačný, raději se tisíckrát ve svém šachovém životě stanu nýmandem Krolopem než šachovým předsedou Mackem ! To za prvé. Za druhé, konkrétně pro vás nemohu do diskuze přinést vůbec nic, tedy, ani nic tzv. konstruktivního.
Na rozdíl od vás jsem u šachovnice a za šachovnicí strávil nezanedbatelný počet hodin. Strávil jsem je tam nikoliv kvůli tomu, aby jsem se předváděl jako nějaký přiblblý předseda, který nejen šachům vůbec nerozumí, ale dokonce má tu drzost dělat je s dětmi a údajně pro děti !
Vy jste pane Macku, takový novodobý skoro Napoleón, s malým rozdílem, že vy žádnou bitvu nemůžete vyhrát, protože na to jaksi nemáte schopnosti. Ano, angažování vám jde velice dobře, ale to je bohužel všechno. Měl jste raději zůstat u těch psů a ne se nacpat k šachu a navíc k dětem. Osobně se obávám, že vy ty děti dřívě, či později od šachu naprosto odradite. Nejste ani šachový odborník a ani pedagog. Domnívám se, že ani váš syn nehraje rád šachy už jen kvůli vám a vašim nemyslným a nereálným požadavkům a cílům. Ono cvičení psů a výuka děti k lásce k šachové hře není určitě to samé, ba ani nijak podobné.
Každý z nás nemůže být pedagogem a už vůbec ne tím dobrým. Přesto se často mnozí hlupáci nestydí za šachové pedagogy vydávat.
Na závěr vám šachový předsedo Macku mohu dát dobrou radu. Odejděte od šachu k politice. Tam se budete hodit více a jistě se tam i dobře uplatníte.
V Ratiškovicích vybudovala a vypěstovala dobré šachové "podhoubí" pro děti paní Hubáčková. Vy jste se tam se svými ostrými lokty namontoval a děláte tam slavnou Mackovo-šachovou revoluci. To však ještě není důvodem k vašemu chvalozpěvu.  Až budete mít skutečné a dobré výsledky, co se týče vaší práce s dětmi,  pak se vám jistě rád omluvím.

130 Petr Krolop Petr Krolop | 18. března 2017 v 12:32 | Reagovat

[125]: Já vím, pane Doxanský, je to marný, je to marný ! Víte, vy máte výhodu, vlastně dvě výhody. Jednak jste přirozeně moudrý a za druhé už máte věk chlapa, ve kterém už nezbývá nic jiného než být moudrým, anebo v horším případě dementním.
Já už jistý věk taky mám, ale moudrým asi nebudu nikdy.

131 Petr Galuška Petr Galuška | 18. března 2017 v 12:33 | Reagovat

Pánové, tato diskuse se dostala do nechutných invektiv a to není podstatou se kterou jsme tuto diskusi začali.
Pro V.Misorina - navrhujete to, co jsem navrhl už před týdnem. Podporuji návrh setkání představitelů oddílů. Můj návrh na Strážnici v květnu byl shozen ze stolu, takže se přizpůsobím a rád přijedu já, nebo někdo z Dubňan.

Pro ostatní :
Trochu zacházíte do špatných vod. Nejen v šachu platí že aktivní šachista (nebo jiný sportovec) je dobrý organizátor. Já jsem za mlada byl podstatně nadějnější a lepší praktický šachista, ale život mě zavedl jinde, takže jsem alespoň pár let investoval do funkcionaření a organizování. Mým cílem bylo ukázat cestu a přivést lidi za šachovnice. Neumím a nemám nervy na to pracovat s dětmi. Nemám na to ani čas, tím patří můj obdiv Ratíškovicím.
Nemyslím si že šachista s ELO menším než 2000 je nějak zázračný, pouze tomu věnoval víc času, nebo měl možnost být veden. Nepovažuji se tedy za dobrého šachistu, spíš hraji rád než dobře. Tím se dostávám k tomu, že dle mého názoru je důležité vytvořit podmínky pro to aby se mohlo hrát.
Když jsem ještě aktivně funkcionařil a organizoval oddíl a turnaj a taky hrál, byl poměr času mezi organizováním a samostatnou hrou asi 20 : 1 bohužel ve prospěch funkcionaření....
Proto jsem na straně každého, kdo investuje energii do jakékoliv organizace bez ohledu na jeho výkonnost. Podívejte se na spoustu špičkových trenérů (napříč sporty), mnozí nikdy jako sportovci nevynikli, ale organizátoři a trenéři byli a jsou špičkoví.
Rád bych Vás poprosil, zklidněte vášně, neznamená že když má někdo jiný názor, že ho musíme zasypávat osobními invektivami!
Přeji všem krásné a usměvavé přicházející jaro!!!
Šachu zdar
PG

132 Petr Krolop Petr Krolop | 18. března 2017 v 12:42 | Reagovat

Jinak všem děkuji za dlouhou a "výživnou" diskusi. Nevím jak komu, ale mně tato diskuse přinesla jisté ověření skutečností a možná i jisté poučení.
Myslím však, že všechno by mělo mít začátek i konec.

133 Radek Štos Radek Štos | 18. března 2017 v 14:06 | Reagovat

[130]:

[132]: Tož chlapi na zdraví

[132]:

[132]:

134 Miroslav Matušina Miroslav Matušina | 18. března 2017 v 23:27 | Reagovat

Petře to jsi přehnal s urážením pana Macka,který toho dělá pro šachy hodně.Co jsi udělal ty kromě toho,ze chodíš z oddílu do oddílu.Ja jsem vedl žáky v Dubnanech dost roku.Dokonce jsme byli na přeboru republiky.Bohužel ani jeden nezustal u šachu.Taky jsem učil šachy Martina Kladnáka.Tak prosimtě piš o šachu jen konstruktivně a hlavně ne o politice.Zdravim M M.

[129]:

135 Petr Krolop Petr Krolop | 19. března 2017 v 8:05 | Reagovat

[134]: Též zdravím Míru Matušinu. Víš,ono to: "dělá, či udělal hodně" je hodně relativní. U nás se především říkalo, že samochvála smrdí. Normálně sice přeháním, ale u pana Macka jsem myslím nic nepřehnal. Ano, já vím, že Petr Galuška svého času pořádal s tvojí pomocí velice pěkné openy - turnaje. Vím, že jsi léta vedl mládež. Ale jaká je dnes realita ? Šachy v Dubńanech jsou v těžkém úpadku. Oni jsou dokonce v úpadku snad výjimkou Veselí a Prušánek v celém Hodonínsku. Nicméně přátelé, udělejte si výroční konferenci, na které se sejdete všichni co jste toho udělali hodně a tam se třeba plácejte po ramenou. Já s šachami na hodonínsku definitivně končím. To že jsem několikrát přešel z klubu do klubu snad není trestné. Nemám totiž povahu dívat se na malost a pomalé umírání bez jakékoliv perspektivy.

136 Petr Galuška Petr Galuška | 19. března 2017 v 11:20 | Reagovat

Ahoj Petře, to jsi už trochu přehnal!
My a mnozí další, včetně kluků z Hodonína a dalších klubů, to alespoň zkusili. Opět se vrátím k tomu Tvému sobectví, které jsi při mé předchozí definici Tvé osoby nepochopil. Nebyla to žádná invektiva. To nemám zapotřebí, snažím se vycházet s každým a vážím si všech lidí bez ohledu na jejich názory.
Má definice sobectví je v tom, že člověk se občas veze a občas táhne a to nejde nekonečně. Bohužel Ty se jen celé roky vezeš...  to je ta definice sobectví.
Pokud by jsi si rozmyslel Tvé rozhodnutí s hodonínským šachem, navrhuji aby jsi byl zvolen nejvyšším šéfem a všem nám to ukázal jak se to má dělat. Už teď máš můj hlas.
Měj se pěkně! PG

137 Petr Krolop Petr Krolop | 19. března 2017 v 13:25 | Reagovat

[136]:
Možná, že jsem to trošku přehnal, ale ty sám to přeháníš celá léta a sobcem jsi především ty sám. Ano, byly léta kdy šel dubňanský šach vzhůru i díky tobě. Ale jsou to také již dlouhá léta, kdy jsi jako šéf klubu nic nedělal a nechal dojít klub tam, kde zrovna je. Takže se nadále opíjej svojí záslužnou minulostí a nehodnoť zrovna mně. Já tebe také zatím nehodnotil. Já jsem na rozdíl od tebe prachy nikdy nikde nehonil. Vždy mně šlo o dobré šachy a ne prospěch a kariéru.

138 Pavel Solařík Pavel Solařík | 19. března 2017 v 13:32 | Reagovat

Chlapi, všechno by opravdu mělo mít svůj začátek a konec a hlavně nějaké hranice. Myslím, že je nejvyšší čas ukončit tuto diskuzi.

139 Karel Krátký Karel Krátký | 19. března 2017 v 13:35 | Reagovat

Pánové, pěkná diskuze a spousta podmětů, ale už je to fakt za hranou.

140 Petr Galuška Petr Galuška | 19. března 2017 v 15:31 | Reagovat

Petře šachy jsou jen zábava. A na rozdíl od Tebe něco umím a dobře mě to živí a mám jasno v prioritách. Pokud přecházíš do těchto sfér, končím diskusi a mažu odkaz na Tvůj blog.
Hraj si své šachy a ..........
PG

141 Ivan Kučera Ivan Kučera | 19. března 2017 v 15:32 | Reagovat

[137]: To co dělá člověk ve svém volném čase dělá proto, že ho to baví. A někdy se rozhodne, to dělat i pro druhé, ale to neznamená, že to musí dělat až do konce svého života. Petr Galuška dostal pracovní nabídku, která může dojít jednou za život a on i jeho rodina se rozhodli, že do toho půjdou, je to jejich soukromá věc. To že to bylo na úkor jeho osobního života a šachu předpokládám mrzelo jeho nejvíc. Nikdo, opravdu nikdo nemá právo hodnotit toto rozhodnutí v jeho osobním životě a v žádném případě mu, nikdo nemůže sebrat to co udělal pro klub a šachy v okrese.
To, že se nanašel někdo další, kdo by v tom pokračoval není přeci jeho vina!!
Z mého pohledu je to Petře rána pod pás. Tyto lidi, když už si jich nechceš vážit, tak bys je měl přinejmenším podporovat a ne urážet.
Celá tato diskuse, kterou jsem bohužel svým příspěvkem odstartoval, začala tím, že nejsou hráči a dětem se věnuje jen málo lidí. Z tohoto pohledu jsme sobci, o kterých píše PG, takřka všichni a to chápu a nemůžu mu oponovat. Takže pokud se citíš uražený a chceš rozdávat rány, samozřejmě můžeš, je to jen na Tobě, ale nevzejde z toho pro nikoho nic dobrého.
Pěkný den, Ivan.

142 Petr Krolop Petr Krolop | 19. března 2017 v 17:53 | Reagovat

Možná bývalí přátelé, klidně si mažte odkazy na můj blog. On stejně možná skončí, ale v žádném případě mně chybět nebudete. Uražený určitě nejsem, ale také nehodlám psát jenom to co vám vyhovuje. Mně nikdo nikdy a nikde žádnou cestičku nezametal, šachy jsem se učil jenom sám a hraji tak jak hraji. Nic moc, ale stále o hodně lépe než ti největší křiklouni a mistři světa na této diskusi.
Petr Galuška má jasno v prioritách a vydělává více než já a čeká, že snad před ním padnu na prdel. Podobné to je i u Ivana Kučery. Chlapci, když brečíte, že nemáte čas tak šachy prostě nehrajte. Já to tak určitě udělám a nebudu tím svým nedostatkem času nikoho otravovat a trapně se vymlouvat.

143 Petr Krolop Petr Krolop | 19. března 2017 v 18:09 | Reagovat

[Smazaný komentář] Ty laciný Lacino, jsi ještě příliš mladý na to, aby jsi mohl hodnotit moje příspěvky jako "blbé narážky". Raději běž za svým vůdcem - šachovým mistrem a předsedou Mackem ať tě naučí pořádné šachy a taky trošku toho pravopisu. Možná, že právě vy dva uděláte z této, jak tomu říkáš "prdele", veliký hovno.

144 Petr Krolop Petr Krolop | 19. března 2017 v 20:16 | Reagovat

[Smazaný komentář] Na to, že jsi ještě cucák, tak už jsi hodně drzý, ty to určitě daleko dotáhneš. Ovšem u mě máš stopku, blbečku.

145 Josef oxanský Josef oxanský | 19. března 2017 v 22:40 | Reagovat

Komentovat několik posledních "příspěvků" dost dobře nejde, tak se raději pokusím aspoň některé z Vás přivést k jiným myšlenkám.Vždyť je tolik pro nás, kteří uvažujeme v našem trojdimenziálním prostoru , překvapujícího! Například, kdo z Vás zjistíte, kterých čísel je víc, zda všech přirozených (tj.1,2,3,4,5,6,......) a nebo všech kladných sudých čísel (2,4,6,8,10,12,....)?
A nebo něco prozaičtějšího.Tři kamarádi se rozhodli, že si uvaří guláš. Jeden koupil 3 buřty, druhý 5 buřtů a třetí, aby se všichni podíleli stejnou měrou vytáhl z peněženky 8 korun s tím, aby se první dva o ně pravedlivě rozdělili. Jak si první dva oněch 8 korun rozdělili?
A do třetice něco snad až příliš podivného. Potkal matematik známého, který nesl naplněný batoh. Byl ovšem zvědavý a tak se zeptal, co v tom batohu má. Ale jen dárky pro mé tři syny, dočkal se odpovědi. A kolik je těm tvým synům let? Známý se na chvíli zamyslel a pak řekl, když jsi ten matematik, tak si to spočítej. Součin jejich roků je 36.Matematik ale ekl, že to mu nestačí! Tak víš co, součet jejich roků je právě takový jako je počet oken na domě vedle kterého stojíme.Matematik okna poctivě počítal, ale pořád mu to bylo málo.A tak dostal ještě jednu nápovědu a sice, že nejstarší syn se jmenuje Václav. Výborně, to mně už stačí.Teď vím, kolik je Tvým synům let.Zjistí to to i někdo z Vás?

146 Ivan Kučera Ivan Kučera | 19. března 2017 v 23:56 | Reagovat

[145]:Za první přirozených i kladných sudých je nekonečně mnoho, takže žádných není víc. Za druhé ten se třemi buřty dostane 1Kč, druhý dostane 7Kč. Za třetí 2, 3 a 6, teoreticky při dvojčatech 2, 2 a 9.
Děkuji za pobavení pane Dolanský, pěkný den.

147 Ivan Kučera Ivan Kučera | 19. března 2017 v 23:58 | Reagovat

[146]: Omlouvám se za překlep ve jménu

148 M.Macek M.Macek | 20. března 2017 v 7:06 | Reagovat

Já už sem zde psát nechtěl, ale včera mi volal jeden šachista, že by stálo za zvážení, abych si toi přečetl a nestačím se divit co ti tenhle "nýmand" dovoluje.

Jen pro nezaujaté - napíšu pak k dehonestujícím příspěvkům "nýmanda Krolopa" své vyjádření, (bude to na webu Ratíškovic).

Děkuji všem co mi volali, psali, osobně se se mnou bavili a i zde se mne veřejně zastali.

A pro ostatní šachisty mám doporučení:
Úplně nejlépší by bylo, kdyby na "kroloblog" nikdo nechodil a "on se sám" ve svých názorech utluče a přestane ho bavit veřejně urážet lidi, jelikož záhy zjistí, že ty jeho příspěvky nikdo nečte.
Bohužel jen tato diskuse zvýšila návštěvnost jeho blogu o 100% a to je pro tohoto sociopata živná půda.

http://www.frau.cz/sociopat-definice/

A vám doporučuji pane Krolop navštívít odbronou pomoc dřív než bude pozdě. A to nemyslím nijak nadneseně.
Zvažuji i právní kroky za tyhle Vaše pomluvy, ale mám obavu, že budete shlédán právně nezpůsobilým za své jednání, tak by zřejmě nějaké oznámení pro pomluvu minulo účinkem.

149 Josef Doxanský Josef Doxanský | 20. března 2017 v 7:51 | Reagovat

[146]: Tak to je hezké! Jen dodám, že 2,3,6 roků není výsledek, to by matematik nepotřeboval už vědět jméno nejstaršího. Správné je jen 2,2,9.Ze všech součinů je součet činitelů jen u 1.6.6 a 2.2.9 stejný (13), právě tolik tedy muselo být oken na domě a matematik tedy ještě nemohl určit věk synů.
Ale i tak gratuluji !

150 Ivan Kučera Ivan Kučera | 20. března 2017 v 8:38 | Reagovat

[149]:Je fakt, že součin 1.6.6 (3.3.4) mě při rozkladu na 2.2.3.3 nenapadl, tudíž jsem o tom dál nepřemýšlel, na druhou stranu bylo 23.56 a tudíž těsně před spánkem.
Pěkný den, Kučera.

151 jaroslav Chrbolka jaroslav Chrbolka | E-mail | 20. března 2017 v 9:10 | Reagovat

Jmenovala se nana.

152 Josef Doxanský Josef Doxanský | 20. března 2017 v 9:17 | Reagovat

[151]: Nejmenovala se nana! Zkuste si ještě jednou přečíst zadání(úsměv).

153 Josef Doxanský Josef Doxanský | 20. března 2017 v 9:37 | Reagovat

[150]: Snad ještě jedna poznámka. To, že všech přirozených a všech kladných sudých čísel je nekonečně mnoho přísně vzato není důkazem toho, že je jich "stejně".Všech reálných čísel a všech přirozených čísel je také nekonečně mnoho, ale v tomto případě už nelze tvrdit, že je jich "stejně".Lze to tvrdit ale také v případě všech přirozených čísel a všech celých čísel, dokonce v případě všech přirozených čísel a všech racionálních čísel(zlomků).

154 Josef Doxanský Josef Doxanský | 20. března 2017 v 9:51 | Reagovat

[153]: Souvisí to s pojmy spočetná množina a nespočetná množina. Množiny všech přirozených čísel, všech celých čísel, všech racionálních čísel jsou spočetné, množina všech reálných čísel je nespočetná.Na internetu určitě je spousta odkazů na tyto základní množinové pojmy.Jinak teorie množin je úžasně zajímavá a díky panu Cantorovi, který tento pojem do matematiky zavedl se mohou touto teorií těšit spousty lidí, i když není úplně bezrozporná a dodnes si nejméně se dvěma "věcma" neví matematikové rady.Například hrozně by byli rádi, kdyby existovala i "množina všech množin", ale nedá se nic dělat, neexistuje.

155 Roman Roman | 20. března 2017 v 9:56 | Reagovat

[151]: Eva, hned první slovo:-)

156 Josef Doxanský Josef Doxanský | 20. března 2017 v 9:57 | Reagovat

https://www.youtube.com/watch?v=u0z3LynSImY

A teď pro změnu odkaz pro ty, kteří se dokáží obdivovat kráse mladé ženy........Natalia Oreiro (uruguayská herečka a zpěvačka) si kdysi podmanila téměř celý divácký a posluchačský svět nejen svojí krásou, ale i nádhernou povahou, kterou by jí měly například mnohé naše "hvězdy" závidět...

157 Josef Doxanský Josef Doxanský | 20. března 2017 v 10:02 | Reagovat

[155]: Jasně, Romane, ta čtyři dvojslabičná slova byla ale dost silnou provokací.Mimochodem svést soupeře v šachu k nějaké "provokaci" je účinná zbraň!

158 Petr Krolop Petr Krolop | 20. března 2017 v 17:27 | Reagovat

[148]: Ano, souhlasím ! Přátelé, čtenáři, nechoďte na můj blog, který bude asi trošku stagnovat. Ale naštěstí vám mohu doporučit web šachového génia, proslulého pomahače a chrániče Macka ! Tam si opravdu počtete velice oduševnělé věci. Především v každém svém článku zdůrazňuje jak chudák nemá čas.
Jinak, "pane" Macku, obávám se, že když už já měl šachovou notaci v malíčku, tak vy jste možná začínal za sebou tahat kačera. Škoda, že jste u toho tahání kačera nezůstal do dneška. Šlo by vám to totiž jednoznačně lépe než tahat šachovými figurkami. U toho se totiž nemusí přemýšlet.

Obávám se, že pokud z nás dvou někdo potřebuje navštívit psychiatra, tak to bude zcela určitě vy. Hlavně si nezapomeňte uložit do trezoru nějaké partie vašeho ctěného oddílu, neboť je to dozajista váš nedotknutelný majetek !

Je mně jasné, že vám nedá spát vysoká návštěvnost mého blogu, tedy, samozřejmě jen v porovnáním s vašimi vysoce odbornými -vědecko - literárními skvosty.

159 Jiří Myšulka Jiří Myšulka | 29. března 2017 v 16:27 | Reagovat

Chytrý napadne názor, hloupý jeho autora...
to by mělo být snad vše, co lze k výše uvedené diskusi napsat, ale přesto: Petře vyřeš si osobní splíny a pak si po sobě přečti, co jsi tady napsal...
Podle mě je zásadní problém v tom, že poměrově k počtu šachistů je málo těch, co jsou ochotni a schopni pro šachy něco udělat - tím myslím organizačně, trenérsky, náborově, finančně atp. Takoví lidé, i když to budou dělat jen určitý omezený čas, mají můj respekt a Ty na ně tady pliveš. Nemám ten nadhled, klid a gracii pánů Doxanského, Kučery nebo Petra Galušky a docela mě Tvoje výroky nadzvedávají. Příspěvek č.158 už je naprostá zoufalost...  Nevím, kam se poděl ten srdcař a bojovník, plný respektu ke každému, kdo něco dokázal. Takového jsem Tě znal. Teď si budeme dokazovat, kdo znal dříve notaci, kdo koho rozdrtí, nebo kdo dál dočůrá?

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama