Šachová neděle v Prušánkách (4.2.2018).

4. února 2018 v 13:43 | Krolop Petr |  Šachy
V Prušánkách se dnes hrály dva velmi zajímavé zápasy. V 9 hodin měl začít zápas 7. kola soutěže OP1, mezi domácím céčkem a béčkem Jiskry Strážnice. Zhruba o hodinu později zasedli k šachovnicím borci domácího B-týmu, kteří dnes přivítali hosty z Hodonína. Hrálo se též již 7. kolo, ale v tomto případě soutěže KP1. Oba tyto zápasy měly dlouho dopředu docela pikantní příchuť, neboť domácím Prušánkám šlo již o hodně. Nejprve měl domácí C-tým bezpečně, dle papírových předpokladů, svým vítězstvím nad šachovým outsiderem - béčkem Jiskry Strážnice vybojovat postup do závěrečného play-offu. Ale, jejda... !!
Domácímu céčku se dnešní zápas vůbec nevydařil. Nakonec se zrodila jedna veliká blamáž domácího týmu a obrovský senzační výsledek dopředu zatracovaných šachistů ze Strážnice!!

OP1: Prušánky C - Jiskra Strážnice B 3 : 4 !!


Partie na 5. šachovnici Fr. Dryšl (bílý) - Mir. Bartošek (černý) se hrála do úplného vyčerpání všech možností, aby nakonec skončila remízou. Dlouho a marně se dožadoval Mir. Bartošek remízy (nutno dodat, že ve zjevně remízové koncovce), Fr. Dryšl s pěšcem navíc se zarputile pokoušel téměř o nemožné. No, nakonec to opravdu nešlo vyhrát.


Domácí Fr. Schottl (černý) si na 6. šachovnici v partii s J. Kořínkem (bílý) vytvořil poměrně brzy velmi nadějnou pozici. Partie se nakonec hrála déle než jsem očekával, nicméně Fána Schottl se nemýlil a partii dotáhl do vítězného konce.


V pozici střední hry, kde dle mého soudu stál Zd. Svoboda (bílý) lépe, přišla nabídka remis od domácího R. Březovského (černý). Pan Svoboda byl zjevně ochoten remis přijmout, nicméně nejprve se šel dotázat V. Šafaříka, zda může remis přijmout. Dostal odpověď: ,,Ještě to zkus!" A tak s následným buldočím tlakem na černou pozici, donutil později Richarda kapitulovat.


Pohled na Mir. Bartoška (černé - 5. šachovnice).


O tom, že je Jakub Šuráň (2. šachovnice - bílé) velikým příslibem pro strážnický šach, víme asi všichni. Ale to, že zrovna dneska "klepne" Radka Dryšla. To bylo pro mě velikým a nepříjemným překvapením.


Pohled na 6. a 7. šachovnici. Na těchto šachovnicích měli domácí Prušánky brzy viditelnou převahu. Dokonce jsem už věřil ve dva body. právě ze sedmé a šesté šachovnice.


Pohled na dumajícího Zd. Svobodu (4. šachovnice, partie Svoboda - Březovský 1 : 0).


Pohled na domácí hráče Prušánek (zleva do prava) 7. šachovnice - Kostelecký (bílý) a vedle 6. šachovnice - Schottl (černý).
Michal Kostelecký mě dneska dost zklamal. Jednak se dostavil k partii někdy až okolo 10 hodiny a pak nadějnou pozici nijak nezužitkoval. Dal za remis a zmizel. Inu mládí vpřed !

KP1: Prušánky B - Hodonín

Ani v tom druhém hraném zápase to nemělo domácí béčko Prušánek vůbec snadné. ŠK Hodonín podává zatím velice dobré výkony a rozhodně nepřijel do Prušánek z úmyslem prohrát. Po vyrovnaném zápase byli přece jen úspěšnější domácí borci a zápas skončil v poměru 4,5 : 3,5 !
B- tým Prušánek udělal tedy veledůležitý krůček k záchraně v soutěži KP1.


Za domácí šachovnice v Prušánkách opět konečně zasedli borci, kteří mohli a byli příslibem pro dobrý výsledek v důležitém šachovém klání. Pohled od šachovnice 4. - 1. Na té 4. šachovnici dali vcelku brzy za remis Vl. Misorin (bílé) a Pavel Balšínek (černé).


Pohled od šachovnice 8. - 5. Na osmé šachovnici hrál Vl. Šmíd (bílé) poměrně aktivně proti domácímu Daliborovi Mlénskému (černé). Jenže, zkušený Dalibor se nakonec vcelku očekávaně prosadil a bodoval.


1. šachovnice byla dnes opravdovým tahákem a trhákem zápasu. Michal Provazník (černé) je dlouhá léta opravdovým fenoménem hodonínského šachu. Jenomže, dnes měl velice těžký, přetěžký úděl. Zastavit, či zastínit současnou hvězdu s natolik jasnou září, jako má právě Jan Mikeš (bílé). Toť nelehký úkol vyžadující snad i ty nadlidské síly.


Pohled na 5. šachovnici a domácího Vl. Předínského (bílé) v partii s hodonínským Petrem Trávníčkem (černé).


Na 6. šachovnici se utkali: Tomáš Vlčko (bílé) s Milanem Zpěvákem (černé).


Petr Trávníček (černé) byl i v dnešní partii úspěšný. I on je výraznou osobností hodonínského šachu a vynikajícím tahounem týmu.Co se týče mé dnešní nepěkné partie, ani nevím co napsat. Samozřejmě, že jsem si na sympatického Ondru Juráska věřil. Partii jsem nerozehrál zrovna valně, ale nic se nedělo. Svým 17. tahem Je2 jsem si už zadělal na problémy. Ondra to hrál dneska pozorně a dobře. Je fakt, že kdyby hrál ještě o něco lépe, tak mě též "klepl".


Na závěr mohu jenom dodat. Můj dnešní výkon a výkon celého týmu v soutěži OP1 mě dost rozladil. Měl jsem blbec raději zůstat doma. Žádný play-out se rozhodně nechystám hrát a vůbec už nechci hrát žádnou soutěž ! Sympatickému týmu ze Strážnice gratuluji ! Vyhráli zaslouženě ! Šachová spravedlnost opět nebyla slepá a poslala správně do play-offu čtyři týmy, kteří si to rozhodně zasloužily více než céčko Prušánek.

Kp.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Lubomír Řičica Lubomír Řičica | E-mail | 4. února 2018 v 13:56 | Reagovat

Ratíškovice - Vacenovice 1-6
moje partie skončila první, už v 10,30 jsem odjel
Richterová Julie - Londin 0-1
Glasner - Neduchal  0-1
Matušina - Šebesta 1/2
Macek - Řičica 0-1
Bábíček - Chrbolka 1/2
Richterová Nataša - Lukáš Londin 0-1
Šlahůnek - Blaha 0-1

2 Josef Doxanský Josef Doxanský | 11. února 2018 v 20:55 | Reagovat

Dnes se rozhodlo v předposledním kole KPIIC, že vítězem je Veselí na Mor. B a druhý skončí Kyjov bez ohledu na výsledky v posledním kole.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama