Překvapení.

6. července 2017 v 15:07 | Krolop Petr |  Šachy
Když se řekne: ,,Surprise" (překvapení), zcela automaticky se mně vybaví u nás již léta prodávané, takové to malé, čokoládové vajíčko s nevšedním názvem "Kinder Surprise." Každý rodič, či člověk, který má, nebo, alespoň někdy měl v péči malé děcko, ví jistě o čem mluvím. Ano, dle jedné, výstižné popisky z mnohých reklam, již pouhé jedno, takové to malé vajíčko Kinder Surprise, údajně dokáže nabídnout skvělou chuť čokolády Kinder a ještě navíc dodat překvapení ! Tato neobyčejná kombinace, těchto dvou prvků, prý dokáže vytvořit svět plný zábavy !
Přátelé, to je jistě ohromná paráda a zároveň i můj docela nečekaný, parádní úvod k novému, překvapivému a parádnímu článku. A to všechno, tak nějak, samozřejmě.
Jóó, zábava ! Zábava může být, jak známo, buď pasivní, anebo aktivní. Avšak, v obou případech se chce každý běžný a normální člověk dobře bavit, anebo být příjemně baven.
Ono, bavit se a být překvapen nějakým Kinder vajíčkem je jen zdánlivě naprostou blbostí. Zde, dost záleží na věku člověka. Pravda, bavit se šachem může být též pro výrazné procento "normálních" lidí, až neskutečnou blbostí a ztrátou času. Zde, ovšem věk člověka nehraje vůbec významnou. skoro až žádnou roli. Inu, každému co jeho jest !
V posledních letech na Novoborský šachový server moc často nechodím, ale článek:

Michal Matoušek: Jako když se mění lokál (recenze)

28.06.2017 09:38 Nové knihy 120x

a diskuse pod ním mě přece jen upoutala. Knihy je určitě dobré psát a lokály je třeba čas od času měnit (netýká se to jen hospodských lokálů) ! Když jsem byl mlád, tak jsem tzv. vymetl spoustu všelijakých lokálů a proto moc dobře vím, že lokály je nutné čas od času měnit.

Já jsem měl a mám dosud rád pana Vítězslava Houšku, ačkoliv už není mezi námi. Na jeho knížku: Tam všichni hrají šachy, si rád občas vzpomenu. Škoda, že nežiji v zemi, kde všichni hrají šachy. Bylo by to pro mě tisíckrát lepší, než žít v malé zemi, kde se pořád dokola omílají ty největší stupidní lži a píčoviny všeho druhu.
Včera, docela náhodou jsem v televizi zhlédl jeden z dílů, asi dosud bezkonkurenčního, porevolučního, tuším nováckého seriálu z roku 1996 - Hospoda. Přesněji díl 8, nazvaný Šejdrista.
U tohoto seriálu mě fascinuje, že ač nevyroben z české značkové, seriálové dílny Jaroslava Dietla, má tento seriál myšlenku, vtip, a úžasnou věrohodnost jednotlivých postav. Škoda, že dnes a vlastně už celá dlouhá léta se nic takového v naší televizi neobjevuje.

Asi před měsícem jsem v poštovní schránce objevil tento dopis z České unie sportu :Kurňa, dopis až z Prahy !! Při pohledu na obálku mě nejprve napadlo, že jsem udělal zase nějaký průser a budu opět po zásluze pokárán až potrestán. Ale světe, zboř se ! Byl jsem pochválen samotným generálním sekretářem ŠSČR Františkem Štrossem !
Přátelé, čtouc tento list, zapomněl jsem zavřít ústa, jsouc v nepopsatelném údivu ! Vždyť já, známý sobec - člověk, který se v šachu celá léta jenom veze, jsem oceněn někým z Prahy (pardon), kterého ani osobně neznám ! Inu, zázraky se asi skutečně občas dějí. Každopádně bych rád touto cestou poděkoval panu generálnímu sekretářovi ŠSČR Františkovi Štrossovi, neboť mně udělal radost a to se zrovna dnes vůbec nenosí.

Dnes 6.7.2017 mně došla strohá, stručná zpráva od šachového přítele a nevšedního šachového rozhodčího a ředitele věhlasných šachových turnajů u nás na Podluží Miroslava Slavíka:

Zdravím,

prosím o vystavení propozic na Tvojich stránkách.

Děkuji. P.S. Tvoje účast vítána !

mr.s


Míru Slavíka si rád a kdekdo dobírá, ale pravda je taková, že Míra Slavík je jednou z mála dobrých a obětavých šachových duší na Podluží a širokém jeho okolí. Já mám moc rád turnaje organizované Mírou Slavíkem a samozřejmě, rád se i tentokrát zúčastním !

Kp.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Jirka Majer Jirka Majer | 6. července 2017 v 18:11 | Reagovat

Ahoj Petře, jsem moc rád, že jsi opět mezi námi a jako starší a na znamení úcty, Ti navrhuji tykání. Příležitostně to zapijeme. :-)Měj se fajn a piš Barde!

2 Petr Krolop Petr Krolop | 6. července 2017 v 19:58 | Reagovat

[1]: Zdravím svého váženého, šachového přítele Jirku Majera z Kuřimi!
Jirka Majer - Kuřim, to je prostě značka šachové kvality!
Milý Jirko, tykání a jeho případné zapití rád přijímám!
Ale, jen tak na okraj podotýkám a upozorňuji, že mám jen malé, nízké elo (tedy zatím)!

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama