Momento del adios !

25. března 2017 v 11:54 | Krolop Petr |  Šachy
Když jsem před téměř třemi týdný dopsal poslední a nutno podotknout, že zároveň jeden ze svých nepříliš vydařených, kritických článků. Vůbec jsem netušil, co tím způsobím a co se v několika následujích dnech odehraje v podobě vzrušených, emotivních reakcí na onen článek.
Přátelé, hodně se mýlí ten kdo si snad myslí, že mně díky dlouhé ostré diskusi nějakým způsobem stouplo mé ego. Nikoliv, nestouplo a nevyrostlo. Dokonce jsem si ani nijak nemnul ruce z radostí nad nadprůměrnou návštěvnosti tohoto blogu.
Ano, ta diskuse byla asi "trošku" za hranou, nicméně, považuji ji i s odstupem času za dobrou, účelnou, poučnou a tudíž i potřebnou.
Ne, v žádném případě už nechci v takové diskusi pokračovat a ani se k ní nějak vracet. Prostě, čo bolo, to bolo...!
Konečně jsem si i já ujasnil toliko potřebné priority a učinil jsem krok, který jsem ostatně už delší čas zvažoval, jen jsem k jeho provedení neměl tu potřebnou silnou vůli.
Pokud dobře počítám, tak jsem na Hodonínsku odehrál v kuse celých třináct sezón ! A to je myslím, i na mě dost. Snad jsem dílem unaven a dílem otráven, kdo ví ?
V každém, případě potřebuji již z tohoto vlaku - "couráku" vystoupit, neboť moc dobře vnímám, že šachy na Hodonínsku mně už nepřinášejí radost a tím pádem, ani já jim nic dobrého nemohu přinést.
Končím a jsem za to rád. Nebýt předchozího článku a předchozí těžké až zdrcující diskuse, trápil bych se zbytečně dál.
Radka Dryšla jsem informoval, že v příští sezóně (a nejen v té příští) už hrát nechci a nebudu.

Adios amigos !

Kp
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Jan Kalendovský Jan Kalendovský | E-mail | 28. března 2017 v 8:02 | Reagovat

Ale to je pane Krolope škoda! Doufám, že si to ještě před novou sezónou rozmyslíte. Mám rád váš web, rád jsem se s Vámi potkával v Prušánkách, myslím, že nejen kolegům byste moc chyběl. Já se taky stále nechávám ukecat ke hraní v Lokálce, i když to tam není ideální. Hlavu vzhůru!

2 Josef Doxanský Josef Doxanský | 10. dubna 2017 v 21:20 | Reagovat

V sobotu 22.dubna se uskuteční žákovský turnaj v šachu v Šardicích.Bližší informace poskytne ředitel ZŠ Šardice pan František Hnilo. Přihlášky do 14.4., vklad za žáka je 50,-Kč s tím, že dostane v polední přestávce oběd a k dispozici bude pitný režim a nějaká ta sladkost.Zdraví Josef Doxanský, který jinak doufá, že už horké hlavy debatujících k minulému tématu jsou opět na své obvyklé teplotě a že se tady budeme moci opět v pohodě setkávat.

3 Josef Doxanský Josef Doxanský | 10. dubna 2017 v 21:21 | Reagovat

[2]: Jedná se o náborový turnaj pro žáky našeho okresu.

4 Josef Doxanský Josef Doxanský | 18. dubna 2017 v 14:41 | Reagovat

Zajímalo by mě, jestli Jenda Kalendovský si přečetl mé poznámky k dr.Jiřímu Hladkému a jestli mu některá z nich pomohla.
Jinak ještě k žákovskému turnaji v Šardicích. Za zápisné 50,-Kč dostane každé dítě oběd (asi kuřecí řízek ,brambory), na svačinku bude nachystána pomazánka (a chléb), k pití bude k dispozici čaj a každé dítě dostane i nějakou sladkost.Kdyby se ještě někdo chtěl přihlásit, musel by tak učinit bezodkladně.Zdraví Josef Doxanský.(turnaj bude řízený počítačem - švýcarský systém).

5 Josef Doxanský Josef Doxanský | 22. dubna 2017 v 16:54 | Reagovat

Turnaj žáků v Šardicích je za námi a podle ohlasu dětí i jejich doprovodu byl velmi zdařilý.Celkem hrálo 32 žáků ve třech kategoriích švýcarským systémem ,kterého se velmi zdařile ujal pan Ladislav Jurutka z Kyjova.Hrálo se nakonec po dohodě 7 kol 2x15min.
Každé dítě si odneslo drobnou cenu, první tři vítězové v každé kategorii o něco cennější, každé dostalo pěkný diplom.Byl jsem překvapen tím, jak všechny děti braly turnaj s nasazením poměrně vážně, i když byly mezi někdy výraznější rozdíly v úrovni hry.Ti nejlepší už hrály docela solidně a pokud vydrží, mohou být zdatnou posilou už v blízké době některého družstva v okrese.
Spokojenost byla i s péčí o naplněnost  jejich bříšků, protože každý po celou dobu turnaje měl k dispozici pečivo se šunkou, tatranky, jablka (ani se všechno nespotřebovalo, což mně snad jediné vadilo). K dispozici to bylo všechno i pro dospělý doprovod, který navíc mohl po celou dobu si zdarma "natočit" kávu podle jeho chuti a stavu srdíčka.Oběd (kuřecí řízek, bramborová kaše, salát a džus) dostali ovšem i dospělí, kteří vklad 50,-Kč samozřejmě platit nemuseli.
Výsledky a nějaké fotografie zveřejní pan Jurutka, takže kdo bude mít zájem, může si je určitě vyhledat.
Kromě domácích hrály děti z Hovoran, Čejkovic, Kyjova, Prušánek,ze Svatobořic-Mistřína,někdo byl tuším i Milotic a Vacenovic a možná ještě odněkud jinud, vždy však z našeho okresu, tak jak jsme plánovali.
K vidění byly pozice jaké ovšem hned tak neuvidíte.Představte, že černý má dámu,věž a několik pěšců, bílý jen pěšce na sloupcích f a g.Černý místo toho, aby dal bílému mat, postupoval se svými stále dál v touze postavit si další "cenné" figury. Bílý neměl nic lepšího než postupovat i se svými pěšci a za nimi pochodoval jeho král,až měl krále na g6 a pěšce na g7 a f6, černý krále na g8. Nic zlého netuše si postavil už druhou dámu a pak bílý partii ukončil matem! Jakým si jistě každý z Vás dovede představit.
Tak snad budou v našem okrese následovat ještě další turnaje pro žáky. Ten nejbližší _Kyjovský koník se uskuteční v pondělí 8.května. Propozice najdete hravě na webu kyjovského šachového oddílu.
Přeji všem hezké prožití dnů v měsíci lásky! Zdraví Josef Doxanský.
(Obrovskou zásluhu na zdařilém turnaji má kromě pana Jurutky i Roman Matula, ředitel školy pan František Hnilo, který nad turnajem převzal záštitu a paní učitelce Blance Uhljarové, která bezchybně organizovala všechno kolem turnaje.)
Děkujeme také rodičům,maminkám,tatínkům a dědečkům i vedoucím šachových kroužků, kteří zajistili své děti a svěřence a přivezli je - z asi  největší dálky(Prušánky) známý organizátor šachu v Prušánkách můj dlouholetý šachový přítel pan František Dryšl.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama