Na prahu šachové sezóny 2018-2019.

3. října 2018 v 11:15 | Krolop Petr |  Šachy
Již za necelé dva týdny (14.10.18) se bude hrát 1. kolo soutěže KP2C. A světe, zboř se ! Navzdory všem dlouhodobě avízovaným zprávám o mém odchodu ze šachových soutěží, objevuje se mé jméno v základní sestavě nováčka soutěže - Kvasaco Vacenovice. Proč tomu tak je ? Vysvětlení je prosté. Někdy na jaře, krátce po ukončení soutěže OP1, se na mě obrátil pan Řičica s dotazem, zda bych nepomohl v případě, kdyby tým Kvasaco Vacenovice využil svého práva postupu do KP2C.
Řekl jsem tehdy samozřejmě ano. Už jenom proto, že jsem vždycky zastával názor, že soutěže jsou od toho a proto, aby se v nich soutěžilo, tedy v případě úspěchu někam postupovalo a v opačném případě neúspěchu, či prostého diletanství někam sestupovalo. Nikdo nemá mít nikde dopředu nic jistého ! Pokud ano, tak je to špatně.
V polovině prázdnin, mě pak majlem oslovil Jirka Neduchal, zda moje slovo platí, a já jsem opověděl: ,, Ano, ale s přihlédnutím k mému výkonnostnímu hráčskému útlumu, přijmu klidně roli náhradníka, neboť žádné ambice nemám."
O několik málo dní jsem se potkal s Radkem Dryšlem, řeč samozřejmě velice rychle přešla na šachy. Marně jsem Radkovi naznačoval, že bych už nejraději soutěže nehrál. Jeho odpověď byla jasná: ,,Dobré, Péťo, my s tebou počítáme !" A bylo jak se říká, vymalováno.

1. kolo soutěže KP2C - 14.10. 2018

ŠK Agrotec Hustopeče "B - Jezdci Jundrov "C"

Klub šachistů TJ Bučovice - ŠK Duras BVK "C"

Š.K. 1923 Sokol Kyjov - ŠO Jiskra Strážnice

KVASACO Vacenovice - ŠK Lokomotiva Brno "D"

ŠK Bystrc Oilers - VSK Univerzita Brno "B"

Kp.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Bronik Ling Bronik Ling | 4. října 2018 v 15:32 | Reagovat

Je dobře,Petře,že hraješ,protože když už je člověk jednou šachista,tak má hrát.Tak ať se ti daří.😀

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama