Mimo realitu.

24. října 2017 v 12:53 | Krolop Petr |  Šachy
No, ještě že funguje alespoň ta tzv. virtuální realita. Jinak je všechno naprosto Out of Time (mimo realitu). Jak je to možné ? Fakt nevím. Uplynulý víkend udělal překvapivou tečku za poměrně hektickým týdnem. Parlamentní volby byly pochopitelně tématem číslo jedna. Volební programy, volební spoty, předvolební televizní diskuze, to vše do národa hustila nejen ČT, ale i další soukromé televizní stanice. Nebylo úniku. Na druhou stranu se přiznám, že jsem se ani o žádný únik nepokusil. Docela se zájmem jsem zhlédl a vyslech co se dalo, jen proto, abych se dokonale seznámil s aktuálním stavem naší politické scény. Letos jsem (pomyslně) vsázel nejen na tradiční KSČM, ale především na nový, dravý, akční, politický proud Tomia Okamury. K mému údivu komunisté hodně ztratili a tak, alespoň má sázka na Okamuru vyšla dobře. Ano, Babišovo vítězství nečekal snad jen nějaký politický neználek. Ovšem, že vyhraje tak drtivě, to jsem nečekal. Navíc, když se v poslední předvolební debatě ČT Babišovi publikum vysmálo. Pomyslel jsem si, to není dobré znamení. Pravda, ČT a její osazenstvo a hosté mají svá známá specifika. Člověk by řekl, že tu ČT snad skutečně ovládá někdejší, nejlepší ministr financí všech dob - génius na všechno - Kalousek. Co na tom, že záhy se ukázalo, že stranu TOP09 nakonec zachraňoval "hlas Ameriky". Tedy, přesněji "nějaké hlasy z Ameriky a pár pofidérních pražských voličů. Inu, Praha a Amerika opět TOPku podržela. Bohužel. Nač, tu Prahu a Ameriku vůbec potřebujeme ?
Z pohovek a gaučů se nám kupodivu tentokrát zvedlo až 60% voličů ! Neuvěřitelné číslo. No, těm co se s gustem v ČT vysmáli Babišovi, asi po vyhlášení volebních výsledků hodně spadla čelist.
Já jsem se Babišovi nevysmíval, nenadával jsem mu, ale ani bych ho nevolil. Nicméně, radost z jeho volebního úspěchu jsem nejprve též nesdílel. Nyní, s jakýmsi odstupem času nabývám dojmu, že mohlo být i hůře. Hůře bude vždycky, když se k moci dostane ODS, TOP09 a KDU-ČSL. To je historicky už dokázané. Držkopád ČSSD byl nutný a zákonitý. Těch pletich a tolik falše, hnus.
Komunisté ztratili hodně, především díky Okamurovi. I já jsem ho nakonec preferoval.
Podle četných průzkumů a dle mnohých zbytečných keců různých politologů i samotných vůdců politických stran, nebyl a neexistoval nikdo kdo by dokázal, alespoň přibližně předpovědět výsledek voleb. Prostě, všichni byli mimo realitu !
Všichni byli ? Všichni stále jsou a jsme mimo realitu !
1. kola šachových soutěží, která se hrála v neděli 22.10.17, provedla mimo jiné jakýs-takýs test na realitu jednotlivých šachových týmů.
V soutěži KP1 nastoupil domácí Hodonín se dvěma náhradníky proti hostům z Lipovce, kteří dokonce přijeli rovnou s pěti náhradníky. O realitě, či nerealitě obou těchto týmů můžeme zbytečně spekulovat, nicméně zvítězil Hodonín. Pravda, těsně, ale dobře. Ve stejné soutěži byl papírově favorizovaný domácí B-tým Prušánek poněkud mimo realitu, když doplnil svůj tým čtyřmi náhradníky k souboji s vysoce disciplínovanými hosty z Adamova, kteří dorazili v plné síle. Sice těsné, leč platné vítězství hostů z Adamova nemohlo překvapit. Taková je holt, realita.
V soutěži OP1 se o nereálné pokoušelo béčko Jiskry Strážnice v Kyjově. Strážničtí se sice bili jako lvi, ale béčko Kyjova mělo přece jenom silnější hráčský kádr. Céčko z Veselí nad Moravou jelo na zkušenou do Prušánek, kde jejich soupeřem byl sestavou výrazně silnější domácí C-tým.
Realita soutěže OP1 je dnes taková, že by bylo vhodné, aby se kapitáni soupeřících týmů včas domluvili na síle sestav svých týmů, aby vzájemné zápasy mělo smysl vůbec hrát. Často mně to přijde tak nějak, mimo realitu.

Kp.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Josef Doxanský Josef Doxanský | 24. října 2017 v 19:14 | Reagovat

ANO Vám připadá schůdnější než ODS,TOP či nějaké jiné uskupení hlásící se bez obalu k tzv. pravici?ANO je právě tak pravicové jako ony strany, dokonce podle mě i nebezpečnější, protože Babišovi arogance a lhaní prochází v této zemi bez odpovídající odezvy mezi lidmi.....Mimochodem, všiml jste si námluv ODS ze strany ANO ? Propad soc.dem a KSČM byl opravdu pro tyto strany velmi drsný.Soc.demokracie propadla kvůli své dvojakosti, vnitřní rozhádanosti a trestuhodné bylo to, že se prakticky nijak nesnažila dát najevo to dobré pro běžného občana, co prosadila "silou" proti Babišovi.To si pak "přivlastnil" právě Babiš a využil tím váhavost a nedůslednost soc.demokracie.Ostatně přisvojování si zásluhy, které patří jinému bylo jeho (nebo těch, kteří ho "udělali" ) pro něho charakteristické. Viz například "kauza lithium". Zpočátku bylo ticho po pěšině, dokud se proti tomu neozvala KSČM, která prosazovala dokonce kvůli ní mimořádné zasedání poslanecké sněmovny. Teprve několik dní na to proti "moratoriu" začalo i ANO, a protože bylo víc vidět, zásluhu nakonec pozřelo samo a o iniciativě KSČM pak už nepadlo ani slovo!
Takže rozdíl mezi ODS a ANO je především ten, že ODS je čitelnější, jinak - jak zní jedno rčení - jeden za 18 a druhý bez dvou za dvacet.......

2 Josef Doxanský Josef Doxanský | 24. října 2017 v 19:27 | Reagovat

Mezi družstvy v KPI,KPII,OPI i OPII jsou výkonnostní rozdíly a je to zcela přirozené! Proto mohou se objevit i výsledky třeba 7:1. Nemyslím si, že by bylo vhodné kvůli zvýšení vyrovnanosti utkáni, aby silnější družstvo ZÁMĚRNĚ postavilo slabší sestavu přibližující se výkonnostně méně zdatnému soupeři.A už vůbec by se tím soutěž nezkvalitnila, nestala by se zajímavější.Ale uznávám, že příliš velké rozdíly nejsou také přínosem.Ostatně právě proto ten nejlepší postupuje a nejslabší obvykle sestupuje........

3 Lubomír Řičica Lubomír Řičica | 5. listopadu 2017 v 14:46 | Reagovat

OP II Vacenovice B - Kněždub 3,5 - 1,5
hosté přijeli jen ve čtyřech

4 Roman Matula Roman Matula | 5. listopadu 2017 v 15:02 | Reagovat

Straznice-Kyjov 2.5:5.5 a Kyjov C-Vacenovice C 3:2

5 Petr Krolop Petr Krolop | 5. listopadu 2017 v 15:15 | Reagovat

[3]:

[4]: Dík za čerstvé informace !

6 Petr Krolop Petr Krolop | 5. listopadu 2017 v 15:18 | Reagovat

[4]: Hm, Kyjov tedy poměrně vysoko porazil Jiskru Strážnice. Gratuluji, Romane!

7 Petr Krolop Petr Krolop | 5. listopadu 2017 v 15:22 | Reagovat

Teď jsem se podíval na web Pavla Solaříka. A je mně vše jasné. Hosté z Kyjova již od 3. šachovnice, vyjma 6. šachovnice, měli až drtivou převahu v hráčských kvalitách.

8 Roman Matula Roman Matula | 5. listopadu 2017 v 16:05 | Reagovat

Vysledek vypada jasne,ale bylo to velmi vyrovnane a chvilku jsem to nevidel ani na vyhru.

9 Josef Doxanský Josef Doxanský | 5. listopadu 2017 v 16:23 | Reagovat

Jsem rád, že oba kyjovské týmy dnes byly úspěšné, i když jsem se obával , že ve Strážnici to nemusí dopadnout dobře za předpokladu, že domácí nastoupí v silnější sestavě.Jiskře Strážnici ale přeji v dalších zápasech ještě hodně vítězství.Pokud bude nastupovat v solidních sestavách, nebude se muset o setrvání v KPII obávat.

10 Josef Doxanský Josef Doxanský | 5. listopadu 2017 v 18:06 | Reagovat

V OPII hraje SK Záhorie. Co je to za oddíl? Vysvětlí mně to někdo ?

11 Petr Krolop Petr Krolop | 5. listopadu 2017 v 18:23 | Reagovat

[10]: Pane Doxanský, to jsou děti ze Slovenska, tedy vyjma pana Klimeše, který je vede.

12 Josef Doxanský Josef Doxanský | 5. listopadu 2017 v 18:48 | Reagovat

Záhoří /Záhorie/ jsem učil své žáky , že je část Záhorské nížiny a že mezi jeho "centra" patří Gbely, Holíč, Malacky,Skalica a Senica spolu se Šaštínem, kam jezdí někteří Hodoňáci k vodě v létě na dovolenou.Asi tedy nebudou tyto hrající děti z jediné obce, což by bylo velmi právě u dětí neobvyklé.Ale těší mě, že doplnily OPII na deset účastníků.Jde o to, zda vydrží dohrát aspoň částečně v pořádku celou dlouhou soutěž.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama