Inu, když pán bůh dopustí, i motyka spustí !

1. března 2018 v 18:26 | Krolop Petr |  Šachy
Je tomu už pěkných pár let, kdy mě zaujal jistý, ale jinak vcelku bezvýznamný novinový článek. Autor zmíněného článku popisoval chování dvou, na život a na smrt znepřátelených sousedů. Jednoho dne došlo k vyhrocení vzájemné nesnášenlivosti a po předchozí prudké slovní přestřelce uchopil jeden ze sousedů motyku, kterou měl ve své blízkosti a v rozčilení s ní zamířil na nenáviděného souseda. Přesně tak, jakoby to byla puška. Přátelé, co se však nestalo ! Motyka náhle vystřelila a soused se zkácel k zemi !
Ano, já dobře vím, že všichni víte, že je to blbost, nicméně velice mě na tomto "sci-fi" příběhu zaujala závěrečná úvaha autora novinového článku. Autor článku si totiž sobě i svým čtenářům položil pozoruhodnou otázku: ,, Jak je vůbec možné, že člověk na člověka dokáže něčím namířit, byť, se v tomto případě jedná jenom o obyčejnou motyku ?" Jojo, když panbůh dopustí, i ta motyka spustí !
Proč toto vzpomínám a píši ? Protože, všechno skutečně souvisí se vším. Pan Řičica se obrátil na mě, potažmo i všechny čtenáře tohoto blogu o vyjádření názoru k události jež se přihodila minulou (neděli 25.2.2018) - v posledním 9. kole soutěže KP2C, v zápase Poštorná - Jezdci Jundrov C.
Tedy, abych byl úplně přesný, pan Řičica neuvádí konkrétně tento případ, ale nepochybně jej má na mysli. Jelikož není mým stylem nějaké neurčité, nekonkrétní mžení, uvádím na rovinu svůj jasný názor. Pan Ciprys se zachoval jako správný, objektivní funkcionář a rozhodčí zápasu. Nezachoval se však jako správný člověk. Toť můj názor. Jinak si myslím, že téma mobily jsou už zbytečně stále dokola omílané a k ničemu to nevede. Zákony, ale i pravidla hry je třeba dodržovat, byť jsou často hloupé a zjevně nesmyslné. Mně osobně více než hloupá pravidla, vadí hloupí lidé i samozřejmě hloupí šachisté.
Ne veselském webu jsem se dočetl (z "pera" Ondřeje Horňáka) o "pikantnostech" play-off zápasu soutěže OP1, mezi Veselím C a Hodonínem B. Ondřej mimo jiné píše o jakési okresem známé "firmě" zvané Schöndorf...
No nevím, ale vím, že ještě když jsem byl poměrně mlád, tak už měl MVDr Schöndorf publikovanou partii v tehdejším Československém šachu. Josef Schöndorf je bezesporu zasloužilým šachovým veteránem a stále dobrým šachovým bojovníkem. A proto si myslím, že trochu té úcty by si mohl od mnohem mladších i zároveň výkonnostně slabších šachistů zasloužit. Tož, tak.

Kp.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Josef Doxanský Josef Doxanský | 1. března 2018 v 20:58 | Reagovat

Proč by se pan Ciprys nezachoval jako správný člověk? Pokud hostující šachista nebo kapitán hostujícího družstva trval na kontumačním výhře, nemohl přece rozhodnout jinak!Rozhodčí není všemocný pán, musí rozhodnout podle stávajících pravidel. pokud vůbec tento okamžik musel řešit, řešil ho nejspíš proto, že soupeř domácího šachisty na výhře trval! Rozhodčí pak nemůže jinak než zapsat "provinivšímu" hráči 0.
1)Objektivní zádrhel je v hloupém pravidlu.
2)Subjektivní pak (částečně) v hostujícím hráči. Částečně dávám do závorky proto, že se práva na kontumační, navzdory pravidlu, mohl vzdát, což neučinil.
3)Věcný problém je v nešťastném zazvonění mobilu a ten byl prapovůdce všeho následujícího.

Šachy jsou někdy hodně krutá hra, jejich "krutost" by se neměla zvyšovat hloupými pravidly a také nesportovním (nelidským)chováním.

2 Josef Doxanský Josef Doxanský | 2. března 2018 v 1:37 | Reagovat

prapůvodce

3 Lubomír Řičica Lubomír Řičica | E-mail | 2. března 2018 v 14:12 | Reagovat

Ve fotbale platí, že řídící orgán dané soutěže má právo upravit pravidla nebo soutěžní řád odchylně, jsem názoru, že nic nebrání tomu, aby se na nějakém zasedání Jm šachového svazu navrhla změna pravidel pro krajské a okresní soutěže a toto pitomé pravidlo o kontumaci partie za zazvonící mobil se úplně zrušilo nebo aspoň zmírnilo...je to dle mého stejná pitomost, jako hrát OPI na sedmi šachovnicích a OPII na pěti šachovnicích. Lichý počet šachovnic totiž přímo narušuje regulérnost soutěží, protože týmy NEMAJÍ v daném utkání stejné podmínky.
Ale prosím, ať oddíly hlasováním rozhodnou, jestli tyto změny chtějí nebo ne!

4 Ondra Horňák Ondra Horňák | 2. března 2018 v 15:32 | Reagovat

Zdravím Petra Krolopa i všechny čtenáře tohoto blogu. Označení známá firma vzniklo s toho že co jsem začal hrát šachy tak že spousta hráčů v tomhle okrese označuje pana Schöndorfa za hádavého konfliktního člověka. Alespoň co se šachu týká. Já ve svém článku nezesouval sílu a úroveň tahů, ale pouze chování, které tu partii doprovázelo. Ještě neznamená že když má někdo před jménem titul nebo má vyšší elo rating že se dokáže zachovat u partie korektně a na úrovni. Proběhlá situace mi jen potvrdila slova druhých šachystů v tomhle okrese. Nicméně článek neměl působit v duchu urážení ale pouze jako informativní ze zápasu. Když píši některé články tak bývám někdy trochu ostřejší. Ti co však mou tvorbu čtou pravidelně ví že většinou dokážu nejvíc zesunout sebe nebo své spoluhráče s oddílu což si myslím že mi dodává i trochu té objektivity. Články píši já jen z toho důvodu aby nějaký článek ze zápasu na našem webu byl. Chtěl jsem tuhle funkci přenechat někomu rozumnějšímu ale bohužel nikdo se k tomu nemá. Co se týká telefonu při zápasech tak si nemyslím že by se s toho dělalo zbytečně velké drama. Pravidla sice říkají že telefon nesmí být v hrací místnosti, ale to se běžně přehlíží a toleruje alespoň na úrovni okresu a kraje. Při každém zahájení zápasu navíc zazní jestli telefony musí být vyplé či můžou být na tichý režim, zda se třeba toleruje jedno zazvonění či nikoliv a jak se případně bude trestat což si určí domácí rozhodčí. Myslím že není zas tak těžké se podívat zda má člověk vypnuté budíky v telefonu a následně telefon vypnout. Kdyby rozhodčí partii nezkontumoval, psalo by se zase o tom že postupoval neobjektivně a proti pravidlům, jen aby nepřihoršil svému družstvu.

5 Petr Krolop Petr Krolop | 2. března 2018 v 16:25 | Reagovat

V pohodě, Ondro! Myslím, že znám dostatečně dlouho i dobře Josefa Schöndorfa. Ano, je i takový o kterém jsi napsal. Problém spočívá v tom, že je to šachu oddaný, již starý chlap, který pro šachy dokáže a dokázal hodně udělat a obětovat. A proto mě tvůj článek trošku rozhodil i zamrzel.

6 Petr Krolop Petr Krolop | 2. března 2018 v 16:52 | Reagovat

[1]: Pane Doxanský, šachy jsou bezesporu krásnou i občas krutou hrou a nevděčnou  činností s přihlédnutím k lidké lásce a úsilí, které pro ně člověk - šachista vyvíjí a přináší. Ovšem, lidé i mnozí šachisté jsou ještě daleko nespravedlivější a krutější, než dokáže být šachová hra. A vo tom to je!!

7 Josef Doxanský Josef Doxanský | 4. března 2018 v 13:00 | Reagovat

[6]: Ano, příroda nestvořila nic krutějšího než člověka, protože mu dala schopnost nejen tvořit a budovat, ale i ničit a bořit to krásné, co předtím jiní lidé s láskou a tvůrčím zápalem vytvářeli.........
Vedle pravdy jim darovala i lež, vedle lásky i nenávist, vedle tolerance i aroganci, vedle radosti z práce i tupou lenost, vedle schopnosti darovat i schopnost obohacovat se na úkor jiných........

8 Josef Doxanský Josef Doxanský | 4. března 2018 v 13:21 | Reagovat

[5]: I já MVDr.Schöndorfa znám relativně dlouho.Myslím si, že ho nelze -podobně jako snad nikoho jiného - hodnotit jednoznačně.Mezi hodonínskými šachisty se před mnoha desetiletími mluvilo jako o doktoru hovad a že asi pochytil od zvířat některé rysy své povahy.Takovéto hodnocení bylo ale samozřejmě hodně nadnesené, které zcela neodpovídalo jeho poměrně složité povaze.Mám dojem, že bývaly situace, kdy se rozhodoval pro něco i proti svému přesvědčení.
Někdy se choval "nepochopitelně", jindy velmi společensky, objektivně jako vzdělaný, inteligentní člověk.
Nikdo z nás není jen "jednobarevný"!
Jako šachista se ve dvou partiích, které jsem s ním v soutěžích družstev sehrál choval zcela korektně. V té první, kde jsem se snahou hrát na krásu, připravil o vítězství a jen remizoval mi po partii ukazoval jak jsem mohl vyhrát a nevymlouval se, že někde propásl cestu k výhře on.Ve druhé (také černými) jsem sice držel pořád drobnou výhodu, ale po velmi dlouhém boji nakonec cestičku k remíze nenašel a tak se mně se štěstím podařilo vyhrát. I tentokrát moje odmítání remízy v pozici, která měla opravdu k remíze blíž než k mé výhře, nijak nekritizoval a k výhře mně blahopřál.
V současné době, zřejmě po odchodu do důchodu se šachu věnuje mnohem intenzivněji i z pohledu teoretické přípravy a stal se z něho velmi silný šachista.Hodonínský oddíl zřejmě může mít radost, že mu věnuje tolik času a energie nejen jako funkcionář, ale i jako hráč.

9 Josef Doxanský Josef Doxanský | 4. března 2018 v 13:33 | Reagovat

[5]: Ta partie v Československém šachu, o které se pan Krolop zmiňuje, byla asi partie z nějakého korespondenčního turnaje. MVDr. Schöndorf byl totiž velmi známý a silný v té době právě v korespondenční hře, v době, kdy bylo možné použít nanejvýš velmi omezeného studijního materiálu a bylo nutné především vše podrobně a pečlivě analyzovat doma bez pomoci nějakého šachového programu.

10 Lubomír Řičica Lubomír Řičica | E-mail | 4. března 2018 v 14:29 | Reagovat

Dnes šachový tým Vacenovic zvítězil nad nesmírně silným týmem z Veselí nad Moravou 4-3, prostě dnes šachová bohyně Caissa a bohyně štěstí Fortuna byly na naší straně. Takže:
Skalka Michal - Neduchal remíza
Píštěk - Šebesta remíza
Vičar Lubomír - Lacina 1-0
Horňák Ondřej - Řičica remíza
Štos - Piťo 0-1
Vašíček - Macek 0-1
Bačík - Chrbolka remíza

11 Josef Doxanský Josef Doxanský | 4. března 2018 v 14:49 | Reagovat

Když zde bylo vzpomenuto "bouchání" do hodin, vzpomněl jsem si na amerického velmistra Samuela Reshewského, který byl ve svých partiích velmi často v obrovské časové tísni a jak vztyčený a nakloněný (byl menšího vzrůstu) stál a snad doslova ve snaze udělat nutný počet tahů do časové kontroly do hodin "mlátil".
Reshewsky byl neobyčejně na šachy nadaný.Jako malý klučík hrával simultánky proti desítkám dospělých.Rodiče, protože asi cítili, že mu v Polsku "pšenka nepokvete" přesídlili do USA, kde po krátké době dali na rady jiných a nechali malého Samuela získat nejdříve nějaké vzdělání. Po dobu studia šly u něho šachy na "vedlejší kolej" a když se k šachu pak vrátil, stal se z něho jeden z nejsilnějších velmistrů, ale v plejádě tehdy už sovětských velmistrů Botvinnika a Smyslova jeho naděje stát se mistrem světa vzaly za své.Víc než tento fakt ho ale přivádělo snad až k vzteku to, že se v USA objevil Robert Fischer, který ho  o prvenství na americkém kontinentě připravil.
V posledních letech jeho šachové kariéry už šel výkonnostně přirozeně dolů, ale fandil jsem mu v jeho posledním kandidátském turnaji (tuším v roce 1967) , kdy hned první zápas (opět jen tuším, že s Korčnojem) prohrál.Kdo ví, zda by se šachové dějiny nepřepisovaly, kdyby utkání skončilo s opačným výsledkem......
Pracoval po většinu svého života jako účetní a tímto výdělkem podporoval svoji rodinu, která jinak neměla na růžích ustláno.

12 Josef Doxanský Josef Doxanský | 4. března 2018 v 15:06 | Reagovat

[10]:Vacenovicím blahopřeji. Jak se asi vedlo šachistům v utkání Hodonín B-Kyjov B ?

13 Josef Doxanský Josef Doxanský | 4. března 2018 v 15:10 | Reagovat

[12]: Tak už to vím - 3,5:3,5.Vacenovice mají tedy 1.místo ve svých rukách, pokud vyhrají i poslední zápas.

14 Josef Doxanský Josef Doxanský | 5. března 2018 v 11:35 | Reagovat

Tak nevím co rozhoduje o 1.místě v OPI, pokud skončí dvě družstva se stejným počtem bodů. Scóre nebo vzájemné zápasy?

15 Petr Krolop Petr Krolop | 5. března 2018 v 11:58 | Reagovat

[14]:Třeba toho 25.3.18, klepnou Vacky Hodonín a Veselani konečně vyhrají s Kyjovem a pak nebude rozhodovat žádné skóre a ani vzájemné zápasy. Jinak si myslím, že při rovnosti bodů rozhoduje nejprve dosažené skóre.

16 Petr Krolop Petr Krolop | 5. března 2018 v 12:03 | Reagovat

Opět se potvrdil fakt, že play-off má v OP1 svůj význam.  Závěr je poměrně dramatický, protože je stále o co hrát. Navíc kvalitní týmy nemusí ztracet čas s bezvýznamnými zápasy se slabými týmy. Počet kol se tedy účelně navýšil a využil.

17 Petr Krolop Petr Krolop | 5. března 2018 v 12:10 | Reagovat

Ještě bych rád poděkoval panu Doxanskému za pěkné příspěvky a zároveň chci pogratulovat panu Řičicovi k úspěchu jeho současného týmu! Pan Řičica udělal zřejmě dobře, že odešel z Hodonína do Vacenovic. Zde se zřejmě stane okresním přeborníkem.
Ostatně, z historie naší země známe skutečnost, kterak Přemysl oráč se stal vladařem až tehdy co odešel od volů.

18 Lubomír Řičica Lubomír Řičica | E-mail | 5. března 2018 v 16:16 | Reagovat

Děkuji za gratulaci, ale zaprvé je ještě předčasná, protože tým Hodonína musíme ještě porazit, a to vůbec není jisté, minulé utkání skončilo nerozhodně a nikde není psáno, že nyní vyhrajeme a zadruhé, tým musí hrát dobře celý a ne jeden hráč, navíc naším nejlepším hráčem určitě nejsem já, ale pan Šebesta, který ve svém věku je naší jasnou jedničkou ve všech směrech...a co se týče mojí hry, mám pořád hodně a hodně co zlepšovat...

19 Bronik Ling Bronik Ling | 6. března 2018 v 15:11 | Reagovat

[17)Petře,tak jen doufám,že jsem ten poslední příměr špatně pochopil,jinak by se na tebe asi někteří Hodonínští šachysti dost naštvali.Bronik

20 Josef Doxanský Josef Doxanský | 6. března 2018 v 18:54 | Reagovat

Tento blog je především šachovým. Hodněkrát jsem tady četl jedno podstatné jméno , mající vztah k této královské hře s pravopisnou chybou, kterou češtináři pokládají za "hrubou". Nikdy jsem na ni nezareagoval, ale v poslední době se poněkud počet této "hrubky" objevuje častěji. Proto konečně zareaguji.
V názvu naší hry šachy se opravdu píše tvrdé y - to píšete asi všichni správně. Ale nejspíš pod dojmem pravopisu slova šachy píšete tvrdé y i ve slově šachista. V něm se ale píše měkké i ! Neberte to jako snahu poučovat, ale jen jako snahu označovat ty, kteří hrají šachy tak jak pravopisné pravidlo káže.

21 Bronik Ling Bronik Ling | 6. března 2018 v 20:14 | Reagovat

(20)Svoji chybu uznávám a omlouvám se,moc jsem to po sobě nekontroloval .A samozřejmě se nezlobím.

22 Petr Krolop Petr Krolop | 6. března 2018 v 21:57 | Reagovat

[19]: Ahoj, Broňku! Samozřejmě, že nebylo a není mým úmyslem označovat Hodoňáky za tažná zvířata s nimiž pracoval Přemysl. To fakt, takový gauner nejsem. Ona, ta věta přišla, tak náhle a nečekaně a mně se to v tu chvíli zdálo jako dobrý příměr, či spíše takové úsměvné zašprýmování.

23 Petr Krolop Petr Krolop | 6. března 2018 v 22:01 | Reagovat

Však ona ta čeština je sama o sobě velice záludná. Šachy jsou holt tvrdý a my šachisté jen měkký.

24 Petr Krolop Petr Krolop | 6. března 2018 v 22:20 | Reagovat

Když už tedy píšu kraviny, tak asi ti šachisté budou nejspíše měkcí, nikoliv měkký.

25 Josef Doxanský Josef Doxanský | 7. března 2018 v 0:38 | Reagovat

Pro odlehčení - dostal jsem opět jako před časem úlohu, spíše hříčku, se kterou si opět nevěděli rady i aprobovaní matematikové.
Tři muži přišli do motelu : Recepční uvedl, že pokoj stojí 30 Kč, a tak každý z mužů zaplatil 10Kč. Všichni odešli na pokoj. Po chvíli recepční zjistil, že cena je nižší a činí 25 Kč. Vzal tedy 5 Kč a poslal poslíčka, aby je vrátil. Ten však nevěděl, jak rozdělit 5 Kč na tři stejné díly, proto každému z mužů vrátil jen 1Kč a 2Kč si ponechal... To znamená, ze každý z mužů nakonec zaplatil 9 Kč...Je to tak?? To je dohromady 27 Kč... Je to tak?? Poslíček má v kapse 2 Kč...Je to tak?? To je dohromady 29 Kč... Je to tak?? Tak kde je, kurva, ta koruna?!?!

A teď machrujte....!!!!!!!

Mé řešení jsem odeslal. Takže je teď řada na tom z vás, který budete mít chuť a čas se zamyslet.

Přeposlal jsem zadání přesně tak jak mně bylo doručeno.
Doporučuji zapojit myšlení podobné rčení - zdravý selský rozum.Lze samozřejmě řešit i striktně správnou logickou úvahou.
Tak hodně zdaru!

26 Ivan Kučera Ivan Kučera | 7. března 2018 v 7:28 | Reagovat

Pokoj stál 25 kč. 3 x 9 - 2 = 25kč

27 Josef Doxanský Josef Doxanský | 7. března 2018 v 12:17 | Reagovat

Ale co je s tou jednou korunou?

28 Ivan Kučera Ivan Kučera | 7. března 2018 v 13:22 | Reagovat

[27]: Dobrý pokus :-))

29 Josef Doxanský Josef Doxanský | 7. března 2018 v 17:29 | Reagovat

[27]: Respektive, v čem je v zadání úlohy "zádrhel"?

30 Filip Filip | 7. března 2018 v 21:03 | Reagovat

Pěkná úloha, dnes jsem to vykládal kolegům v práci, protože se mi to líbilo :-).

Tak problém je logicky v tom, že když ty 3kč od těch 30 odečítáme, jakmile jim je vrátí, tak pak je nemůžeme zas přičítat k těm 27, že jo...takže normálně to sedí 30-3=27, a když odečteme i ty 2 koruny, co má sluha, tak to sedí...takže když to převedu na onu danou problematiku, tak nám tím vlastně říkají, že on jim dal ty 3 koruny, ale pak 2 z těch sluhů mu je museli vrítit a ten třetí si tu korunu nechal = "ta koruna je kurva u třetího sluhy" :-)...asi tak nějak by se to cca dalo převést, ne?

31 Josef Doxanský Josef Doxanský | 8. března 2018 v 9:02 | Reagovat

Na obou řešeních, které jsem si zde přečetl je zajímavé, že se v nich objevuje číslo dvě (koruny). No a je docela dobře možné, že oba to myslíte dobře. "Selský" rozum říká, že v zadání je něco divného, protože 2 koruny jsou jsou započítány de facto do ceny pokoje dvakrát a to samozřejmě pak zkreslí výsledek. (Něco podobného je například při odvozování počtu úhlopříček v mnohoúhelníku, kde si odvozovatel řekne, že z každého n-vrcholu mohu vést n-2 úhlopříček, takže všech úhlopříček je n(n-2) a už to pokládá za výsledek. Ten ovšem není správný, protože je v součinu n(n-2) každá úhlopříčka započítána dvakrát!, takže správně je n(n-2)/2).
V naší úloze je dvoukoruna započítána také dvakrát , jednak v 9.3=27 a jednak ještě jako 2 koruny, které si poslíček ponechal.Právě proto je zadání nekorektní.
Jinak matematik by postupoval takto.
Na začátku je ve "hře" 30,-Kč a sledujme co se s nimi děje.
1.Každý host má 10 Kč (3.10=30)
2.Majitel penzionu dostane za pokoje 30,-Kč, takže jsou teď u něho.Hosté a poslíček jsou bez koruny.
3.Majitel dá 5 korun poslíčkovi, aby je vrátil, zůstane mu 25,-Kč. (25+5=30)
4.V poslední fázi poslíček z pětikoruny dá tři hostům, dvě si ponechá (25+3+2=30) a jsme opět u třiceti korun jako na začátku.
Závěr: Žádná koruna nepřebývá a ani žádná nechybí......

32 Ivan Kučera Ivan Kučera | 8. března 2018 v 10:36 | Reagovat

Tak já přidám také jednu.
Jste v pokoji v absolutní tmě, nemáte u sebe žádný zdroj světla a ani v pokoji není žádný zdroj světla, pokoj nemá okna, dveře jsou zamčeny a chodba za nimi je rovněž neosvětlená. V pokoji je stůl a na něm jsou dvě modré a dvě červené tabletky dvou různých léků, které mají stejný tvar. Do 10 minut musíte sníst jednu modrou a jednu červenou tabletku jinak zemřete. Co uděláte?

33 Jiří Myšulka Jiří Myšulka | 9. března 2018 v 6:45 | Reagovat

Krásné.... Musím tedy sníst od každé tablety jednu půlku, tedy všechny tabletky rozpůlím a dělím poloviny do dvou hromádek. Nakonec jednu hromádku slupnu....

34 Josef Doxanský Josef Doxanský | 9. března 2018 v 10:32 | Reagovat

Jsou 2 zápalné šňůry, každá hoří přesně 1 hodinu, hoří však nelineárně a různě rychle, takže nejsou stejně dlouhé a 1/2 délky nehoří 1/2 hodiny. Úkolem je pomocí těchto šňůr odměřit 3/4 hodiny.

35 Ivan Kučera Ivan Kučera | 9. března 2018 v 12:29 | Reagovat

[34]:Zapálím jednu ze šňůr na obou koncích a druhou šňůru zapálím pouze na jednom konci. Až dohoří první šňůra tj.po 1/2 hodině zapálím druhou stranu druhé šňůry, když i tato dohoří uplynula další 1/4 hodiny - celkem 3/4 hodiny.
Fakt dobrý, pobavil jsem se a pocvičil mozek.

36 Ivan Kučera Ivan Kučera | 9. března 2018 v 12:57 | Reagovat

[34]:Zapálím jednu ze šňůr na obou koncích a současně druhou šňůru zapálím pouze na jednom konci. Až dohoří první šňůra tj.po 1/2 hodině zapálím druhou stranu druhé šňůry, když i tato dohoří uplynula další 1/4 hodiny - celkem 3/4 hodiny.
Fakt dobrý, pobavil jsem se a pocvičil mozek.

37 Josef Doxanský Josef Doxanský | 9. března 2018 v 22:22 | Reagovat

[36]: Ano, je to tak!

38 Lubomír Řičica Lubomír Řičica | E-mail | 10. března 2018 v 20:09 | Reagovat

21.4.2018, Bohuslavice, okr. Opava PSČ: 747 19, Bohuslavice OPEN 2018 - Grand Prix ČR v rapidu
BOHUSLAVICE OPEN 2018 - 33. ročník šachového turnaje o přeborníka obce Bohuslavice 11. ročník Grand Prix ČR v rapid šachu 2017-2018. Další informace na webových stránkách turnaje.
Info: Rudolf Kriebel M: +420 602 576 529 e-mail: kriebel@volny.cz Leo Vitásek M: +420 732 661 274 e-mail: leovitasek@seznam.cz, kriebel@volny.cz, http://sachy-msa.dolnibenesov.net/bohuslavice.php

Měl by někdo zájem jet si zahrát? Když tak se mi ozvěte: 776 440 430

39 Honza K. Honza K. | 25. března 2018 v 14:54 | Reagovat

Ahoj šachisté,
v posledním kole OP-I porazili hráči Ježova hráče z Ratíškovic 4,5 : 4,5

40 Honza K. Honza K. | 25. března 2018 v 18:13 | Reagovat

Pardon,správně je 4,5 : 2,5

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama