Zapal svíčky sváteční...

23. prosince 2017 v 19:17 | Krolop Petr |  Šachy
...naplň poháry přátel, které máš rád, neboť zákon lásky člověku káže dávat a brát...(úryvek z Alžbětínské serenády).

Přátelé, nadešel čas vánoční a tak není divu, že snad v jakémsi pohnutí mysli se pokusím sesmolit, alespoň nějaký článek.
Ono vlastně, k tomuto mému konání opět vydatnou měrou přispěl pan Doxanský se svým posledním příspěvkem:

4 Josef Doxanský Josef Doxanský
Přeji všem návštěvníkům tohoto webu pohodové prožití Vánoc v kruhu nejbližších a hodně příjemných chvil v životě v blížícím se novém roku!

Rok 2017 byl pro mě, jak se říká - zlomovým, navíc proběhl v tak zběsilém tempu, že jsem vůbec nestačil zasednout za šachovnici (v tomto šachovém ročníku 2017-2018).
Naštěstí nelze mluvit o nějaké škodě či ztrátě, přesto je to pro mě něco hodně nezvyklého a netradičního.
O kouzlu vánoc jistě slyšel a ví své úplně každý svéprávný a civilizovaný člověk. Zatímco o kouzlu šachové hry ví jen jisté procento zasvěcených, možná svým způsobem vyvolených lidí.
Já osobně mám raději kouzlo šachové hry než kouzlo vánoc. Proč ? Vánoce jsou, tedy respektive by měly být duchovními svátky. Zatímco šachy jsou vždy o boji a duševnu. Přesněji o boji duše šachisty se sebou samým a pak ještě s duševnem soupeře - protivníka.
Jo,jo, duchovno, to není nic pro mě. To je dokonce z mého /snad zvláštního úhlu) pohledu často úplně na ovno. Nicméně, nelze vánocům upřít jistý půvab a hlavně nepřehlédnutelnou emocionální sílu. Existují statistiky, které evidují slušné procento lidí, kteří jsou schopni se (díky těmto křesťanským svátkům) až nekřesťansky zadlužit. Udajně jen pro to, aby měli tzv. "bohaté vánoce". Nojo, bohaté vánoce, to už je holt taková tradice.

Vlastně, bych rád poděkoval panu Doxanskému nejen za jeho vánoční přání, ale i jeho věrnost tomuto mému blogu !
Je pro mě trošku s podivem i překvapením, že návštěvnost tohoto blogu je ještě na stále vyšší a aktuálnější úrovni než je úroveň a aktuálnost samotného blogu ! Fakt, je to asi malý zázrak, možná vánoční dárek, kdo ví ?
A tak právě proto, děkuji i těm několika věrným čtenářům a přeji všem nikoliv jenom "bohaté", ale především dobré, pohodové vánoční svátky !!


Kp.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Josef Doxanský Josef Doxanský | 24. prosince 2017 v 12:54 | Reagovat

Bohatství Vánoc je v pocitech radosti, pohody a šťastných chvil, v pocitech bezpečí a ve spokojenosti lidí kolem nás.

2 Josef Doxanský Josef Doxanský | 31. prosince 2017 v 14:27 | Reagovat

<iframe width="854" height="480" src="https://www.youtube.com/embed/-_dX74Kc310" frameborder="0" gesture="media" allow="encrypted-media" allowfullscreen></iframe>

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama