Jak to vidím já !

5. listopadu 2017 v 18:21 | Krolop Petr |  Šachy
V právě proběhlém 2. kole soutěže KP2C jsem se pochopitelně zajímal o výsledky šachových týmů z Hodonínska. Po jakémsi bratrovražedném boji si odváží šachisté Kyjova ze Strážnice nepochybně cennou výhru v poměru 5,5 : 2,5. Domácí borci ze Strážnice zklamali své fanoušky asi jen nastoupenou sestavou, která byla fakt citelně slabší než plánovaná soupiska. Jenže, jak známo soupisky a reálné sestavy týmů se často v našich podmínkách jaksi neshodují.
Stejným výsledkem zvítězilo béčko Veselí nad Moravou doma nad céčkem Jezdců Jundrova z Brna. No, Jezdci docválali k zápasu do Veselí už s velice těžkým handicapem, tedy jen o šesti mužích. Komu by se také chtělo z velkoměsta kamsi na venkov. Hm, to je celkem pochopitelné.
Béčko Veselí se tedy usadilo na pomyslném šachovém trůnu soutěže KP2C a zdá se, že tam asi ještě dlouho zůstane.

Trošku ve stínu Krajské soutěže se hrálo 1. kolo naší milované bundesligy o které zlí jazykové mluví jako o pralesní lize. Mám samozřejmě na mysli soutěž OP2.
V Dubňanech zřejmě mrzlo - minus dva. Pardon, nešlo o minus 2 stupně mrazu, ale chyběli jen dva hráči. Naštěstí na každé straně soupeřů jeden, takže jistá rovnováha v zápase Dubňany - Prušánky D byla zachována. Nakonec však déčko Prušánek zvítězilo v poměru 2,5 : 1,5 bodu.
V souboji dvou céček Kyjova a Vacenovic byli úspěšnější mládežníci Kyjova, kteří zvítězili v poměru 3 : 2.
Poněkud masakrem skončila cesta za zkušenou a poznáním slovenských mládežníků ze Záhoria do Domanína. Domácí Domanín nemilosrdně roztřílel svého soupeře v poměru 5 : 0.
O dost vyrovnanější a jistě i zajímavější bylo klání domácího béčka Vacenovic s hosty z Kněždubu. Tento zápas skončil vítězstvím béčka Vacenovic v poměru 3,5 : 1,5.
Mládežníci z Veselí nad Moravou, tedy déčko Veselí si doma poradilo s hosty z Dolních Bojanovic a vyhrálo v poměru 3,5 : 1,5. Pravda, hosté z Bojanovic dojeli jen ve čtyřech, ale kupodivu dojeli, což se ještě v nedávné minulosti tak často nestávalo.

Poněkud se zpožděním jsem si prohlížel partie z 1. kola soutěže KP1, které se hrálo 22.10.17.
Bude-li zájem rád se osvůj zážitek podělím:


Kp.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama