V soutěži OP1 vítězí šachisté z Vacenovic!

27. března 2018 v 20:44 | Krolop Petr |  Šachy
Již po sedmi odehraných kolech základní části soutěže OP1 Hodonín, nechali za sebou šachisté z Vacenovic sedmičku zbylých týmů a postupovali tak do druhé - finálové části soutěže OP1, z prvního postupového místa. Pravda, jejich největší konkurent - tým Veselí nad Moravou C, postupoval do tzv. play-offu ze druhé příčky tabulky a to s minimální jednobodovou ztrátou. Jenže, ve finálové skupině jakoby Veselanům došel dech a poměrně dost zůstali za očekáváním. Mimimálně, tím mým.
Nicméně, tým z Vacenovic je naším novým okresním přeborníkem - ročníku 2017 - 2018.
V základní části soutěže OP1 se tým z Vacenovic opíral o vynikajícího Martina Londina a hodně vytěžil ze skvělých výkonů šachového nestora Josefa Šebesty, který tuším odehrál jednu ze svých nejlepších sezón. Nelze opomenout, též spolehlivého a obětavého kapitána Jirku Neduchala. Snad, zrovna u něho bych očekával i lepší výsledky, ale určitě týmu mnoho nezkazil.
A tak nezbývá nic jiného, než sympatickému týmu z Vacenovic pogratulovat k vítězství více než zaslouženému a tvrdě vybojovanému v poměrně těžké konkurenci !
Dnes je samozřejmě ještě hodně předčasné nějak předjímat a spekulovat, zda Vacenovičtí po vzoru loňského vítěze - Jiskry Strážnice, též opustí soutěž OP1 a pokusí se přeměřit své síly s týmy soutěže KP2C. No, těžko říci, ale je fakt, že už je načase opustit letitou a hloupou tradici, kdy vítězové OP1 odmítali postup do vyšší soutěže, tedy do soutěže KP2.
Jinak jsem dnes zaslechl debatu dvou šachistů. Ten jeden povídá tomu druhému: ,, Víš proč si Prušánky drží soutěž OP2 ?" Načež, ten druhý dle očekávání odpoví: ,,To nevím."
,,Pche." Zašklebí se ten první a pak pronese:, Přece, aby alespoň něco vyhráli !!"
Cha, cha, zasměji se upřímně a pravím: ,,Dobrý fór." A jdu si po svých. Jenže, sakra, napadlo mě za malou chvili. Co když to není fór, ale jenom tvrdá realita a pravda. Kurňa, kde je vlastně ta sakramentská pravda ?

Kp.
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Lubomír Řičica Lubomír Řičica | E-mail | 28. března 2018 v 13:29 | Reagovat

Dovolím si zareagovat na tento článek. Byl to těžký boj, je třeba sportovně přiznat, že pokud by všechny konkurenční týmy hrály v základních sestavách, pravděpodobně bychom nevyhráli. Pravdou také je, že jsme kromě zodpovědných výkonů měli i potřebný kousek štěstí, v celé řadě utkání nám navíc chyběly obrovské opory, pánové Londin a Nykl. Obdiv si proto zaslouží i další hráči našeho týmu, zejména ti mladí spoluhráči, kteří třeba ne vždy bodovali, ale jsem přesvědčený, že půjdou výkonnostně nahoru a je jen otázkou času, kdy začnou porážet i zkušené šachisty s daleko vyšším elem. Já osobně jsem sice neprohrál ani jednu partii v OPI, ale se svými výkony příliš spokojený být nemohu, bylo několik "vyhraných" partií, které jsem díky svým hloupým chybám jen remizoval...takže mám pořád hodně co zlepšovat ve své hře.

2 Ivan Kučera Ivan Kučera | E-mail | 28. března 2018 v 15:37 | Reagovat

[1]: Myslím, že Vám to pohodlné vítězství v posledním kole Hodonín velmi usnadnil. Dojet v pěti hráčích a dát do půl hodiny soupeři dvě remízy je trochu out a pro tento přístup jsme si asi skupinu play-off nezasloužili. Tím nechci nijak snižovat vaše vítězství, v základní části jste nám to nandali co proto. Je to kritika přístupu části hráčů Hodonína k utkání a polemika jestli při tomto přístupu to má vůbec smysl.
Pěkný den, Ivan.

3 Petr Krolop Petr Krolop | 28. března 2018 v 18:19 | Reagovat

[1]: Tento článek je narychlo spíchnutý. Tudíž, mu chybí více než se sluší. Samozřejmě, že je nutno pochválit celý tým. Už jen proto, že se jednalo o soutěž týmů. Vacenovičtí se holt, na rozdíl od jiných mnohých týmů neslézali k jednotlivým zápasům jako švábi na pivo. A vo tom, to hlavně je!

4 Petr Krolop Petr Krolop | 28. března 2018 v 18:25 | Reagovat

[2]: Ivane, já si vždycky nejvíce cením zodpovědnosti a cílevědomosti hráčů a až pak mě zajímá jejich hráčská síla.
Vacenovice se chovali jako správný tým a budiž jim vítězství přáno. Pokud někdo chce jezdit někam v pěti, tak ať se nato, raději ...Já jsem si toho zažil dost a už mě to fakt nebaví. Tým, který nemá nadšení a vůli po úspěchu, stojí za hovno. I když se o nic významného nehraje.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama