Čas připomnění.

19. října 2017 v 18:47 | Krolop Petr |  Šachy
Pravda, ke psaní tohoto článku by mě rozhodně více inspiroval "čas zapomnění." Ne, nejde to. Možná i z toho důvodu, že časem zapomnění se dostatečně ve svém románu zabývala autorka Sharon Guskinová. Ono vůbec, dojemné romány a románky jsou přece jen tou správnou parketou pro ženské autorky. Škoda. Protože, ten "čas zapomnění", dokáže neuvěřitelně sugestivně a tajemně na člověka dýchnout. Karel Kryl šel ve své době ještě dál a hlouběji, až jakoby na pomyslnou dřeň kosti. A tak se stalo, že právě ta jeho pověstná "vteřina zapomnění", mně hluboko uvízla v podvědomí. Prostě, čas zapomnění, to už je nějaký pojem, to je jedno veliké téma !

Šachové soutěže se nám rozjely svými prvními koly a samozřejmě neměly šanci uniknout mé pozornosti. Byť se momentálně nacházím v jakémsi v ofsajdu, sám sobě si připadajíc jako jeden z mužů Karla Poláčka, tedy s pocitem efektivně mrtvého člověka - šachisty.

Druholigový A tým Prušánek nevstoupil v neděli (15.10.17) do 1. kola skup. E, nikterak vypulírovaně, svátečně. V domácím hraném zápase proti Zbrojovce Vsetín nastoupil už od 4. šachovnice s náhradníkami a výsledná prohra 3 : 5 učitě nezavání žádnou senzací. Tím však nechci říci, že oni zmínění náhradníci jsou nějakými slabými hráči, to určitě ne.

V soutěži KP2C má Hodonínsko opět tři zástupce. Jsou to týmy: B-tým Veselí nad Moravou, A-tým Sokola Kyjov a A-tým Jiskry Strážnice. Jedná se zjevně o silně sestavené týmy a tudíž jejich úspěšný vstup do soutěže KP2C, není nijak překvapivý.

Veselí B - TJ Bučovice 7:1 - Utkání vážného kandidáta na celkové vítězství v soutěži s kandidátem na sestup ze soutěže, asi nemohlo skončit jinak. Ale i ten jeden čestný bodík jistě potěšil !

Sokol Kyjov - TJ Poštorná 4,5 : 3,5 - V utkání dvou "historických" a pozvolna stárnoucích i slábnoucích týmů, dokázal nakonec domácí Kyjov splnit úlohu favorita. No, nebylo to zřejmě nijak snadné, ač Kyjov do letošního ročníku výrazně posílil. Hodoňáci Petr Trávníček a Vl. Misorin by mohli a měli Kyjovanům výrazně přispět co se bodových zisků týče.

I nováček soutěže A-tým Jiskry Strážnice byl v 1. kole soutěže KP2C nadmíru úspěšný. I Pavel Solařík svůj tým výrazně posílil a ačkoliv měl již před prvním kolem jisté problémy se složením té optimální sestavy, tak nakonec z brněnského Jundrova odjížděl nepochybně maximálně spokojený: Jezdci Jundrov C - Jiskra Strážnice 3 : 5 !

Nadcházející víkend slibuje ještě větší a netušenější drama. Rozjedou se nám nejen soutěže KP1 a OP1, ale jsou tu i volby 2017 do Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR !
Samozřejmě, opět budu fandit nejslušnější politické straně, tedy KSČM a s nevšedním zájmem již teď sleduji spanilou jízdu neohroženého samuraje - Tomio Okamury. Jojo, Okamura, to je ono. To je ten tolik protřebný průvan k provětrání lety zatuchlé politické scény. Věřím, že nazrál čas k odtranění politických šmejdů a fosilií. Když už demokracii, tak právě tu kterou razí Okamura ! Dost už bylo demokracie ODS a TOP09 !

Kp.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Josef Doxanský Josef Doxanský | 21. října 2017 v 8:46 | Reagovat

První věty mně připomněly vtip, kterak jedna již hodně stará paní u lékaře se před odchodem z ordinace ještě zeptá:" Pane doktore, nevíte jak se jmenuje ten Němec, který mně pořád schovává nějaké věci?" - Alzheimer, babičko, Alzheimer.....
Inu, říká se, že zapomínání je dar. Věřím, že ano.Ovšem pokud překročí jistou mez stává se zlosynem.......
Náš asi "nejnárodnější" básník Jan Neruda v jedné básni psal, že ledasčím byl v tom božím světě a čím byl, tím byl rád.No a když máme něco rádi, neměli bychom se toho lehce vzdávat - dodávám já.A Vy šachy rád máte!
Kdo "radí" pravici u nás konkrétně nevím, ale dělá to neskonale dobře. Podařilo se jí  u nás  vytvořit tak úžasnou, rozbředlou atmosféru, že si v ní s drtivou většinou lidí může pohrávat a směrovat ji tam kam chce.....
Proto lidé budou volit podle jejich zájmu a pak lidem jako po každých volbách zbydou oči pro pláč.......

2 Petr Krolop Petr Krolop | 21. října 2017 v 10:08 | Reagovat

[1]: Zdravím pana Doxanského! Všeho do času a všechno má svůj čas. To platilo, platí a platit bude. Pravice už nemá ty koule co měla ještě před pár lety, třeba za Topolánka. Ti šmejdi jsou konečně už rozhádáni a jdou všichni proti všem. Co je to podivné seskupení s podivným názvem ANO. Je to slepenec především pochybných rádoby pravicových individuí. A že mají voliče? Pche, spousta lidí jsou jen ovce kteří jdou s tím kdo má moc, prachy a cítí sílu. To se ovšem týká té spodiny. Ti lepší členové ANO jsou prachobyčejní kariéristé, prospěcháři a političtí vychcánkové.

3 Josef Doxanský Josef Doxanský | 21. října 2017 v 12:14 | Reagovat

Čas je opravdu mocný. S tou rozhádaností máte samozřejmě pravdu, jde jim o možnost dál krást a zvětšovat svůj majetek na úkor většiny lidí.ODS třeba počínaje a lidovci či ANO konče.Ale všimněte si jedné zajímavé věci. Když teklo ODS "do bot", vyrostla jako mávnutím proutku TOP a společně ještě to pak pravice táhla dál. Když se "zkompromitovala v očích lidí i Topka, vytvořila pravice ANO,no a až se v následujících letech "zprotiví" pro pravici potřebnému počtu voličů, stvoří další "partaj",o níž si budou lidé myslet, že je "spásou"a která jim umožní dál se držet  u moci.
A navíc jim pomáhá uměle vytvořená roztříštěnost - viz několik desítek "stran" v seznamu kandidátek.Dostanou totiž podle volebního systému, resp.podle pravidel vytváření sněmovny i hlasy těch, kteří je dali těm stranám, které se do parlamentu nedostanou, protože nepřekročí hranici 5%.

4 Josef Doxanský Josef Doxanský | 21. října 2017 v 12:22 | Reagovat

[3]: No a nedá se přece říct, že lidé jsou "ovce" i když se tak v některých významných chvílích reálně chovají.Už dříve jsem psal, že odolat perfektně vytvářeným postupům pravice je téměř nemožné.

5 Josef Doxanský Josef Doxanský | 21. října 2017 v 16:38 | Reagovat

Tak vidíte, pane Krolope, vítězství pravice je zcela jednoznačné.Lidé dobrovolně dali hlas těm, kteří se postarají o jejich další zbídačení a další rozvrat........

6 Petr Krolop Petr Krolop | 21. října 2017 v 17:41 | Reagovat

Hm, Okumura dopadl dle mého očekávání. Ale bohužel, celkově dopadly volby moc špatně.
I pro mě je výsledek jednoznačně zklamáním.

7 Josef Doxanský Josef Doxanský | 21. října 2017 v 20:10 | Reagovat

Teď jsem zvědavý, který další subjekt se nechá uplatit a půjde s "Babišem" do vlády a nebo nechá  jeho samotnou vládu s tím, že jí pak v parlamentě vysloví důvěru.Češi jsou svým způsobem "všeho schopní".I podílu na vlastním sebezničení, protože až neuvěřitelně podléhají populismu (viz například názory v zahraničí, kde jsou komentátoři přece jen trochu imunnější vůči tomu co se u nás děje a které tuto vlastnost Čechů zdůrazňují).Inu, čekají nás velmi těžké časy........

8 Josef Doxanský Josef Doxanský | 21. října 2017 v 20:11 | Reagovat

A taky jsem zvědavý na to jak odstartuje zítra prvním kolem OPI a jak si povede Hodonín v KPI.

9 Petr Krolop Petr Krolop | 22. října 2017 v 10:41 | Reagovat

[8]: Logicky je nejschůdnější varianta ve které Babiš vytvoří menšinovou vládu. Bude mít své ministry, svůj tým o čemž mluvil jako o optimálu. Koalice jsou stejně většinou jen nepovedeným kočkopsem.
OP1 proběhne v zaběhnutém schématu. Letošní ročník by se mně jeví o stupeň vylepšený. Je sudý počet týmů a většina týmů má velice slušné soupisky. V KP1 má Hodonín velice slušné šance na udržení. Vše záleží především na docházce hráčů a jejich momentální formy.

10 Josef Doxanský Josef Doxanský | 22. října 2017 v 13:09 | Reagovat

V utkání Kyjov B-Strážnice B byl stav při mém odjezdu nerozhodný 3:3.Větší naději na zisk čtvrtého bodu měl Kyjov.

11 Lubomír Řičica Lubomír Řičica | E-mail | 22. října 2017 v 15:17 | Reagovat

Vacenovice - Hodonín 3,5 - 3,5
Neduchal - Schondorf 1/2
Šebesta - Kučera 1-0
Lacina - Vlčko 0-1
Řičica - Smutný 1/2
Macek - Rožek 1/2
Chmelař - Chrbolka 1-0
Londin L. - Tomík 1-0

12 Lubomír Řičica Lubomír Řičica | E-mail | 22. října 2017 v 15:19 | Reagovat

oprava Chrbolka - Chmelař 0-1

13 Petr Krolop Petr Krolop | 22. října 2017 v 15:21 | Reagovat

Děkuji pánům Doxanskému a Řičicovi za informace z jejich zápasů. Jelikož jsem dnes v Prušánkách nebyl neznám výsledek zápasu Prušánky - Veselí.

14 Petr Krolop Petr Krolop | 22. října 2017 v 16:48 | Reagovat

V KP1 porazil Hodonín béčko Lipovce 4,5 : 3,5. Béčko Prušánek doma prohrálo s Adamovem 3,5 : 4,5 Zajímavé je, že v obou utkáních domácí týmy sahaly po náhradnících. Prušánky dokonce dost hluboko. Veselí prohrálo v Ořechově 3 : 5.

15 Petr Krolop Petr Krolop | 22. října 2017 v 17:46 | Reagovat

Díval jsem se na výsledky a sestavy 1. kola OP1. Díky bohu, že jsem nehrál. Snad jen zápasy Kyjov B Strážnice B a Vacenovice - Hodonín B, mohly být zajímavé.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama