Hurá, už jsme nejlepší !! Nikoliv však opravdu a ani kvalitou.

25. března 2018 v 15:16 | Krolop Petr |  Šachy

V týdnu jsem si (asi jako mnohý z vás) s nelíčeným zájmem přečetl zprávu o činnosti OŠS Hodonín, kterou zpracoval a zaslal pan Petr Trávníček.

Z této zprávy si dovolím citovat:

Pozice OŠS Hodonín v JmŠS
Postavení hodonínského okresu v šachovém hnutí Jihomoravského kraje je
poměrně silné. Máme třetí nejvyšší počet registrovaných hráčů, k 31.12.2017 činí 201 aktivních členů a 12 šachových oddílů a klubů:
Jiskra Strážnice -14 členů, SK Ježov - 10, ŠK Domanín - 7, ŠK Dubňany - 8, Sokol Kněždub - 6, SK Podlužan Prušánky - 31, ŠK Veselí nad Moravou - 38, ŠK Hodonín - 16,
Š.K. 1923 Sokol Kyjov - 17 ŠK Dolní Bojanovice - 8, SK Baník Ratíškovice - 9, Jiskra Strážnice - 14. KVASACO Vacenovice - 23.
Tyto oddíly a kluby postavily do sezony 2017/18 celkem 24 družstev, které hrají v pěti různých soutěží od II. ligy (Prušánky), KP I. (Veselí, Prušánky B a Hodonín) a KP II. (Strážnice, Kyjov a Veselí B) po OP I. (8 družstev) a OP II. (9 družstev + družstvo SK Záhorie ze Slovenska).
Celkem se do těchto soutěží zapojilo v souhrnu za hodonínský okres 157 hráčů v základní sestavě a 340 hráčů na soupiskách. A to je po městu Brnu nejvyšší počet zapojených hráčů v Jihomoravském kraji v soutěži družstev.

No, vzhledem k tomu, že mé dlouhodobé vidění reality, co se šachové hry a šachistů na hodonínském okresu týče, je diametrálně odlišné. Byl jsem po přečtení této pozitivní výroční zprávy hodně potěšen. Kurňa, štěstí, že se dokáži tak neskutečně a neuvěřitelně mýlit !
Šachové Hodonínsko je ve skutečnosti jakýmsi gigantem a kolosem v šachovém hnutí Jihomoravského kraje ! Ano, je to skutečný obr, byť s neskutečnýma hliněnýma nohama. Možná, naštěstí jsou i tyto poněkud nedokonalé nohy cudně zakryté a tudíž jakoby neviditelné. A tak se na tom šachovém hodonínském Titaniku můžeme nadále radovat a slavit úspěšné dnešky a ještě nepochybně slavnější zítřky.

Kp.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Petr Krolop Petr Krolop | 25. března 2018 v 15:34 | Reagovat

Ve finále OP1 - Hodonín:
1. Vacenovice - 11 bodů
2.Kyjov B - 9 bodů
3. Veselí C - 8 bodů
4. Hodonín B - 3 body.

2 Josef Doxanský Josef Doxanský | 25. března 2018 v 16:33 | Reagovat

Výsledky v jednotlivých soutěžích jsou opravdu v této sezóně nejlepší snad v celé historii (šachové) okresu Hodonín.O skutečné šachové síle se ovšem těžko hovoří vzhledem k tomu, že mohou být jednotliví hráči rozptýleni do více oddílů a družstev. Často se (a to se týká asi celé řady oddílů v kraji) jedná o umělé "nashromáždění " hráčů i z poměrně velké vzdálenosti od toho "mateřského".Ve svých důsledcích tato situace znamená velkou pravděpodobnost "přelévání" hráčů z jednoho oddílu do jiného a je jich tedy dost, kteří každým rokem hrají za někoho jiného.A tak skutečná "domácí síla" mnoha oddílů je zcela nepřehledná. O jaké oddíly v našem okrese se jedná většina z vás nejspíš zná.Jsem rád, že ale existují výjimky.A i je zřejmě znáte.
Jinak z mého pohledu byla tato sezóna bezpochyby v našem okrese docela dobrá.A kdyby se ještě zvýšil počet členů v těch málo početných oddílů, bylo by to svým způsobem docela skvělé.Kéž by nastala situace, aby v OPI se hrálo na 8 šachovnicích v počtu 10 účastníků v soutěži.

3 Josef Doxanský Josef Doxanský | 25. března 2018 v 16:40 | Reagovat

Vacenovicím blahopřeji k titulu okresního přeboru družstev!

4 Josef Doxanský Josef Doxanský | 25. března 2018 v 17:31 | Reagovat

V KPI Veselí A vyhrálo, Hodonín remizoval.Pokud tedy z KPI postupují hned první dva, bude Veselí A v příští sezóně druholigové!

5 Lubomír Řičica Lubomír Řičica | E-mail | 25. března 2018 v 18:03 | Reagovat

Děkuji za gratulaci p. Doxanskému i p. Krolopovi, bylo to těžké, ale dokázali jsme to nakonec, a to i přesto, že ani nám se nevyhnuly chyby. Pravdou je, a to je třeba sportovně přiznat, že v některých zápasech a partiích nám fandila jak Caissa tak i Fortuna. Musím zároveň poděkovat i našim soupeřům za sportovní vystupování v našich zápasech. Jsem rád, že jsme vyhráli čestně, byť někdy s notnou dávkou sportovního štěstíčka a že v našich utkáních nedošlo k žádným sporům. Ale ono se říká, že štěstí přeje připraveným. Zejména týmy v play off nám byly naprosto rovnocennými soupeři, možná, že třeba i o ten chloupek lepší. Ale ne vždycky musí vyhrát favorit.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama