6. kolo - OP1 - Ježov - Prušánky C

21. ledna 2018 v 14:00 | Krolop Petr |  Šachy
V dnešním 6. kole soutěže OP1, zvítězilo céčko Prušánek v Ježově nad domácím týmem v poměru 2 : 5.
Vlastně, ani nevím co k samotnému zápasu dodat. Céčko Prušánek bylo před zápasem na nelichotivé páté příčce v tabulce soutěže. Nutno dodat, že i po dnešní předpokládané výhře zůstáváme na mizerném pátém místě. Avšak, díky tomu, že Kyjov B pouze remízoval s Ratiškovicemi, vysvitla Prušánkám chabá naděje, že po nadcházejícím příštím, posledním 7 kole základní části získají kýžené 4. místo a hru v play-offu. Ale, upřímně řečeno, nijak tomu nevěřím.


Do Ježova jsme tedy vyjížděli s odhodláním vyhrát a to pokud možno co nejvýše, kvůli případnému hodnocení skóre v boji o 4. příčku v tabulce. Jak vidno ze zápisu o utkání, tak se nám v Ježově docela dařilo.


Pohled na 6. a 7. šachovnici. Není bez zajímavosti, že hostům z Prušánek přinesly první dva bodíky, právě tyto dvě zadní šachovnice a to už zhruba po hodince hry !


Pohled od šachovnice 5 - 1. V popředí na 5. šachovnici vidíme domácího Petra Doležala (bílé) v partii s Fr. Dryšlem (černé). Jen na této páté šachovnici dokázal domácí hráč (P. Doležal) zvítězit.Na 1. šachovnici se střetl domácí Zd. Kašpárek (bílé) s Radkem Dryšlem (černé). Zde bylo dopředu jasné, že je pouhou otázkou času, kdy Radek svého slabšího soupeře udolá.


Když jsem v Ježově zjistil, že se na 2. šachovnici opět utkám s Janem Kořínkem (na snímku s černými kameny), tak jsem byl docela potěšen. Jednak se mně proti Honzovi "tradičně" daří a za druhé je to nejen dobrý šachový hráč, ale i člověk. Ono vlastně, oba bráchové (Jan i Vláďa) Kořínkové jsou vždy dobrými, férovými soupeři. Jsou to skuteční rytíři šachové hry na našem okrese.


Pokud tedy mluvím o zdejších rytířech šachové hry, tak rozhodně nemohu zapomenout na výrazného džentlmena šachové hry a to pana Jiřího Tomka (bílé), který se dnes střetl na 3. šachovnici s Markem Budínem (černé). Partie později skončila remízou.


Na 4. šachovnici se po urputné bitvě dohodli na remíze Richard Březovský (bílé) s Vladimírem Kořínkem (černé).


O 5. šachovnici již byla řeč. Za zmínku stojí, že František Dryšl (černé) zkusil proti domácímu P. Doležalovi (bílé) mojí oblíbenou Skandinávskou s dámou na a5. Jak vidno na snímku. No, nevyšlo to.


Ano, ještě jeden záběr na černou dámu na políčku a5. To se nedá nevidět.


Domácí David Erlebach (černé) si již v raném zahájení tzv. "naběhl". Zahrát hůře to asi ani nešlo a tak partii s Fr. Schottlem (bílé) docela záhy vzdal.


Richard Březovský (bílé) tradičně tlačil v partii s Vl. Kořínkem (černé) na tu pověstnou "pilu". Nakonec se však v poměrně nejasné a oboustraně záludné pozici spokojil s remízou.


I Skandinávská obrana má svá nemalá úskalí. Dokonce si myslím, že ani není tzv. korektní. Bohužel, mám jistou slabost pro ne zcela korektní zahájení a hry vůbec.


Pohled na Marka Budína (černé) v partii as Jiřím Tomkem (bílé). Tato partie nijak nevybočila s jakési pomyslné rovnováhy a tak ji oba hráči dali za remis.


Pokud bych měl komentovat dění na 1. šachovnici, tak asi takto: Oba hráči vycházeli ze zajištěné obrany. Ovšem, v pozdějším průběhu partie se projevila větší hráčská síla a vyspělost Radka Dryšla.


Domácí Petr Doležal (bílé) je stále poměrně nebezpečným soupeřem. U něho člověk nikdy neví. Naopak Fr. Dryšl dobře ví, že mu jeho pojetí hry příliš nesedí.


A ještě jeden pohled od 5. šachovnice.


V raném stádiu zahájení "loupí bílý střelec na f7. To nemůže pro černého dopadnout dobře. (Partie: Schottl - Erlebach 1 : 0).


Prušánecký mladík Štěpán Omelka dnes zvítězil na 7. šachovnici jako první (dokonce ještě o něco dříve než vedle hrající Fr. Schottl). Jeho soupeři Romanovi Mazouchovi (bílé) se partie pranic nevydařila. Po sérii slabých až podivných tahů ztrácel pěšáka za pěšákem a tak velmi záhy vzdal. Domácí borci si holt dneska na 6. a 7. šachovnici vybrali svůj černý den a prohráli v podstatě stejně rychle i ve stejném stylu.


Ještě jeden pohled na Štěpána Omelku (černé) na 7. šachovnici.


Pohled na Fr. Schottla (bílé) na 6. šachovnici. Již v tuto chvíli to jistě jeho soupeř David Erlebach viděl hodně "černě".


Pohled na druhou šachovnici, kde jsem opět dohrával jako poslední. Vyfotil mě Marek Budín. Pravda, hlava se mně nevešla do záběru celá, ale tady šlo spíše o závěrečnou pozici. A ta vyšla i vešla se do záběru dobře !


Kp.
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Lubomír Řičica Lubomír Řičica | E-mail | 21. ledna 2018 v 15:14 | Reagovat

Dnes jsme se proti Veselí C nevytáhli, prostě proti kompletnímu Veselí jsme bez p.Londina a Nykla neuspěli a ani uspět nemohli:
1. Neduchal - Michal Skalka 1/2
2. Šebesta - Píštěk 0-1
3. Lacina - Vičar 0-1
4. Řičica - Horňák 1/2
5. Piťo - Hrabal - když jsem odjížděl, partie se hrála, ale p. Hrabal ji dle mého názoru měl vyhranou
6. Macek - Štos 1/2
7. Londin Lukáš - Vašíček 0-1

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama