Jak to vidím já ! (3)

11. prosince 2017 v 11:12 | Krolop Petr |  Šachy
Včera se hrály dvě šachové soutěže, které mě stále jistou setrvačností zajímají. Dovolím si tedy, alespoň jako pasivní pozorovatel vyhodnotit některé výsledky sehraných zápasů.
V soutěži KP1, mojí pozornost vcelku pochopitelně poutaly zápasy šachových týmů z Hodonínska.
Zatím nejúspěšnějším týmem z Hodonínska je a zřejmě i nadále bude ŠK Veselí nad Moravou, kterému po právě odehraném 4. kole patří 3. příčka v tabulce soutěže.
ŠK Veselí nad Moravou je vůbec takovým "zvláštním" šachovým oddílem na Hodonínsku. Na Hodonínsku je totiž šachistů méně než málo, tedy poskrovnu. Jednotlivé kluby (oddíly) "lepí" své zápasové sestavy s vypětím všech sil, snad až na tu poslední možnou chvíli a není divu, že mnoho sil na samotný zápas kapitánům a ani hráčům prostě nezbude. Šachové základny jsou prakticky nijaké a tak se hráči do soutěží půjčují jak se dá a kde se dá. Z tohoto pohledu se tedy ŠK Veselí nad Moravou jeví jako velice nadstandartně "bohatý" a soběstačný šachový oddíl. Mám-li jít ve své úvaze ještě dál, tak bych přímo řekl, že se Veselí nad Moravou na Hodonínsko ani dost dobře nehodí. Mám dojem, že je to spíše "zatoulaný" šachový oddíl ze Zlínska. Na Zlínsku se šachu totiž výrazně lépe daří. Nevím proč. Zřejmě tam mají jinou vodu, anebo lepší ovzduší. Nechce se mně zrovna věřit tomu, že na Zlínsku žijí rozumnější, pracovitější a obětavější šachoví činovníci a funkcionáři. Och, strašná to vize, představa, raději půjdu dál !
V tomto 4. kole soutěže KP1 si áčko Veselí nad Moravou přivezlo plichtu z brněnského Durasu. Tuto remízu sice nevidím jako nějaký významný úspěch Veselanů, dívaje se na výsledky šachovnic obou týmů, tipoval bych nejspíše výhru Veselanů. Ale já tomu zase tolik nerozumím. V každém případě je remíza (4 : 4) lepší než prohra, jejíž hořkost prvně okusil nováček soutěže - tým ŠK Hodonín, který odjel z Bystrce poražen v poměru 4,5 : 3,5. Sice těsně a možná i nešťastně, ale přesto. A tak slast z vítězství (z těch "našich týmů") zažilo jen béčko Prušánek, které si ve Znojmě vyšláplo na domácí SK GPOA ve velmi silné sestavě a hle ! Prušánky konečně postavily skutečný tým hodný této soutěže a vyhrály (3 : 5). No, doufejme jen, že to nebude jen poprvé a zároveň naposled. Ale jsem rád, že béčko Prušánek není po zmíněném 4. kole, poslední v tabulce, ale alespoň je předposlední.

Domácí (hodonínská) soutěž OP1 přinesla tyto výsledky:

Strážnice B - Ratiškovice 1 : 6 ! Domácí si tento zápas, respektive jeho vývoj a výsledek, určitě představovali trochu jinak. Jenže, život a šachy nejsou zdaleka jen o představách a tak občas některá dění a jejich výsledky nápadně připomínají Waterloo. "Raťky" měly být outsiderem soutěže OP1. No, někde se zřejmě stala chyba.

Hodonín B - Veselí C 2 : 5 Hosté z Veselí byli holt silnější nahoře i dole. A tak silný střed hodonínského béčka jen zdánlivě dával zapomenout na marnost a marnost.

Kyjov B - Prušánky C 3,5 : 3,5 Byl to prý boj ! To lze jen chválit. Domácí béčko Kyjova bylo tradičně navrch "huj" a vespod (he,he, ne to ani já nemohu napsat ! Kurňa, to už by bylo na lynč.) poněkud slabší. Já vím, všichni to víme, prostor zde má kyjovský potěr a začátečnící. Ať tak, či onak, hosté z Prušánek zachránil "zadek", jinak by v Kyjově dostali na zadek !

Vacenovice - Ježov 4 : 3 V tomto zápase se myslím, nic zvláštního nestalo. Vítezství domácích Vacek se všeobecně očekávalo. Pravda bylo jen těsné, ale to stačí. Lepší výhry těsné, než remízy, či prohry děsné !

Kp.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Lubomír Řičica Lubomír Řičica | E-mail | 11. prosince 2017 v 16:18 | Reagovat

No, myslel jsem si, že výsledek utkání bude jednoznačnější v náš prospěch, ale nakonec můžeme být rádi, že jsme vůbec vyhráli. V mé partii jsem jak hloupé trdlo prošel kolem zisku pěšce a nevzal jsem si ho, poněvadž jsem nechtěl, aby soupeř měl dvojici střelců, pak zase dvakrát mohl získat soupeř jasnou výhodu, leč podobně jako já si zřejmě vybíral oddechový čas a tak partie skončila spravedlivou remízou.

2 Josef Doxanský Josef Doxanský | 17. prosince 2017 v 14:37 | Reagovat

Kyjov-Bučovice: 5:3,KPII
Kyjov C-Domanín: 2,5:2,5, OPII

3 Josef oxanský Josef oxanský | 17. prosince 2017 v 18:57 | Reagovat

Suverénně vyhrálo i Veselí B v KPII, takže družstva z našeho okresu byla v 5.kole opět stoprocentní.Strážnice vyhrála s přímým soupeřem v boji o záchranu, takže její vítězství je o to cennější.

4 Josef Doxanský Josef Doxanský | 23. prosince 2017 v 1:45 | Reagovat

Přeji všem návštěvníkům tohoto webu pohodové prožití Vánoc v kruhu nejbližších a hodně příjemných chvil v životě v blížícím se novém roku!

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama