PF 2018

1. ledna 2018 v 13:20 | Krolop Petr |  Šachy
Do každého nového roku je dobré vstupovat tak nějak natěšeně a optimisticky. Samozřejmě, není to vždycky dost dobře možné, neboť osudové kolo je určitě mocnější a silnější než jakýkoliv lidský jedinec. Nicméně, nic z toho mně nebrání přijít, možná trošku pozdě, ale přece s přáním do nového roku, tentokrát 2018.


Někdy mně přijde s podivem proč takový vcelku smyslný člověk jako jsem nepochybně já sám, nápadně a výrazně inklinuje k rozličným nesmyslům. Nechápu. Ono, taky chápat cokoliv, po sotva přežité silvestrovské noci, vyžaduje mnohdy až nadlidské úsilí a tím já zjevně nevládnu.

Přátelé, čtenáři, duše zbloudilé až do těchto temných končin...
...výše umístěnou pé-efkou jsem vám chtěl popřát do nového roku nejen to "hnusně" konvenční: Zdraví, štěstí, dlouhá léta, ale pokusil jsem se o trochu více.
Samozřejmě, jako šachista volím pro šachisty jakýsi jistý námět na eventuální zamyšlení.
Jo, všimněte si bedlivěji mnou zvoleného obrázku (výše umístěného). Co vidíte ? Ano, osamoceného bílého krále proti čmoudům, pardon, proti černým figurám.
Já nevím, ale v někom to může třeba vyvolat dojem, či iluzi (záleží zajisté na fantazií a postoji člověka), že obrázek vyjadřuje jednoho nejmenovaného prezidentského kandidáta, který se dokáže postavit čelem proti nezákonné migraci !
Jo, vánoční svátky a silvestrovskou noc jsme vcelku v pohodě a bez úhony přežili (čerpáno z dostupných médií). Teď ještě musíme dobře "zmáknout" i ty prezidentské volby !
Tady ovšem, už zase trošku předbíhám událostem. K tomuto článku mě totiž "nakopl" článek V. Klause ml. na Novinkách:

KOMENTÁŘ: Máte rádi silvestra? - Václav Klaus ml.

Mám velice rád články Václava Klause mladšího. Nevím sice, co on všechno umí, ale z mého pohledu by se mohl zcela jednoznačně živit psaním. V tom je opravdu dobrý. Inu, Nerudů a Klausů nebude v Praze nikdy moc. Ačkoliv, mnohý občan Česka má pocit, že Klause, či Klausů už bylo až příliš. Jenže, to jsou zpravidla zavilí fanatici. Jistě, i mně coby nejspíše založením levičákovi, vadí Klausův modrý dres darebáků ODS. Ale, je nutno vidět, že Václav Klaus mladší má narozdíl třeba od Topolánka, něco čemu se říká přirozená inteligence.
Silvestra rád též nemám, je to totiž naprosto zbytečně zkažený a debilní poslední den v roce. Stáda ovcí slaví a nalejvají se kdekoliv a čímkoliv. Proč ne ? Všichni to tak přece dělají. Kuřákům zakázali idioti poslanci kouření v hospodách, ale že se rok co rok v posledním svém dni mění centra měst a hlavně sídliště v nechutné, ohlušovací jakési téměř bojiště, to nikomu nevadí.
Vlastně vadí, ale jenom nemocným, starým lidem a malým dětem. Ovšem, ti nikoho zase až tak moc nezajímají. Stádo blbů se přece musí pobavit a projevit, kdo neumí odpálit nějakou tu šlehu, petardu jako by nebyl. To každý dozajista pochopí. Tedy, přinejmenším každý poslanec.
Joj, to jsem zase od původního tématu pěkně uklouzl, ale nevadí, přátelé, i ten prezident je jenom takovou figurkou na politické šachovnici. Opravdové partie a šachy hrají stejně úplně jiní hráči.
Štastnej a veselej ...!!

Kp.
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Petr.E Petr.E | 1. ledna 2018 v 19:31 | Reagovat

"Vlastně vadí, ale jenom nemocným, starým lidem a malým dětem."
Napadl mě ještě někdo, komu to vadí. Psi.

2 Josef Doxanský Josef Doxanský | 5. ledna 2018 v 21:28 | Reagovat

A také vepřům.....Ani mně se ten rachot provázející poslední den od večera až do jedné hodiny nového roku nelíbí.Ale neřekl bych, že jeho strůjci jsou pouze blbové, mohou to být přece jinak docela inteligentní a dokonce lidé, o kterých říkáme, že jsou chytří a vzdělaní.Jen si prostě myslí, že to bez toho není ono a nedbají na ty, kterým to vadí nebo dokonce škodí.
Jinak Klause ml. bych nedával ani náhodně do stejné roviny s Janem Nerudou, naším asi nejnárodnějším básníkem a žurnalistou.I jejich osudy jsou zcela rozdílné.Například Jan Neruda pro finanční nezajištěnost si nikdy nemohl vzít svoji lásku - Annu Holinovou.Klaus ml. o peníze nouzi nemá a dokonce se , tuším, i oženil. Jinak, myslím, vystudoval matematiku (a fyziku?).
Jinak vybírat z kandidátů na prezidenta je opravdu těžké, všichni totiž ví, jak udělat všechny lidi v této zemi šťastné a osm z nich kromě vlastního sebevychvalování, kterému věnují necelou polovinu své kampaně mají společné i pohrdavé poznámky k současnému prezidentovi.Takže jak říkali naši předkové, především babičky a prababičky, je jeden za 18 a ostatní bez dvou za dvacet.Mě (osobně- jiným se to naopak může zamlouvat) na Zemanovi, kterému jsem ve druhém kole dal kdysi můj hlas, vadí to jak drží ochrannou ruku nad Babišem, přestože musí vědět, co je to člověka.Chápu ovšem, že tak činí nejspíš z osobních prospěchových důvodů, protože očekává, že voliči Babiše budou volit i jeho ( opět jen můj osobní názor).
Takže z momentálního pohledu by bylo nejlepší, kdyby se funkce prezidenta u nás zrušila.
No a pokud se bude v neděli hrát další kolo v KPI, přeji družstvům z našeho okresu, aby dosáhli na chtěné výsledky!

3 Lubomír Řičica Lubomír Řičica | 7. ledna 2018 v 13:18 | Reagovat

Krolop porazil Neduchala, Šebesta remizoval s Budínem, Lacina porazil Březovského, Řičica vyhrál nad Dryšlem Františkem, Schotl remizoval s Pitěm, Chrbolka porazil Omelku a Lukáš Londin prohrál s Kosteleckým, čili celkově 3-4 pro Vacenovice, v takový výsledek jsem ani nedoufal.

4 Lubomír Řičica Lubomír Řičica | E-mail | 7. ledna 2018 v 13:20 | Reagovat

Jinak všem přeji vše nej do nového roku a hodně úspěchů!

5 Roman Matula Roman Matula | 7. ledna 2018 v 13:48 | Reagovat

Veseli C -Kyjov B 2.5:4.5

6 Honza K. Honza K. | 7. ledna 2018 v 16:07 | Reagovat

Ahoj šachisté!
Po dlouhém a myslím napínavém boji,
podle mně spravedlivá remíza...

Ježov : Strážnice "B" 3,5 : 3,5

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama